327 Shares 1977 views

Nissan-Maxima A33: opis, specyfikacje techniczne, naprawy i opinie

"Nissan Maxima A33" to model słynnej serii pełnowymiarowych sedanów, która została wydana w latach 2000-2006. Sama Maxima powstała w siedmiu pokoleniach, planowane jest wydanie kolejnej ósmej. Historia serii zaczyna się w odległym roku 1981. Chciałbym jednak zwrócić szczególną uwagę na model, który został opublikowany w pierwszej połowie lat dwudziestych.


Projekt

"Nissan Maxima A33", w przeciwieństwie do jego poprzednika, czyli samochodu znanego jako "A32", znacznie wzrosła. Z tego powodu można by nazwać samochód klasy reprezentatywnej. Długość maszyny wynosi 4920 mm. Szerokość wynosi 1780 mm. Wysokość wynosi 1435 mm. Rozstaw osi wynosi 2750 mm. Ze względu na większe wymiary, w kabinie było więcej przestrzeni, co oczywiście pozytywnie wpłynęło na komfort i wygodę kierowcy i pasażerów.

Szczególną uwagę należy zwrócić na optykę. Światła tylne mają postać oddzielnych plafonów, chociaż wcześniej były rozciągnięte na rufie. W przednim zderzaku widać podkładki reflektorów. Nawiasem mówiąc, są one na większości modeli ksenon.

A jednak uwagę zwraca się do osobnego "okna", widzianego w tylnych drzwiach, nie upadnie. Ale dzięki niemu szkło "przychodzi" do drzwi. Warto zauważyć, że wersja standardowa znajduje się na napędach 15-calowych. Model o silniejszym silniku (3-litrowy) jest uzupełniony tymi, których średnica wynosi 16.

Projekt wnętrza

Każda wersja Nissana Maxima A33 była wyposażona w panel przyrządów Fine Vision. Każda osoba, która rozumie samochody, wie, że jej "punktem" jest ciemne szkło i stale pracujące oświetlenie, które włącza się zaraz po uruchomieniu silnika.

Warto wiedzieć, że "Nissan Maxima A33" nadal posiada fotele z napędem elektrycznym. Siedzenia przednie można regulować na 4 różnych płaszczyznach. I to bardzo wygodne. Osoba ma możliwość regulacji wysokości i nachylenia poduszki, oparcia, a także regulacji długości fotela. Nawet najniższy kierowca będzie komfortowy. Nawiasem mówiąc, obie fotele przednie są ogrzewane. Siedzenia mają regulowane podparcie lędźwiowe, ale nie ma poprzecznego podparcia, z powodu tego, co może wydawać się zbyt szerokie.

Kolumna kierownicy jest również regulowana. Ciekawe, że niezależnie od kąta, jaki ktoś wybiera, urządzenia nie będą blokowane. Przy okazji na kierownicy postanowiono umieścić przyciski sterujące "rejs", komputer pokładowy i system audio. W górnej części panelu znajduje się pudełko.

Szczególną uwagę należy zwrócić na automatyczną skrzynię biegów "Nissan Maxima A33". Dźwignia pudełka jest bardzo masywna. Ale z boku można zobaczyć przycisk wyłączania zwiększonej transmisji. To bardzo wygodne, zwłaszcza jeśli ktoś podchodzi pod górę. A na drzwiach kierowcy jest dźwignia, przeznaczona do otwierania bagażnika i luku zbiornika gazu. Ogólnie rzecz biorąc, wszystkie przyciski sterujące są umieszczone w wygodny i ergonomiczny sposób.

Bezpieczeństwo

"A 33" – samochód jest nie tylko atrakcyjny, ale i niezawodny. Jest wyposażony w 4 poduszki powietrzne. Ale nie wkładaj rzeczy pod fotele przednie. Jak to się stało, uszkodzili poduszki poduszek.

Warto również zauważyć, że pasy bezpieczeństwa są łatwo regulowane pod względem wysokości. Ponadto wszystkie one mają napinacze wstępne. Aktywne zagłówki są doskonałym zabezpieczeniem przed tylnym uderzeniem. Działa bardzo prosto. Jeśli inny samochód trafi w tylny zderzak Nissan, zagłówki będą się zbliżać do głowy i wydaje się to naprawić. W związku z tym szkoda i konsekwencje wynikające z oddziaływania będą mniejsze.

Komfort

I, oczywiście, izolacja akustyczna. Jest to jedna z głównych zalet tego samochodu. Silnik jest cichy. Fakt, że działa, przypominać tylko strzałkę na prędkościomierzu i zmieniać się na krajobrazach drogowych. A silnik nie przenosi wibracji.

Pozytywnie wpływa na poziom komfortu szkła powlekanego ultrafioletem. Nawiasem mówiąc, lustro w kabinie samo jest zaciemnione, co chroni kierowcę przed szorstkim światłem emitowanym przez reflektory należące do tylnych samochodów.

"Nissan Maxima A33" nie jest doskonały. Oprócz powyższych zalet, ma wadę. To jest widoczność. Kiedy osoba przechodzi w zwykły tryb, nie ma żadnych roszczeń. Musi on jednak uwzględniać podkład i rozpocząć parkowanie, jak rozumie, że będzie to widoczne i lepiej.

W pozostałej części salon jest bardzo praktyczny, wygodny i ergonomiczny. Nie trzeba dodawać, że jest nawet wylot i popielniczka wewnątrz.

Co pod maską?

Teraz warto wspomnieć o ważniejszych akcesoriach. I należy zacząć od powertrains.

Samochody te były wyposażone tylko w silniki benzynowe. Wszystkie były w kształcie litery "V" i miały sześć cylindrów w każdym bloku. Oczywiście był to podstawowy silnik – 2-litrowy silnik o mocy 140 KM. "Górna" wersja była agregatem o objętości 3 litrów i produkującym 200 KM.

Dla Stanów Zjednoczonych oferowano opcje z najpotężniejszymi silnikami. Mieszkańcy Ameryki mogą kupić "A 33" z 3,5-litrowym silnikiem o pojemności 225 "koni". Co ciekawe, amerykańskie wersje były wyposażone w "automatykę". Przy okazji, każda elektrownia ma napęd łańcuchowy. Jest to znaczący plus niezawodności.

Zarządzanie

Co ciekawe, ta klasa biznesowa samochodów, w przeciwieństwie do reszty, napęd na przednie koła. Modele były wyposażone w 5-biegową "mechanikę", ale były warianty z czterostopniowym "automatycznym". Automat jest dobry, ponieważ ma trzy tryby – normalny, zimowy i sportowy.

Inną cechą techniczną są hydrauliczne podpory. Automatycznie zmienia sztywność, analizując warunki ruchu. Gdy kierowca nie chce nacisnąć "gazu", dopóki nie zostanie zatrzymany, podpory są w normalnym stanie. Gdy tylko auto zacznie dynamicznie zwiększać prędkość, stają się trudniejsze.

"Maxima" 2000-2006 uwalnia bardzo wrażliwe i wrażliwe kierownicę, co pozytywnie wpływa na zarządzanie. Wpływa to również na dostępność ABS i EBD. I nadal samochód ma taką funkcję, jak Break Assist. To bardzo interesujące. Jest to system, który pomaga osobie, która nie ma zbyt dużej siły, aby zahamować ostro. Wygodna funkcja dla osób starszych lub dziewcząt. Po prostu system, zdając sobie sprawę, że osoba ostro nacisnąć pedał, choć bez specjalnej siły, automatycznie zwiększa ciśnienie w układzie hamulcowym.

Pielęgnacja i konserwacja

Każdy samochód musi być obserwowany. Jeśli dobrze mu się przyjrzysz, trwa długo i utrzyma fortunę.

Jeśli licznik kilometrów zbliża się do 100 000 kilometrów, nadszedł czas, aby zmienić amortyzatory. W przeciwnym razie maszyna stanie się zbyt stłuczona. Nie trać wzroku zawieszenia. Słaby punkt to cichy blok. Jeśli przebieg przekracza 60 000 km, tuleja zewnętrzna zacznie się odrywać od gumy. Ciche bloki są dostarczane wraz z łożyskami kulkowymi i dźwignią. Ale! Złącza kulkowe mogą trwać około 80-100 tysięcy kilometrów. Jednak lepiej nie podejmować ryzyka i nie zastępować ich na czas.

Co można powiedzieć o trakcji kierowniczej? Może też wytrzymać 100 000 kilometrów.

Nawiasem mówiąc, niektórzy właściciele twierdzą, że kiedy przebieg przekracza 200 000 km, słychać było uderzenie stojaka sterowego. Wynika to z faktu, że zęby zębate się zużywa. Naprawa "Nissan Maxima A33" w tym przypadku (dokładniej, zakup i instalacja nowej szyny) kosztuje około 900 dolarów.

Wskazówki dla właścicieli

Nie zapomnij o czujniku położenia czujnika. Wielu właścicieli mówi, że przestaje działać, jeśli przebieg przekracza 200 000 km. Ten problem może prowadzić do wielu innych problemów, ponieważ lepiej nie niszczyć.

Czas jest znany ze swojej niezawodności. Jednak w przypadku dużych przebiegów (120-200 tys. Kilometrów) może dojść do zawieszenia napinacza łańcucha . Wtedy w momencie uruchomienia silnika kierowca usłyszy pukanie. Ten problem można wyeliminować. Konieczne będzie zakupienie i zainstalowanie nowego pasa rozrządu i napinacza. Te części zamienne "Nissan Maxima A33" będą kosztowały 600 USD.

Zdarza się, że pompa zaczyna płynąć. I to jest złe, ponieważ raczej trudno ją zastąpić – praca jest pracowita, ponieważ ta część znajduje się w mechanizmie łańcucha. W celu wymiany należy wyjąć silnik. Pompa kosztuje około 100 dolarów.

Nadal trzeba regularnie zmieniać świece i olej. "Nissan Maxima A33" – samochód jest importowany. W teorii jego świece nie muszą być zmieniane w ciągu następnych 90 000 kilometrów. Ale praktyka pokazuje, że tylko troska o 30 000 km.

I więcej. Bardzo ważne jest regularne płukanie układu wtrysku (raz na 50-60 tysięcy kilometrów). W przeciwnym razie generator "Nissan Maxima A33" może się nie powieść.

Recenzje

Ludzie, którzy są właścicielami tego samochodu pozostawiają głównie pozytywne komentarze. Przede wszystkim świętować salon. Przestronne, przestronne i wygodne, jasne elementy sterujące. Oddzielnie zwróć uwagę na dynamikę. Maszyna przyspiesza szybko, bez szarpania. I prędkość prawie nie jest odczuwana: możesz jechać 140 km / h, a czuć się jak nie więcej niż sto.

To prawda, mówią o minuses. Głównym minusem jest mała manewrowość. W trasie samochód zachowuje się doskonale, ale tutaj na kręte ścieżki nie jest bardzo. Ale jeśli nie przekroczysz prędkości, to z tymi przeszkodami samochód poradzi sobie. A przecież dla naszych dróg rosyjskich zbyt proste zawieszenie. Z powodu uderzeń, wgłębień i dziur nie wolno poruszać się z dużą prędkością.

I, wreszcie, o cenie. Jeśli jest pragnienie, to samochód można kupić za 200 000 rubli. Możecie znaleźć opcje tańsze i droższe, ale to jest całkiem akceptowalna cena dla modelu roku 2000 w dobrym stanie, ale z dużym przebiegiem. Ogólnie, jeśli spojrzysz uważniej, znajdziesz odpowiedni samochód.