672 Shares 7391 views

MSU: Muzeum Ziemi. Wycieczki i ekspozycja

Moscow State University jest właścicielem geografii muzeum. Jest to wyjątkowa instytucja kultury, jeden z najlepszych w Rosji. Moscow State University, Muzeum Ziemi w szczególności zebrane w swoich salonach, wiele osiągnięć naukowych z całego świata. Eksponaty obejmują historię wszystkich nauk pokrewnych, aby stworzyć kompletny obraz rozwoju życia na Ziemi.


Gdzie MSU Muzeum znajduje?

Muzeum Nauki Ziemia przyciąga turystów nie tylko spośród tych, którzy są zainteresowani geologią. Znajduje się on Sparrow Hills. Jeden z najwyższych piętrach muzeum zajmuje halę „Rotunda”, znajdujący się na 31. piętrze. Przedostatnia piętro tworzą wystawę, pokazując rozwój naszej planecie we wszechświecie. Oferuje on panoramiczne widoki stolicy, miłe piękno budynków, parków i placów Moskwy.

Wspólna praca wszystkich rosyjskich studentów

Od wielu lat hodowli w murach muzeum było nagromadzenie przedmiotów zebranych przez naukowców, studentów i uczniów w kraju. Tutaj przechowywane są stoisk z rzadkich skał geologicznych, kawałki meteorytów, które spadły na naszej planecie w różnych momentach. W muzeum można znaleźć skamieniałe pomników głazy. Szczegółowe informacje zawarte są w ścianach budynku, informując odwiedzających jak nasza Ziemia, zmieniając rasę, przyrody ewoluowała.

Zawsze przyciąga turystów i studentów geografii muzeum kapitał MSU. Wycieczki prowadzone są w grupach, czasami możliwe jest uzgodnienie poszczególnych wizyt na wystawach.

muzealia

Do najciekawszych osiągnięć społeczności naukowej dotyczącej rozwoju nauki o Ziemi, są pokazywane na wystawach muzealnych. Wszelkie artefakt związany w treści z następujących czynności, można prześledzić w krajach rozwijających się trendów związek geologii. Wystawa o ewolucji cywilizacji ziemskiej i zawiera kilka interesujących tematów na podstawie pewnych faktów naukowych. Mówią:

  • struktura wszechświata i naszej planety;
  • z głównych elementów, które tworzą trzewiach ziemi;
  • występowanie ulgi i zmiany w jej strukturze;
  • tworzenie morzach i oceanach naszej planety;
  • o pochodzeniu życia na Ziemi ;
  • o tworzeniu minerałów i surowców mineralnych;
  • o tworzeniu naturalnych obszarów świata;
  • na temat funkcji i wzorców obszarach geograficznych kraju;
  • rozwój historyczny i utworzenie Uniwersytetu Moskiewskiego.

Takie wycieczki dla uczniów informacyjnych i pouczające. Każdy nauczyciel geografii w Moskwie jest zobowiązana do przyjęcia studentów na wystawie w słynnej Metropolitan Museum.

Interesująca wystawa prac w przestrzeniach morskich, era kenozoik i ewolucja życia roślin i zwierząt. I jak bogata ekspozycja rosyjskich równinach ziem Ural, niekończące się stepy Azji Środkowej i krymskiej przestrzenie, zarówno wiązać tajgi syberyjskiej tundry i północnych ludów!

Historyczny rozwój muzeum

Okazało się w MSU Muzeum Ziemi w 1955 roku. Kilka lat wcześniej w petycji do kierownictwa kraju okazało akademik Nesmeyanov. Udowodnił wykonalności otwarcia geografii muzeum. Zamierzał nie tylko zebrać unikalne przedmioty reprezentujące rozwoju planety, ale także konferencje naukowe, warsztaty dla studentów i przyszłych studentów.

Debaty, seminaria, wykłady, przechodząc tutaj były naznaczone ciągłym nowych osiągnięć naukowych i potwierdzone przez eksponatów. przybywali oni tutaj z całego kraju i innych krajach europejskich zielnik flory, skały i próbki rudy, wiele rzadkich minerałów i kawałki meteorytów kiedykolwiek spadł na Ziemię. Interesujące i innych wykazuje: nadziewane w naturalnym środowisku, rzadkie owady i ptaki. Tutaj zwiedzający zobaczą i księżycowa gleba, dostarczone do naszej planety.

Malowanie w muzeum

Trudno nie zauważyć obecność obrazów w muzeum. Wszystkie obrazy odzwierciedla piękno krajobrazu lasów i pól, łąk i łańcuchy górskie, wodospady, połyskujące wody z licznych, aktywnych wulkanów emitujących podziemne skały. Te arcydzieła State University Znani Moskwa (Science Museum Ziemia).

Wszystkie obrazy są oryginałami, podarowane muzeum przez ich autorów – Glebov, Meshkov, Gritsay i innych pejzażystów. Godne miejsce w muzeum zajmują rzeźby, popiersia tym wielu naukowców zemlevedov. Wśród nich Anikushkin, Konenkov, Kerbel. W sumie 80 sal biusty naturalne naukowców, którzy dokonali ogromny wkład w rozwój geografii jako nauki przez wiele lat.

Muzeum jest zawsze otwarty na bezpłatnych wizyt u wszystkich, którzy są zainteresowani zdobyciem wiedzy na temat struktury Ziemi. Wystarczy zadzwonić i zarezerwować wycieczkę. Po wizycie, można zostawić komentarz. Muzeum Nauk o Ziemi, Uniwersytet Moskiewski – to miejsce szczególne, które pomogą zobaczyć naszą planetę od środka.