130 Shares 1723 views

Kemper własne ręce. komfortowy camper

Wielu właścicieli samochodów marzą o własnym kamperem na kółkach, dzięki czemu można łatwo podróżować z rodziną w różnych miejscach. Ale zakup samochodów kempingowych nie zawsze może sobie pozwolić rodziny, tak wiele wykonane samodzielnie. Będzie to wymagało trochę:

 • elementarna wiedza podstawowa;
 • zwykłych narzędzi ławki, które można znaleźć w każdym domu lub garażu;
 • cierpliwość i czas wolny.

Ale poza tym, powinna być wysokiej jakości, a co najważniejsze, niezawodny pojazd, który może pomieścić samochód kempingowy na kołach.

Więc co robić? Przed utworzeniem camper z rękami, należy odwiedzić porady prawnej. Ta modernizacja pojazdu wymaga legitymizacji. Istnieją różne wymagania dla każdego kraju.

Pierwszy krok – camper własnymi rękami

Cały proces tworzenia takiej struktury może zostać podzielony na etapy:

 • wykonanie robót zewnętrznych;
 • wykonanie robót wewnętrznych;
 • Przepis camper wodnej;
 • węże i podłączenia systemów dostaw gazu i energii elektrycznej;
 • rozmieszczenie mebli;
 • drobne prace.

Po tym będzie można podróżować na kampera w każdej wolnej chwili.

Ilość miejsc

Jako przykład utworzyć camper van podjąć normalną średnią. Jeżeli utrzymanie wagonów będą prowadzone przez tylko dwie osoby, miejsca będzie wystarczająco. Jeśli rodzina ma więcej niż człowiekiem, konieczne jest rozważenie dodatkowych miejsc. Nie zapomnij, że wszystkie miejsca muszą być wyposażone w pasy bezpieczeństwa.

Ustal z góry, ile miejsc będzie miał swój dom na kółkach. Jest to bardzo dobra wersja ich wzrostu. Zorganizować w łóżka piętrowe. Można także łóżko, które będzie „wypaść” z pod dachem. To może zaoszczędzić przestrzeń camper.

Na tym etapie planowania należy mieć jasny plan struktury wewnętrznej. Oczywiście, można dokonać ich korekty w perspektywie instalacji, ale fundacja musi być przemyślane w najdrobniejszych szczegółach.

Wykonywania prac zewnętrznych

Przede wszystkim dbać o czystość wnętrza camping. Strefa nie zawierają brud, kurz, istotne wady. To będzie kluczem do pomyślnego tworzenia samochodów kempingowych.

Należy również zaplanować kształt zarysu. Oprócz planu, można dokonać szkice na papierze.

Następnie będziemy pracować, aby usunąć korozję i uszkodzenia części ciała. Jeśli dużo szczepu, korzystać z pełnej malowania lub lokalne – w najbardziej zniszczonych obszarów.

CZĘŚCI CIAŁA rzadko ma okna katastrofalne dla podróży na kampera. Planuje się, gdzie najlepiej zainstalować Windows dla najbardziej wygodne oglądanie. Ponadto, będą one otwierają dostęp do świeżego powietrza i pozwalają przenikać promienie słoneczne, które będą tworzyć dodatkowe oświetlenie. Okno, można wybrać zupełnie różne kształty, formy i struktury. Wszystko będzie zależeć wyłącznie od preferencji użytkownika, jak również cechy nadwozia.

Dodatkowe otwory w plecach

Podczas tworzenia camper z rękami, należy zrobić kilka otworów:

 • wyjście gazu w przypadku wycieku;
 • wentylacji;
 • do wyprowadzania spalin z kotła;
 • wypełniaczy na wodę.

Oczywiście, można zrobić niektóre z nich, a po ustanowieniu przyczepie, ale to może być już dużo bardziej problematyczne. Najlepiej jest zrobić to wszystko na raz i wcześniej. Ale należy to zrobić tylko wtedy, gdy jesteś pewien, że te otwory będą znajdować się w tych miejscach.

Przeznaczona warstwa czynna Metal powinien natychmiast przetwarza warstwy podkładowej w celu zapobiegania korozji.

Wykonywania pracy w domu

Jak zorganizować wewnątrz przyczepy kempingowej? Ręce powinny utworzyć partycję między przednimi siedzeniami i głównej części korpusu. Ale jeśli chcesz je, nie można zrobić. Instalacja z partycji jest również inna. Może on być zamocowany śrubami albo przyspawany do samego korpusu. Jeśli to konieczne, na tym etapie, należy użyć szlifierki.

Podczas pracy szlifierki nie zapominać o bezpieczeństwie. Praca z nią postępować ostrożnie, zwłaszcza jeśli używasz urządzenia po raz pierwszy. Nie zapomnij nosić okulary ochronne na oczy, a także upewnić się, aby zabezpieczyć koło niezawodność. Również w trakcie pracy z iskier szlifierka będzie latać, które w kontakcie ze szkłem stworzy wad. Dlatego należy zachować ostrożność z tym bezpiecznie zamknąć.

izolacja

Warstwa izolacyjna do mini-karawanie jest bardzo ważne. Od jakości i prawidłowej instalacji będzie zależeć od temperatury wewnątrz i dźwiękoszczelne. Na rynku istnieje duża liczba materiałów różnych firm. Ich wybór będzie bardzo indywidualnie, w oparciu o cechy medium, sytuacji finansowej, rodzaj ciała.

Izolacja musi być pocięte na małe kawałki i dokładnie trzymać je. Główną cechą i pierwszym wskaźnik jakości jest ochrona przed wilgocią. Jeśli warstwa izolacji nie robi swoją bezpośrednią odpowiedzialność, należy go usunąć.

Aby przygotować poszyciu z góry:

 • izolacji;
 • łatwym sklejka że będzie wodoodporny;
 • miękki dywan.

Na okładkach bocznych użyć grubej sklejki. Odbywa się to tak, że może utrzymać ciężar mebla, który zostanie zamontowany bezpośrednio na nim.

Na bocznej ścianie należy użyć kleju, który może wytrzymać dużą gamę różnych temperaturach. Wraz z nim trzymać izolacji i dywan na ścianach bocznych. Klej do różnych temperatur jest używana, ponieważ van będą eksploatowane w różnych warunkach: w skrajne zimno, a gdy upalny letni słoneczny. Ponadto umieszczone ogrzewanie. Jeżeli klej nie posiada wszystkie niezbędne właściwości, uszczelniacz i powlekanie po prostu zniknąć.

Poszycie camper

autohouses kabiny zaczyna się od dachu i do wykładziny podłogowej. Przede wszystkim produkcja i montaż warstwy przykrywającej izolacyjnej i dopiero następnie postępować gładko do paneli bocznych. Jeśli jednak użytkownik będzie wyposażony tylko camper zimowym, warstwa uszczelniająca powinna być zwiększona, a dodatkowe uszczelnienie.

zastosowanie drewnianych listew, które są zamocowane do podłogi, aby zapewnić dostateczną przestrzeń dla izolacji. Łączniki muszą być wykonywane przez specjalną powłoką uszczelniającą odpowiadającego. Następnie instalacja warstwy izolacyjnej, a następnie są one pokryte sklejki. Sam sklejki przymocowane za pomocą wkrętów lub uszczelniacza. Nie zapomnij o miejscu układania zaopatrzenia w wodę, gaz, kabli i przewodów elektrycznych.

wodociąg

Obowiązkowe stan zaopatrzenia w wodę z samochody – powinien on mieć dopływ bieżącej wody. Aby tego dokonać należy ustawić pod zlewem kilka puszek wody. zainstalowana pompa będzie wytwarzać żądany przepływ wody do kranu.

Jeśli jest to pożądane, można dostarczyć przyczepę i gorącej wody. Będzie to przydatne, jeśli chcesz umieścić prysznic. Aby to zrobić, należy umieścić dużych zbiorników wodnych pod ciałem samochodów kempingowych. Do podłączenia systemu grzewczego wymaga zakupu i instalacji dodatkowych przewodów.

Nie zapomnij o ściekach. Wyjście może być dokonane za pomocą przewodu umieszczonych w podłodze, albo zrobić zrzut wody w cysternie przenośnej. Pojemność powinna być opróżnione jak najszybciej, t. Aby. Latem nim pójdzie nieprzyjemny zapach, a zimą po prostu zamarza. Można również zainstalować toaletę.

Gaz i elektryczność

Montaż węża gazu i komponentów należy powierzyć wyłącznie fachowcom. Przy najmniejszym błędzie samoinstalującego może to prowadzić do katastrofalnych rezultatów.

Zbiornik propan może być używany do gotowania. Można to zrobić bez niego, zastępując zdolności zwykłym piecu elektrycznym. Utrzymać balon musi znajdować się w innym miejscu.

Camper system zasilania składa się z ładowarką, bateria i panel sterowania dla systemu przewodów.

Gazu i energii elektrycznej w przyczepach kempingowych typu „camper-trailer” odgrywa bardzo ważną rolę. W przypadku wyjazdu na charakter daleko poza miastem ogranicza autonomię dwoma systemami powinna być na maksymalnym poziomie.

meble

absolutnie każdej mebli, tylko to, co lubisz można wykorzystać w razie potrzeby. Można zakupić elementy nowe meble lub projektowania i uczynić go swoim własnym.

Niemal każdy, kto ma camper, zostaw tylko pozytywne opinie. można tworzyć nie tylko mały kamperem rodzinny na kołach. Jest też całkiem możliwe, aby zarobić ogromne obozowiczów off-road. Wybór należy do Ciebie!