771 Shares 2055 views

Jaka jest znaczenie klasy zużycia energii w lodówce

Pomimo faktu, że ceny energii elektrycznej w przestrzeni postrasońskiej nie są tak wysokie, jak w Europie, coraz więcej ludzi myśli o tak istotnej postaci, jaką jest klasa zużycia energii przy zakupie sprzętu gospodarstwa domowego. Wskaźnik ten jest wyświetlany w formie skali literowej od A (najwyższej klasy) do G (większość "Szczęście"), z odpowiednim dopasowaniem kolorów. Klasy A i B jako ekonomiczne są oznaczone jako zielone, średnie C, D, E – żółte odcienie o różnym natężeniu, a najbardziej nieekonomiczne F i G – czerwone.


W ostatnich latach nie tylko kupujący, ale także producenci zaczęli zwracać większą uwagę na ten parametr. Szczególnie dotyczy to sprzętu, który pracuje przez całą dobę, na przykład lodówek. Jednostki te są włączane 24 godziny na dobę, 7 dni w tygodniu i pracują bez urlopów i weekendów. Dlatego też nawet największe oszczędności energii na godzinę w ciągu roku mogą być całkiem przyzwoite. I dzięki zastosowaniu najbardziej zaawansowanych technologii wskaźnik ten był czasami ograniczony. Pojawiły się jednostki, które mają wskaźniki znacznie poniżej klasy A. Dziś można spotkać klasę zużycia energii w lodówkach A +, A ++, a nawet A +++. Aby to zrozumieć, damy dane. Przeciętnie lodówka zużywa 34-45 W / h, jednostka A ++ wynosi około 16 W / h, a G – 102 W / h. Nie są to wartości minimalne, a nie maksymalne, ale uśrednione. Zużycie energii w rzeczywistości zależy od kilku parametrów, między innymi częstotliwości otwierania drzwi, liczby załadowanych produktów, temperatury "za burtę" i wymiarów lodówek. Łączny zbiór wszystkich czynników daje wartość rzeczywistego zużycia energii.

Klasa zużycia energii w lodówce musi być brana pod uwagę również dlatego, że poważne marki są zaangażowane w ten problem, który może pozwolić sobie na rozwój w tym kierunku. Ponieważ istnieje pewna gwarancja wysokiej jakości produktów. Ponadto klasa wysokiej konsumpcji energii jest charakterystyczna dla techników poziomu "elitarnego", to jest z definicji jakości i zaawansowanych. Jeśli tego potrzebujesz, poszukaj urządzenia, które ma wysoką lub bardzo wysoką klasę zużycia energii. Lodówki o takich cechach nie są tak niewielkie.

Znaczki lodówek

Atlantyda białoruska (Atlant XM 6325-101, Atlant XM 4011-100, Atlant XM 6125-180) okazała się skuteczna na rynku. Nie spóźnij się, a bardzo często wyprzedzasz i agreguje się od Samsunga (Samsung RL-58 GQGIH, Samsung RB-29 FERNCSS, Samsung RS-7778 FHCSL). Chłodnie niemieckie firmy Bosch (Bosch KGN39XI40, Bosch KIF42P60, Bosch KGE36AL40) zawsze były znane z niezawodności i bezawaryjnej pracy, ale z niemieckiej gospodarki, którą słyszeliśmy od dawna. Nie porzucaj swojej pozycji, a LG ( LGGG-B489 TGDF, LG GS-9167 AEJZ, LG GR-F499 BNKZ) zawsze znajdują dom. Są zwolennicy i na Hotpoint-Ariston, Whirpool, Ardo, Zanussi. Wszystkie te agregaty mają klasy A, A +, A ++ i A +++, całkiem sporo różnych funkcji serwisowych.

Warto zauważyć, że w niektórych krajach Europy produkcja sprzętu o niskim zużyciu energii jest zabroniona. Poza faktem, że jest to ekonomicznie niewykonalne, oznacza to również irracjonalne wykorzystanie zasobów naturalnych, które są dość duże w całym cywilizowanym świecie.

Na podstawie powyższych rozważań stwierdzamy, że przy wyborze nowej jednostki należy uwzględnić klasę zużycia energii w lodówce.