818 Shares 8886 views

"Geksasprey": instrukcje użytkowania, real

Przeziębienia pochodzenia wirusowego, bakteryjnego i grzybiczego może przeszkadzać osobie o każdej porze roku. Niezależnie od nasilenia objawów, leczenie należy rozpocząć jak najszybciej, bo jest zimno często niesie ze sobą ryzyko poważnych powikłań.


Preparat „Geksasprey” (Biklotimol) instrukcji, które są szczegółowo opisane w tym artykule jest najbardziej bezpieczny i skuteczny narzędzie chorób powodowanych przez różne mikroorganizmy. Co to jest ten lek? Będziemy zrozumieć w całości w porządku.

wskazania

Lek „Geksasprey” instrukcje użytkowania są zalecane przy schorzeniach przeziębieniach o różnej etiologii. Może to być proces zapalny w jamie ustnej i nosogardzieli wywołanego przez uderzenie błony śluzowe bakterii, wirusów i grzybów. Objawy takie jak ból gardła, zaczerwienienie i obrzęk w obrębie nosogardła i gardła, szorstki powinno być sygnałem do rozpoczęcia leczenia farmakologicznego „Geskasprey”. Instrukcja wskazuje zatem, że terapia jest lepiej zacząć po uprzedniej konsultacji z lekarzem.

Sformułowanie „Geksasprey” Opis

Główną substancją czynną, która ma wszechstronne działanie na błonę śluzową nosa, jamy ustnej i gardła, był Biklotimol. Jeden gram preparatu zawiera co najmniej 25 mg tego składnika. Ponadto, w kompozycji leku zawiera syntetyczne składniki: celuloza mikrokrystaliczna, parabeny, lecytyna, alkohole giltserin i oczyszczoną wodę. Składniki organiczne stosuje się jako aromatyczne i smakowe, dodatków w preparacie „Geksasprey”: any oleju i sacharyna.

preparat wygląda gęstego roztworu. Ta konstrukcja ze względu na obecność w niej mikrokrystalicznej celulozy. Znajduje to odzwierciedlenie w farmakologicznych właściwości leku w pozytywny sposób. Więcej na ten temat czytelnicy nauczą się od odpowiednich artykułów w tej sekcji. Roztwór wlewa się do metalu (aluminium) 30 g objętości fiolki wyposażonej w specjalną dozownika. Oni, wraz z instrukcją użytkowania są pakowane w kartony.

właściwości farmakologiczne

Drug instrukcje „Geksasprey” odnoszą się do leków generycznych, gdyż zawiera Biklotimol. Jest to wykazuje składnik antyseptyczne, przeciwgrzybiczne i bakteriobójcze działanie może być stosowane we wszystkich rodzajach infekcji jamy ustnej i nosogardzieli. Substancja wpływa na zdolność reprodukcyjną patologicznych mikroorganizmów (podział), tak że nie jest stopniowe zmniejszenie ich liczby. Ponadto jego substancje składowe zmniejszyć stan zapalny, wyeliminować ból i zmniejszyć prawdopodobieństwo wystąpienia powikłań. Anyż olej w pewnym stopniu ułatwia oddychanie.

Główną cechą leku „Geksasprey” instrukcji nazywa to rodzaj konsystencji (mówiliśmy o tym powyżej). Faktem jest, że podczas stosowania na błony śluzowe substancji w żelu jest stopniowe wchłanianie składników czynnych. W związku z tym celu zapewnione jest równomierne rozprowadzenie substancji na błonę śluzową, a także długi czas utrzymywania niezbędnego stężenia dla efektu terapeutycznego.

dozowanie

Lek „Geksasprey” Instrukcja radzi użyć 3 razy dziennie. Optymalna dawka dla dorosłych pacjentów wynosi uważa się dwa razy na rozpylaniu leku dla dzieci – raz. Przed użyciem należy wstrząsnąć fiolkę, a dopiero potem, aby rozpylać w jamie ustnej. Instrukcje Zaleca się, aby utrzymać go w pozycji pionowej, dno dół. Poniższych wskazówek gwarantuje prawidłowe działanie dyszy i uwalnianie każdym naciśnięciu na niej określoną ilość roztworu.

Przed nałożeniem oznacza, że nie ma potrzeby wstępnego traktowania jamy ustnej za pomocą specjalnych środków i solanką. Ważna tylko do płukania jamy ustnej chłodny przegotowanej wody. Po zetknięciu się z błony śluzowej środków niezbędnych dla jednej do dwóch minut do przełknięcia śliny i picia i jedzenia powstrzymać się przez pół godziny. W tym czasie substancje aktywne wnikają chore tkanki i patogeny zacząć radzić sobie z drobnoustrojami.

Po użyciu, lek musi być płukana w rozpylonym strumieniem dyszy bieżącą wodą, a następnie płukanie roztworem dezynfekujące lub prokipyachonnoy wody oderwaniu sody nim.

Zastosowanie w leczeniu dzieci i kobiet w ciąży

Stosowanie leku „Geksasprey” w czasie ciąży nie jest zabronione, ale przed rozpoczęciem leczenia należy rozważyć wszystkie „za” i „przeciw”. Eksperci zalecają przyszłe matki skonsultować się z lekarzem, co prowadzi ciążę na temat stosowania jakichkolwiek leków, w tym spraye zimne. Jeśli chodzi o stosowanie leków „Geksasprey” Instrukcja dla dzieci ma tylko jedno ograniczenie – wiek dziecka nie powinna być mniejsza niż 2,5 roku. W powołaniu środków do leczenia dzieci, ważne jest, aby dostosować dawkę, zmniejszając ją o połowę.

Przeciwwskazania

Główne przeciwwskazania do stosowania leków „Geksasprey” dla dzieci i dorosłych jest uważana indywidualna nietolerancja składników. Można to zauważyć w lokalnych reakcjach: ciężki ból gardła, spalania i nadmiernego wysuszenia błon śluzowych. Ponadto, mogą często wystąpić skurcz oskrzeli (wdychania leku rozproszonego) i kurcz krtani. Kiedy trudności z oddychaniem jest ważne jak najszybciej przepłukać gardło czystą wodą i zatrzymać wykorzystanie funduszy.

Nie należy stosować leku do leczenia przeziębień u małych dzieci (2,5 lat), od pozostałości często połknąć leku lub wdychania go przez rozpylenie w jamie ustnej. Naturalne pochodzenie niektórych składników pozwala na stosowanie leku w leczeniu dzieci. Należy wziąć pod uwagę fakt, że często powodować reakcje alergiczne.

Przestrogi

Podobnie jak w przypadku innych leków, stosowanie „Geksasprey” powinno rozpocząć się dopiero po konsultacji z lekarzem. Pomimo faktu, że lek ten odnosi się do środka z zewnątrz, nie jest wykluczone z wejściem układu trawiennego lub układu oddechowego. Dlatego też, gdy jest to konieczne do napylania krótki czas wstrzymać oddech.

Czas trwania leczenia lekiem nie powinien przekraczać 10 dni. Jeżeli w ciągu 5 dni leczenia nie jest widoczna zmiana stanu pacjenta, należy udać się do kliniki, aby dowiedzieć się prawdziwych przyczyn nieprzyjemne objawy, które mogą być związane z przeziębieniem.

Lek „Geksasprey” nie ma wpływu na układ nerwowy i narządy zmysłów ludzkich, dzięki czemu może być stosowany u pacjentów, którzy według zawodów w kontakcie ze złożonych mechanizmów i prowadzenia pojazdu.

Działania niepożądane i przedawkowanie

Wśród niepożądanych reakcji na lek „Geksasprey” instrukcje użycia odnosi się do reakcji miejscowych, takich jak zaczerwienienie błon śluzowych i ewentualne trudności w oddychaniu. Co do zasady, po zmniejszeniu dawki takie zjawiska mają miejsce. Niemniej jednak, pojawienie się jakichkolwiek nietypowych objawów przeziębienia, które nie były obecne przed rozpoczęciem leczenia farmakologicznego, należy zgłosić je do lekarza.

Dzięki specjalnej konstrukcji rozwiązanie „Geksasprey” nie powoduje przedawkowanie nawet po przekroczeniu zalecanych dawek. Fakt, że układowy wpływ na organizm w jego elementów składowych początkowo bardzo niska. Biorąc pod uwagę, że substancja wnikają do tkanki bardzo powoli, ryzyko przedawkowania jest praktycznie zredukowane do zera.

Kompatybilność z innymi lekami

Jednoczesne stosowanie „oznacza” Geksasprey z leków ogólnoustrojowych nie pociąga za sobą niepożądane skutki dla organizmu. Leki do stosowania miejscowego, w przeciwieństwie do znacznie zmniejszyć skuteczność sprayu. W związku z tym, producenci nie zalecają lek razem z nimi stosować różne spraye i tabletki do ssania (drażetki) lub do ssania posiadający działanie przeciwzapalne i przeciwbólowe.

Przechowywanie i dostarczanie aptekach

Lek „Geksasprey” Przy zakupie nie wymaga żadnej szczególnej recepty, ponieważ nie dotyczy silnych leków. Przechowywać należy w ciemnym i chłodnym miejscu. Zadana temperatura nie powinna przekraczać 22 °. Inaczej, składniki roztworu mogą reagować ze sobą, dzięki czemu lek traci swoje korzystne właściwości. W rzadkich przypadkach, całkowity brak zgodności z normami przechowywania leku prowadzi do powstawania szkodliwych substancji do człowieka.

Szczególną uwagę należy zwrócić na oświetlenie, jak bezpośrednie światło słoneczne na zbiorniku z roztworem „Geksasprey” może spowodować wzrost ciśnienia w niej i spowodować pęknięcie ścian fiolki. Ta sama zasada może być związane z wydatkowane narkotyk, lecz raczej jej opakowaniu. Data ważności jej funduszy być utylizowane jak odpady z gospodarstwa domowego. Ważne jest, aby nie rzucać się aluminiową butelkę do ognia, ponieważ gwałtowny wzrost temperatury może zagrozić wybuch i pożar.

Recenzje przygotowania „Geksasprey”

Lek „Geksasprey”, którego opinie w większości przypadków są pozytywne, to różni się od jej analogów niższych kosztach. Wskaźnik ten jest nazywany konsumentów definiujące przy wyborze leku z tej grupy. Oprócz tego leku, w zależności od pacjentów i ich lekarzy, ma wpływ nie mniej drogich reklamowanych leków i prawie nie daje skutków ubocznych. Może być stosowany u dzieci bez trudności, jak anyż olej daje roztworowi przyjemny aromat i smak.