447 Shares 9712 views

Marina Ladynina (biografia): biografia, życie osobiste, zdjęcia osobiste

M. A. Ladynina jest aktorką, której biografia jest pełna sprzecznych faktów. Pierwszym z nich jest miejsce urodzenia. Wszystkie dokumenty obejmują wieś Nazarovo, która znajduje się na obszarze Krasnojarsk. Ale w rzeczywistości przyszły Ludowy Artysta ZSRR urodził się w wiosce Skotinino, w Smoleńsku. Marina Alekseevna nie lubiła tego kakofonicznego nazwiska, więc później zmieniła te informacje w dokumentach, przedstawiając wioskę Nazarovo wspomniane powyżej jako miejsce narodzin, gdzie rodzina się przeprowadziła później.

Dzieciństwo

Data urodzenia: 24.06.1908 r. Rodzice Marina Aleksiejevna były prostymi chłopami. Była najstarszym dzieckiem w rodzinie, więc od dzieciństwa miała wiele obowiązków, w tym mycia, czyszczenia i gotowania. A w miesiącach letnich dziewczyna została zatrudniona do pracy dla lokalnego rolnika, gdzie pracowała jako mleczarnia.

Jako dziecko zaczęła wykazywać kreatywność. Naucząc się czytać wcześnie, mała Marina została przyjęta do teatru szkolnego amatorskiego widowiska przez promptera. Była tak zafascynowana wszystkim, co wydarzyło się na scenie, że czasami popychała ją zbyt głośno. Dlatego nawet wtedy wiele osób zaczęło nazywać Ladynina aktorką.

Pierwsze role

Po pewnym czasie Marina zaczęła wierzyć w rolę w spektaklach. Pierwsza poważna praca (wizerunek Nataszy w sztuce "Syrenka") dotarła do niej w siódmej klasie: dziewczynka była zaangażowana wieczorem, z okazji urodzin Aleksandra Sergievich Puszkina. Dorastająca Marina Ladynina, aktorka, której biografia dowodzi, że córka zwykłych chłopów może stać się wielkim artystą, zaczęła często grać w lokalnym teatrze dramatycznym w Achinsku. I niech jej kariera zaczyna się od tego, że zastępuje chorych aktorów. Ale to był pierwszy krok, który otworzył drzwi do jasnego życia twórczego. Jedna z aktorek prowincjonalnego teatru Baratova w dużym stopniu wpłynęła na przyszły los Ladyniny. To ona przekonała Marina, że posiada talent aktorki.

Kiedy Marina otrzymała certyfikat, zaczęła nauczać w szkole w wiosce Nazarovo. Jednocześnie kontynuowała grę na scenie Teatru Achinskiego.

Okoliczności rozwinęły się w taki sposób, że wkrótce Ladynina musiała przenieść się do prowincji Smoleńsk, do ojczyzny swego ojca. Tam nadal angażuje się w zajęcia dydaktyczne, ale nie zapominała o jej najbardziej pożądanym śnie (staje się aktorką).

Przeprowadzka do Moskwy

1929 został oznaczony dla Ladynina przez podbój stolicy. Po otrzymaniu polecenia komisji volost komsomol udała się do GITIS. Egzaminy zostały pomyślnie zdane i zostały przyjęte, a notatka została oznaczona jako "szczególnie utalentowana". Marina studiowała doskonale. Wkrótce wstąpiła do trupy słynnego Moskiewskiego Teatru Artystycznego. "Nie możesz wejść do miasta", "Outpost at Black Ford" – to są filmy, w których, po roli małych ról, zadebiutowała reżyserka Marina Ladynina. Biografia tej wielkiej kobiety związana jest z nazwiskiem innej sławnej postaci sowieckiego kina – Iwana Pyriewa.

Małżeństwo

Ich znajomość nastąpiła w 1934 r. Podczas prac nad obrazem "Troops of the Paths", gdzie Marina Alekseevna grała rolę wiejskiej dziewczyny. Po tym filmie każdy obywatel Związku Radzieckiego wiedział, kim jest aktorka Marina Ladynina. Biografia, jej osobiste życie mogłoby się różnić, gdyby nie spotkanie z Pyryevem.

Ożenili się w 1936 roku. Przed tą pracą w teatrze była dla dziewczyny główna działalność, ale jej mąż twierdził, że Ladynina opuści Moskiewski Teatr Artystyczny. W tym czasie Ivan Pyryev zaczął kręcić film "The Rich Bride", główną rolę, w którą wziął żonę. I nie żałował tego. Grała doskonale. Na to zdjęcie obaj otrzymali Order Lenina.

Czy było szczęście?

Standardem rosyjskiej kobiety w tamtych czasach jest aktorka Ladynina. Biografia, życie osobiste (zdjęcia osobiste, patrz artykuł) Marina Aleksiejevna udowodniła, że jest silna, dumna, inteligentna i utalentowana.

Wspaniały sukces filmu dla Ladyniny został w cieniu problemów w życiu osobistym. Pyryev, który bardzo lubił swojego syna z pierwszego małżeństwa, wrócił do swojej byłej żony. Marina Alekseevna była bardzo dumna i silna. Nigdy nie przebaczyła mężowi tej trosce: po wielokrotnie próbował wrócić do niej, ale ona tego nie wzięła. Jednak po pewnym czasie znowu spotkali się razem. Urodził się syn Andreya. Ale znowu rozstanie: Marina Alekseevna i jej syn wyjechali do Odessy. Czas minął, żale stały się nudne, a Pyryev i Ladynina zaczęli żyć razem. Jak mówili rówieśnicy, Ladyynina starała się utrzymywać rodzinę głównie ze względu na syna. Miłość dla męża, przygaszona przez jego liczne zdanie, już dawno minęła.

Razem z I. Pyrievem ponownie znali się w filmie "Traktor". Jest reżyserem, aktorka. Stały się gwiazdami całej unii wielkości.

Lata wojskowe

Fotografowanie filmu "Pig and Shepherd" rozpoczęło się w lutym 1941 roku. Kierowaną przez Pyryev główną rolę pełniła Ladynina. Aktorka, której biografia dowodzi, jak potężna jest moc sztuki, stała się symbolem tkliwości, pokoju i harmonii w tym trudnym czasie wojny. Gdy większość uczestników nakręciła zgłoszenie do wojskowego biura, najpierw nakazano im dokończyć strzelanie. Komedia "Pig and Shepherd", która pojawiła się na ekranie w listopadzie 1941 roku, stała się rodzajem "wioski lubok". Widzowie, którzy zaakceptowali to z wielkim entuzjazmem, po obejrzeniu uwierzyli, że wojna się skończy, i znowu przyjdzie spokojny, beztroski czas, w którym odbywa się film.

W latach wojny, Marina zagrała w kilku filmach, które miały ogromne znaczenie dla podniesienia morale wszystkich sowieckich obywateli. Jest to komedia "Antosha Rybkin" Konstantina Yudina, bohaterski dramat "Sekretarz Okręgowego Komitetu" i melodramat liryczny "O godzinie szóstej po wojnie" Iwan Pyryev.

Na szczycie chwały

Prawie tuż po wojnie Pyriev zaczął pracować nad stworzeniem kolejnego dzieła sztuki. Była to komedia muzyczna "Legend of the Siberian Land". Aktorka Ladynina, biografia, której życie osobiste w tamtych czasach była przedmiotem ciekawości dla każdego przedstawiciela bohemii kapitału, odgrywała również główną rolę w obrazie męża. Dotknięcie i liryczna Natasha Malinina występująca przez Marina Alekseevna stała się symbolem delikatnej kobiecości tych czasów. Znowu sukces, teraz w komedii "Kubańskie Kozacy". Skala popularności Ladyniny była wówczas olbrzymia. Warto zauważyć co najmniej jeden z faktów. Przez jakiś czas na Gorky Street wisiały dwa portrety wielkości całego domu. Były naprzeciw siebie, po przeciwnych stronach ulicy. Na jednym przedstawiono Stalina, az drugiej – Ladynina. Od 1950 roku jest Ludową Artystką ZSRR.

Jej życie było sprzeczne. Miłość i uznanie wielkich ludzi. Uśmiecha się przed kamerami, ale w prawdziwym życiu, ciągle rozmawia z mężem, brak słów, nieporozumienie, niedbalstwo …

Test wierności

Biografia aktorki Marina Ladynina mówi, że jej życie w roku 1953 nastąpiło kolejny ostry zakręt. Brała udział w filmie malarstwa Pyryeva "Prawda o prawdzie". Tam pojawiła się na obrazie kobiety, z której wyszedł mąż. Niemal w tym samym czasie w prawdziwym życiu ma tę samą rolę. Ivan Pyryev zapoznaje się z debiutantem sowieckiego kina Lyudmila Marchenko. To była ostatnia miłość czcigodnego reżysera. Opuszcza rodzinę.

Oblivion

W 1962 roku Ladynina i Pyryev rozstali się na zawsze. Ciągle zainteresował się Marchenko, chociaż dziewczyna wielokrotnie go odmówiła. Sfrustrowany, że nie znalazł wzajemności, reżyser szukał pociechy w ramionach innych kobiet. W 1964 r. Nastąpiło oficjalne rozwodu. Z jakiegoś powodu wiele osób uznało winę za rozpad rodziny, a nie Ivan, która wielokrotnie wyrażała obojętność wobec swojej żony, ale Marina, która przez wiele lat próbowała utrzymywać stosunki z mężem, nawet dla dobra swego syna. Mówiło się, że Pyryev pragnął rozwodzić się z agresją. Zagroził, że aby go usunąć, nikt nie będzie: nie pozwoli. Ale nie wycofała się. Mąż, zgodnie z plotkami, spełnił swoje groźby. Ladynin nie był już zaproszony do kina, nie oferowali nowych ról w teatrze.

Z początku koncertowała po kraju z koncertami, ale Pyryev, w tym, naprawiła wiele przeszkód dla niej. W rezultacie koncerty zniknęły. Po tym nastąpiło długotrwałe zapomnienie.

W roku 1968 Ivan Pyryev zmarł. Marina Alexeevna przyszła na pogrzeb, aby pożegnać się ze swoim byłym mężem. Po jego śmierci przeżyła kolejne 35 lat, podczas których ledwo pamiętała. Dopiero w roku 90. rocznicy powstania gazety pojawiła się nazwa Marina Ladynina. W nominacji "O honorze i godności" została nominowana do nagrody "Nick". A potem zapomnieli.

Kiedy zmarła Ladyinina (10 marca 2003 r.), Tabloidy ponownie zaczęły mówić o niej jako słynnym kubańskim kozaku i wspaniałej aktorce, która ucieleśniała ekran i wiele innych ról.

Biografia aktorki Ladynina, tak popularna w młodości i zupełnie zapomniana w podeszłym wieku, dowodzi jedynie jak może być delikatna chwała. Ale talent tego artystę nigdy nie zostanie zapomniany przez widza …