136 Shares 9040 views

Ozdobne studnie: ozdobimy osobistą fabułę własnymi rękami

Fantazja projektantów krajobrazu jest naprawdę nie do pomyślenia. Wykorzystują nawet w swoich pracach elementy, które w niedawnej przeszłości miały czysto praktyczne cele. Na przykład ozdoby ozdobne stały się ostatnio bardzo popularne przy dekorowaniu działek. Dzięki własnym rękom mogą być wykonane z szerokiej gamy materiałów, a rezultat tego interesującego rozwiązania przekracza wszelkie oczekiwania.


Najczęściej na wsi wykorzystano drewniane konstrukcje. Ten naturalny materiał przyciąga pięknem, przyjaznością dla środowiska i trwałością. Ponadto dekoracyjne studnie wykonywane ręcznie wykonane z drewna mogą być dopasowane do każdego stylu projektowania krajobrazu i wyraźnie go ozdobić.

Zazwyczaj zarówno dach, jak i podstawa domu są wykonane z desek lub polerowanych kłód. Ściany można układać płytkami lub cegłami lub płytami. Jeśli myślisz o tym, jak zrobić dom na studnię własnymi rękami, należy zauważyć, że dach może być wyposażony zarówno w otwarte, jak i zamknięte. Jednak jego kształt niesie ze sobą tylko znaczenia dekoracyjne. Na przykład otwarty dach jest lekkim baldachimem i spełnia tylko funkcję estetyczną. Ale zamknięta struktura odgrywa ochronną rolę, zamykając studzienkę przed złamaniem.

Ozdobne studzienki z własnymi rękami mogą być pokryte niczym: belka, miękkie lub cementowe płytki, blachy. W tym celu nawet bambus zrobi. Eksperci doradzają, że dom studni jest najbardziej dokładnie zmieszany z całym projektem terenu, na dachu głównego budynku powinien być używany ten sam materiał pokrycia dachowego.

Kolumny do studni mogą być wykonane z regularnego dziennika. Mogą być gładkie i gładkie, a można je ozdobić rzeźbami lub rysunkami ze sklejki. Wokół gotowej konstrukcji lepiej jest zbudować betonową lub kamienną chodnikę. Dzisiaj tzw. "Miękka" ślepe obszary są bardzo rozpowszechnione. Nie szkodzi projektowaniu studni, ma dobrą charakterystykę działania i zapobiega przedostawaniu się wody gruntowej do ścian konstrukcji.

Możesz ozdobić ozdobne studnie własnymi rękami, w zależności od stylu projektowania krajobrazu wybranej witryny. Na przykład, jeśli wyposażysz ogród w stylu "rustykalnym", zdobiąc go wiklinowymi i innymi elementami kraju, możesz dokładnie przymocować koło z koszyka do podstawy konstrukcji. Taki mały szczegół pomoże idealnie dopasować studnię do ogólnego stylu witryny.

Bardzo dobrze wyglądała konstrukcja, ozdobiona kwiatami. Wystarczy posadzić trawnik trawę lub ozdobne krzaki wokół niego i położyć ogrodzenia oplecione z winorośli. Jako łóżko kwiatowe można użyć nawet dachu konstrukcji. Kwiaty mogą być umieszczone wokół struktury w pięknych garnkach lub wiszących doniczkach.

Jeśli w pobliżu znajduje się staw, nie przegap chwili i rzucaj na niego mały mostek. Najważniejszą rzeczą jest zastanowienie się nad holistycznym obrazem projektu serwisu, więc łatwiej będzie dopasować się do niego. Jeśli zastanawiasz się, jak wykopać studnię i używać jej zgodnie z jej przeznaczeniem, nie wyrzucaj pozostałej gleby po wierceniu. Z tego można zbudować wspaniałe wzgórze alpejskie.

Takie bezpretensjonalne, ale bardzo skuteczne elementy terenu, jak dekoracyjne studnie, zbudowane przez nich z pewnością wznowią ogólny wygląd stoczni i staną się prawdziwym "punktem orientacyjnym", który sąsiedzi i goście z waszego domu będą długo żartować.