343 Shares 1735 views

malowanie na szkle z rękami. Podstawy doskonałości

Szkło – materiał jest bardzo znane i powszechne, więc zapoznać się w codziennym życiu, jego kruchości, przejrzystości, niesamowita gładkość tworzy się na powierzchni plamy światła, przestał imponować i zadziwiać. Jednakże, szkło jest nadal szeroko stosowane w sztuce i rzemiośle. Artyści wykorzystując swoje niezwykłe właściwości, tworzyć wspaniałe dzieła sztuki, które zdobią nasz sposób życia, i za każdym razem zmusza zupełnie nowy sposób spojrzeć na to znane i zawsze jak nowy materiał.


Jednym z najbardziej wyraźnych trendów w sztuce od dawna jest szkło malowane. Co więcej, niektórzy artyści używają do malowania przezroczystą farbą, tworząc okno imitacja witraż, a inni tworzyć szkłu gęstego tła obraz z akrylu z delikatnych odcieniach i kolorach. Malowanie na szkle – jeden z prostych i łatwo dostępnych form sztuki, aby to zrobić dla własnej ekspresji i dekoracji swojego życia i każdy może.

Malowanie może być ozdobione różnych przedmiotów: szklanki, wazony, abażury i lampy podłogowe na żyrandole, dekoracyjne płytki, panele i butelek. Można odważysz i tworzyć większe formy, na przykład, do dekorowania szkła malowane w drzwi wewnętrzne lub drzwi szafki, szkło malowane produkować ekran, itd. malowanie na szkle z rękami otwiera wiele możliwości twórcze.

szkło malowane farbami akrylowymi

Aby dowiedzieć się, malowanie na szkle z rękami farbami akrylowymi trzeba mieć: kontur akrylowa wklej 2-3 kolory, błyszczący lakier akrylowy, cienka szczotka (№ 1-2) i, oczywiście, akryl na szkle i ceramiki, a także od przedmiotu szklanego które będą malować i wygodny płaski pojemnik do mieszania farb.

Zanim zaczniesz, musisz zdecydować się na wzór. Można utworzyć szkic siebie, jeśli nie ma specjalnych umiejętności do rysowania, aby znaleźć odpowiedni wzór w książki, czasopisma, itd. Na początku lepiej jest zatrzymać się na małym fragmencie nieskomplikowany. Przerysować go na śledzenie konturu, utrzymując wszystko, nawet bardzo drobne szczegóły. Kładziemy je na powierzchni szkła akrylowego i kontury wszystkich linii konturów rysunku. Szklany front prac należy odtłuścić. Nawiasem mówiąc, malowanie na szkle z rękami farbami akrylowymi pozwala obyć się bez rysunku podstawy lub wzornika. Można wziąć pastę konturu i losowo nanosi się na powierzchnię szkła, tworząc abstrakcyjny wzór siatki. Ważne jest, że komórki siatki są na tyle duże, aby później mogły być wypełnione farbą.

Układ akrylowy dość gruba i gęsta, tworząc efekt wypukły po wysuszeniu drutu, to nie pozwalają na przepływ atramentu do sąsiedniej komórki. Wszystkie fragmenty obrazu pomiędzy konturem są wypełnione farbą w różnych kolorach i odcieniach. Zanim zaczniesz malować kontur należy dopuścić do wyschnięcia.

Lakier akrylowy nie jest przezroczysta, leżą szczelne matowa warstwa jasnego nasycony kolor. Można, mieszania kolorów, aby osiągnąć różne efekty, a do uzyskania niezbędnych odcieni i dodanie farby złota lub srebra, oluchat skutki uboczne i lepkich złotymi i srebrnymi nićmi. Można wybrać szczoteczkę tylko dwa lub trzy różne kolory farby i nanosi się na powierzchnię szkła bez mieszania, można uzyskać efekt specjalny. Słowo tutaj otwiera szerokie pole dla eksperymentów artystycznych. Spróbuj, mix kolorów, mają najbardziej nieoczekiwanych efektów.

Inną techniką malowania farbami akrylowymi na podstawie kombinacji heterogenicznych warstw gęstości farby, napełniania sąsiednich komórek. Wypełnij jeden bardziej gęste, zebrane z trzech kolorów farb, a z drugiej – farby o tym samym kolorze, rozcieńczonego lakieru akrylowego, które dadzą mu niewielki przejrzystości i chudość. A jeśli wymieszać farbę z lakieru w stosunku 1: 1, farba będzie całkowicie przezroczysty, a komórka zakryła niemal „witraże”.

Wreszcie ostatni etap pracy. Lakierowanych obiektu może być myta, a farba lepsze „borykają się” do powierzchni szkła, po dokładnym wysuszeniu umieszcza się w piecu ogrzanym do 120-150 ° (koniec) i utrzymywano przez 20-30 minut. Następnie pozostawiono w piecu, aż do całkowitego cool. witraże
gotowy.

Bardzo interesujące, ekscytujące działania mogą być malowane farbami akrylowymi szklanych butelek opisywanej technologii. Butelki o różnych kształtach i rozmiarach może być przyzwoity podstawą twórczości artystycznej i tworzenia autentycznych „arcydzieła”. malowanie na szkle z rękami – to wspaniałe hobby, które można dołączyć i dzieci.