548 Shares 8996 views

rodzaje antykoncepcji

Każda kobieta, która dba o swoje zdrowie, należy brać poważnie Wybór środków w celu zapobiegania niechcianej ciąży. Nowoczesne prezerwatywy może usunąć się od niepokojących myśli o nieplanowanego poczęcia.


rodzaje antykoncepcji

Najbardziej popularnym z nich jest prezerwatywa. On jest dość wiarygodne i łatwo dostępne, w rzeczywistości, jego użycie nie ma negatywnego wpływu na organizm. Jedynym wyjątkiem jest obecność alergii lateksowej, jednak taka reakcja jest rzadkie.

Większość nowoczesnych form antykoncepcji – plemnikobójczych. W ich strukturze – ramy dla zapewnienia skutecznej dystrybucji leku w całej pochwy, a także chemikalia, zmniejsza aktywność plemników (lub zniszczyć je). Najbardziej powszechnie stosowane nonoksynol lub chlorek benzalkoniowy. On ma destrukcyjny wpływ na plemniki.

Warto zauważyć, że stosowanie takich środków nie jest nawet przeciwwskazane w okresie karmienia piersią. Nie ma żadnych ograniczeń i wiek. Ponadto plemnikobójczy chroni przed chorobami przenoszonymi drogą płciową, przez prawie nie szkodzą zdrowiu, może być używany przez długi czas i są dodatkowym źródłem smarowania. Nadają się one w połączeniu z innymi środkami antykoncepcyjnymi. Jednakże, nie są uczuleni na określonej części składowej plemnikobójczych.

Hormonalnych metod antykoncepcji

W ten sposób środki ochrony w celu zapobieżenia niepożądanym ciąże podaniu doustnym. Każdy z tych środków wchodzą hormony, które po wejściu w ciało kobiety, aby zapobiec owulacji. Wskazane jest, aby skonsultować się z lekarzem jako ekspert powiedzieć kilka doustnych środków antykoncepcyjnych garnitury Ci najbardziej. Należy pamiętać, że stosowanie takich środków nie jest zalecane podczas pierwszych kilku miesięcy po urodzeniu i przez cały okres laktacji. Wysokim antykoncepcyjne działanie tych leków jest obecność estrogenu i progesteronu w ich skład.

Dla ochrony można też użyć pierścienia dopochwowego, to jest małe i giętkie, dzięki czemu można go łatwo wprowadzać oddzielnie. Jego przewaga nad tabletkami, że zawiera znacznie mniej hormonów. Ważne jest, aby pamiętać, że taki środek musi być koniecznie usunięte po trzech tygodniach stosowania.

Wewnątrzmacicznego antykoncepcji jest spiralna, która jest umieszczona w macicy. Obejmuje ona pewną ilość hormonu, które są regularnie dostarczane do ciała, w małych ilościach. Ta spirala chroni kobietę przed ciążą przez okres pięciu lat, jednak jego instalacja jest przeciwwskazany w obecności chorób zakaźnych, a także przedstawicieli płci pięknej, które nie rodziły.

Plaster, który zapobiega koncepcji szerzej ujawnia takiego jak „Modern form antykoncepcji.” Wystarczy, aby przykleić go do ciała i ochronę przed nieplanowaną ciążą jest na tydzień. Ta poprawka zawiera hormony, które, dostając się do krwi przez skórę, zapewnia wysoki efekt antykoncepcyjny.

Twój wybór, można również zatrzymać przez implant podskórny. To narzędzie jest instalowane w znieczuleniu miejscowym na wewnętrznej stronie ramienia. Procedura ta powinna być przeprowadzona przez specjalistę. Implant jest prętem o wymiarach: długość – 4 cm, średnica – 2 mm. Zawiera on progestagen hormonów. Procedura instalowania takiego obiektu trwa kilka minut. Jego ważności – 3 lata. W tym czasie, mała dawka hormonu dostanie się do krwi, doskonale spełnia swoją funkcję zapobiegania proces owulacji.

Wszystkie powyższe formy antykoncepcji dla kobiet. Wybór należy do Ciebie!