395 Shares 5975 views

Brytania flag. Historia i znaczenie prawa

Do tej pory, brytyjska flaga jest czymś znacznie więcej niż tylko symbol potężnego imperium. Magnesy, prezenty, torby, koszulki, a nawet bielizna z nadrukami flag Albion stały się niezwykle popularne na całym świecie.


ciekawostki

Z Ewangelii wiemy, że uczniowie Jezusa po Jego wniebowstąpieniu poszedł nieść Słowo Boże na całym świecie. Niektórzy naukowcy uważają, że w Wielkiej Brytanii odwiedził Świętych Apostołów Piotra i Pawła, ale dowody ich misji w tym kraju jest znikoma. Ale brat apostoła Piotra, świętego męczennika Andrey Pervozvanny jest oficjalnie uznawany za patrona Szkocji. Apostoł miał być ukrzyżowany na krzyżu i ukośnym obraz z białym krzyżem był rozpowszechniony już w XIV wieku.

Jak to było

Flaga Wielkiej Brytanii ma długą i ciekawą historię. Wielu historyków uważa, że w XIII wieku, podczas krwawej wojny z Walii, krzyż był używany jako godła znanego mieszkańcom Jerozolimy. To pod tym znakiem krzyżowców Rycerze walczyli z muzułmanami, starając się osiągnąć transfer świętego miasta w moc Kościoła chrześcijańskiego. Jest to krzyż, znany również jako krzyż św Georgiya Pobedonostsa, i był pierwszym symbolem Albionu. Na początku XVI wieku, na krajowej szmatką flagi pojawia się jego wizerunek.

Krzyż świętego Patryka

Historia brytyjskiej flagi ma ścisłe powiązania z religią. Najbardziej czczony święty uważany jest uważany jeszcze pół-legendarny Święty Patryk, który, według legendy, przyniósł pismo do Irlandii, a jednocześnie wydalony z wyspy węży. Wielki misjonarz wiele problemów dla dobra Kościoła Świętego. Brytania flaga łączy trzy krzyże, z których jeden – czerwony przekątnej Krzyż św Patryka. Nawiasem mówiąc, według jednej z wersji, jest to znak z symboli zakonu św Patryka, który został założony pod koniec XVIII wieku. Zwolennicy drugiej wersji uważa się, że została wypożyczenia herb Fitzgerald; Ponadto uważa się, że krzyż Świętego Patryka to nic innego jak symbol Order Podwiązki, który jest nachylony pod kątem 45 stopni.

wartość historyczna

Brytania flaga jest ogromna wartość historyczna. Przede wszystkim, to symbolizuje jedność wszystkich czterech prowincjach kraju, znanych obecnie jako Zjednoczonym Królestwie (Walii, Irlandii Północnej, Szkocji i, oczywiście, Anglia), i jest nazywany „Yunion Dzhek”, co oznacza „flagę zjednoczenia”. Jeśli chodzi o etymologii słowa „Jack” przeprowadzono wiele sporów. Do tej pory historycy zgadzają się, że jest to hołd dla tradycji morskich, ponieważ flaga została pierwotnie używane tylko do podróży morskiej. Tutaj też są dwie wersje, i jak go wziąć, historycy nie zostały jeszcze ustalone.

Po pierwsze: Jack tłumaczone na angielski oznacza dosłownie „dziób statku bandery”. Druga opcja jest bardziej romantyczny: „Jack” – zdrobnienie imienia Jakuba, a Jakub. To było imię króla, któremu udało się zjednoczyć Anglii i Szkocji.

elementy Wartość

Jak pokazują liczne zdjęcia, Wielka Brytania flaga przecina trzy krzyże:

– Red szeroki prosty krzyż na białym tle (krzyż św George, symbol of England).

– zeza Czerwonego Krzyża, znajduje się na białym krzyżem (krzyża świętego Patryka, symbol Irlandii).

– przekątna biały krzyż (krzyż świętego Andrzeja, symbol Szkocji).

Symbolika flagi Walii nie jest jeszcze dostępne, chociaż rozmowa z tej tkaniny jest najwyższy czas, aby umieścić tradycyjny walijski smok, okresowo występuje.

Znaczenie kwiatów

Flaga Wielkiej Brytanii oficjalnie rozpoczyna swoją historię od początku XVII wieku, a dokładniej od 1603 roku. To wtedy szkocki król Jakub VI odziedziczył angielski tron i stał króla Jakuba I. dnia 12 kwietnia i został zatwierdzony nowy standard, obecnie znany jako Yunion Dzhek – UK państwo bandery, wartość koloru, który jest znany na całym świecie. Uważa się, że czerwony to kolor rodziny królewskiej, a biały symbolizuje cierpienia świętego męczennika Andreya Pervozvannogo. Co do koloru niebieskiego, jest to hołd dla historii – początkowo, w XV wieku, flaga była na niebieskim tle.

Brytyjczycy są znane na całym świecie nie tylko ze względu na konserwatyzm w stosunku do czegoś nowego, ale fakt, że świętej względem tradycje swoich przodków. Wszystko, co jest w jakiś sposób związana z symboli państwowych, szczególną uwagę zwrócono. Tak, dzisiaj w Albion okazji świąt poświęconych Dzień flagi. Panele są zawieszone z okien w doniosłych dniach:

  • na cześć narodzin rodziny królewskiej;
  • z okazji ceremonii otwarcia Parlamentu;
  • w dniu rocznicy ślubu króla;
  • z okazji Commonwealth Day.

W zasadzie, to tylko na pierwszy rzut oka wszystko wydaje się tak mylące. Anglosasi – ludzie, którzy przestrzegają ścisłej logiki, i to jest doskonale widoczne w ich kultury, sztuki i historii.