474 Shares 5449 views

Pearl Rzeczypospolitej Izrael – Tel Aviv

Jeśli można mówić o pewnym kraju, który jest lepszy czas na wizytę, niż sto razy usłyszeć o tym, jeden z nich, bez wątpienia, jest Izrael. Tel Aviv, Jerozolima, Hajfa – największe miasta, które zasługują na uwagę turystów. Chociaż prawie całe terytorium tego państwa może służyć jako jednego kawałka Muzeum – tak bogatego w jego historycznego dziedzictwa, istotnego nadrukiem opuściła się losem tak wielu cywilizacji i epok.


Tel Aviv, jest drugim miastem po Jerozolimie w populacji wielu względów zasługuje na szczególną uwagę. Znajduje się na terenie starożytnego miasta Jaffa jest wymieniona w Biblii (Joppa), choć samo miasto powstało stosunkowo niedawno, w 1909 roku. Może to jest, więc w porównaniu do innych miast w ziemi Izraela, Tel Aviv wyróżnia się szybkim, nowoczesnym, świeckim sposobem życia. Tu jest naprawdę 3 am się w korku lub w kolejce na stole w kawiarni.

Zgodnie ze znaczeniem jej nazwa – „Spring Hill”, to miejsce podoba się gościom z łagodnym śródziemnomorskim klimatem przez cały rok. W styczniu, najzimniejszym miesiącu, średnia temperatura wynosi 13 stopni, latem jest gorąco i trwa długo. Mapa Ziemi Obiecanej , Izrael, Tel Aviv wyróżnia się tym, że znajduje się w samym sercu kraju, co czyni go bardzo wygodne dla turystów, którzy są tutaj, aby podróż po drugiej stronie planszy. Jako tzw nieoficjalnej stolicy republiki, Izrael, Tel Aviv to również miejsce, gdzie znajdują się prawie wszystkie ambasady, Ministerstwa Obrony Narodowej, Sztab Generalny.

Jako młody Tel Aviv, atrakcji tego miasta – (. Razy 1917/30 dwuletni) nie tyle zabytkowych budynków i niezapomniany zabytków, podobnie jak w innych częściach Izraela, ile nowoczesne muzea, biblioteki i obiekty architektoniczne w stylu art deco i arabeskowymi którzy w jednym czasie i określić aktualną niepowtarzalny widok na miasto.

Jeszcze przed założeniem nowej osadzie, w 1886 roku, w starej Jaffy, znajdował się tu, że położono Library, zwany teraz Beit Ariela. W tej chwili liczba książek gromadzone tu ponad pół miliona, dostęp do materiałów dla mieszkańców tego pięknego miasta jest bezpłatne. Wbudowany wspaniałej opery, istnieją galerie sztuki współczesnej. Generalnie w technice Tel Aviv nieoczekiwanie bardzo duża liczba osób. Old Jaffa – obszar, który można obejść w około godzinę, ale pozostawia specjalnego wrażenia. Tutaj opuszczone i ciche, nie samochody. Większość tutejszych artystów, ozdobione malowidłami, a nawet niektóre z fasadami domów.

W ostatnich dziesięcioleciach, zwłaszcza w latach 90-tych i 2000, w Tel Awiwie została zbudowana wiele luksusowych hoteli, prawie wszystkie z nich znajdują się w bezpośrednim sąsiedztwie wybrzeża. Większość z nich są akredytowane jako apartamentów cztery lub pięć gwiazdek.

Jak Tel Aviv Ben Gurion Airport jest wyjątkowy pod wieloma względami. I to nie tylko liczba regularnych rejsów do wszystkich części świata, ale na przykład, a fakt, że jest to najbardziej chronione lotnisko na świecie w odniesieniu do ataków terrorystycznych. Żaden z kilku takich prób nie powiodła się.

Niewątpliwie miasto pozostawia niezatarte wrażenie i chęć spędzić tu tyle czasu, jak to możliwe. Tel Aviv koncertowo z roli głównych bram Izraela.