637 Shares 1319 views

Najbardziej oszczędny sportu freestyle

Jednym ze sportów zimowych, który dopiero niedawno wszedł do programu olimpijskiego jest freestyle na nartach. Nazwa pochodzi od połączenia dwóch angielskich słów – „wolnego” (wolny) i „styl” (style), dlatego ta dyscyplina sportowa może być wywołana tylko narciarskim freestyle'u.


Trochę historii

Pionierami tego sportu są dzielni narciarze, który na początku lat sześćdziesiątych XX wieku, jego dziwactwa zaskoczyła turystów w ośrodkach narciarskich w Alpach. Co nie wstać! Mimowolne widzów tych sztuczek, czasami jest rozbawiony, a czasem nawet napędza strach. Narciarze został określony jako szalony lub szalony szalony (ang.). A na pytanie, dlaczego są one tak ryzykują swoje zdrowie, a nawet życie, miłośników freestyle krótko odpowiedział: „Z nudów”. Wtedy nawet nie wiedzieć, że te „dziwactwa” w najbliższej przyszłości nie będzie już zwykłym hobby lub zajęcie dla ekstremalnych i rozwijać się nowy sport – freestyle. A gdyby okazało się, że staje się on również dyscypliną olimpijską, to po prostu nie wierzyli kilka dziesięcioleci.

Sport Freestyle: rozwój i dystrybucję na całym świecie

Później, jak łyżwiarstwo stał się popularny nie tylko w europejskich ośrodkach, ale także w górach Ameryki Północnej, Japonii i Himalajów. Każdego roku armia fanów freestyle wzrosła. Każdy starał się doprowadzić ten styl nowych funkcji i sztuczki. Pierwszy konkurs odbył freestyle nie w Europie – w ojczyźnie tego sportu, a także w Stanach Zjednoczonych w 1971 roku w górach. Stopniowo tworzy trzech oficjalnych dyscyplin sportowych: Mogul, balet narciarski (akrosking) i akrobatyki narciarskich. Od 1978 roku wszystkie te gatunki były trzymane konkurencji wielostopniowy.

Freestyle – dla sportów ekstremalnych

Wraz z rozwojem tego wszechstronnego nartach jest wypełniona nowych dyscyplin. Wraz z Mogul, akroskingom i akrobacji narciarskich, nowych trendów i stylów: jazda na nartach (AIR) akrobatyka, biegówki, Slopestyle, Halfpipe, nowa szkoła i inne. Nawiasem mówiąc, akrosking w 1999 roku spadła z oficjalnego programu konkursu olimpijskiego. Wszystkie te typy zawodników wymagają niesamowitą zwinność, odwagę i brawurę. Po tym wszystkim, są one towarzyszyć ogromnym ryzykiem dla zdrowia, będąc ponad traumatyczne. Jednak najważniejsze, że musiał być różne freestylerzy – to oryginalność. Krótko mówiąc, ten rodzaj sportu – freestyle – zgrupowane wokół nich unikalnych osobowości, których wspólnym celem było zaskoczyć jego zręczności i pomysłowości, i rywalizować z innymi utalentowanych sportowców.

Freestyle – sport olimpijski

Przez 1984, Freestyle stał się popularny na całym świecie. W tym samym roku zdecydowano się włączyć ten sport, freestyle (zdjęcie w artykule), w programie olimpijskim. Sportowcy z ZSRR, USA, Norwegii, Kanadzie, Francji, Chinach, Australii i Rosji startował po raz pierwszy na igrzyskach olimpijskich w Sarajewie (Jugosławia). Pierwszym mistrzem freestyle byli przedstawiciele Francji i Stanach Zjednoczonych. Wygrali Mogul – narciarstwo zjazdowe na solidnej wzgórzu (250 m npm), w czasie której trzeba było wykonać dwa oryginalne wyczyn. Na następnych igrzyskach w programie wprowadzone akrobatyczny freestyle. Narciarstwo – nie jest to najbardziej komfortowy sprzęt sportowy, z którego można wykonywać skomplikowane koziołki, skacze i tak dalej, ale występy doświadczonych sportowców były tak piękne, że działali oni fascynujące publiczność milionów. Po tym, freestyle miłośnicy wojska wzrosła kilkakrotnie, a sport był uważany za najbardziej popularnych sportów zimowych. Na następnej Olimpiadzie w Calgary (Kanada) , aby konkurować w tym sporcie po prostu się do ogromnej widowni, która pod względem wielkości można porównać z tym, że z fanów łyżwiarstwie figurowym i hokeju.

Cechy narciarstwie akrobatycznym

Akrobacje są obecne w różnych rodzajów sportu. Skoki do wody, sportu i gimnastyki itp antenowa jest uważane za rodzaj twórczej dyscypliny sportowej, co jest stosunkowo młody sport freestyle. Tutaj doświadczeni sportowcy ze szczególnym trampolinie wykonywać serię dwóch skoków, z których każdy jest złożony w swój własny sposób. Profilowane rampy są trzech typów: potrójnym lub dużej (w nachyleniu 70 stopni wysokości 4 m 5 cm), podwójne lub średnich (nachylenie 65 °, wysokość – trzy i pół metra) i Salto, lub małe (nachylenie 55 °, wysokość 2 Licznik i 10 cm). Do lądowania wybrano góra luźnego śniegu. Jak szacowanych sportowców umiejętności? Sędziowie przyznali punkty za technicyzacji w odległości od toru lotu trampolina, jasność na oryginalność kształtów i precyzyjnego lądowania.

Inne znaczenia tego słowa Freestyle

Jak już wcześniej wspomniano, termin pochodzi od dwóch angielskich słów i oznacza dosłownie „free style”. Dlatego może on być dalej freestyle oraz w innych dyscyplinach sportowych, jak również zupełnie innym zjawiskiem. Tak, freestyle, oprócz faktu, że jest to rodzaj narty, to także wciąż niby spadochroniarstwo, deskorolce i motocyklowych widok, umiejętność żonglowania piłki nożnej, taniec do muzyki z psem i więcej. Termin ten jest używany do dziś nazywane są różne miejsca, biura podróży, improwizacja, rap kierunek muzyczny. W Rosji, nawet istniał w latach dziewięćdziesiątych ubiegłego wieku jest bardzo popularna grupa pop nazwie „Freestyle”.