253 Shares 8000 views

Omsk otrzymał tytuł "City of Fame pracy"

Zbliżając siedemdziesiątej rocznicy zwycięstwa, cały kraj przygotowuje się do wakacji. Pamiętając o tych trudnych latach Wielkiej Wojny Ojczyźnianej, współcześni dają szacunkiem dla bohaterów na wszystkich frontach, w tym zatrudnienia.


To może być dość wiarygodnie twierdzić, że ludzie z całego kraju rozpoczęła nakładu pracy, która trwała przez wiele lat. Chłopiec, który właśnie skończył dwanaście czternaście lat i ich matki, starsi mężczyźni i kobiety, nastoletnie dziewczyny wstał na ławce, poszedł do pracy w polu, aby pomóc w walce żołnierze udali się do przodu.

W Omsku i regionu Omsk miasta, wiele dużych fabryk ewakuowano. Robotnicy stał na swoich maszynach pracujących przez całą dobę, zmieniając siebie w systemie zmianowym, czasem zasypiania tutaj, tak aby nie zużywać energii na drodze do domu.

W weekendy i święta, dwanaście, czternaście godzin, a czasami więcej, ciężko pracował przez wiele lat, bohaterów z tyłu, przednie dostarczaniu broni, sprzętu, ciepłe ubrania i żywność.

Przez Wielki Dzień Zwycięstwa Omsk dostaje zasłużony tytuł „City of Fame pracy.”

Parlament regionalny, który ustanowił ten tytuł, przygotowuje sześć miast przypisać ten honorowy tytuł.

Rząd regionalny potwierdza, że każde miasto w regionie jest godny takiego tytułu, ale w pierwszej kolejności, zdecydowano, aby przypisać go do Omska.

Źródło informuje, że w czwartek, dwudziestego trzeciego kwietnia 2015 roku Zgromadzenie Ustawodawcza przyjęła projekt ustawy regionalnej, w jaki sposób przypisać Omsk honorowy tytuł.

Powrót w 2012 roku, na forum pracowników Home Front, po raz pierwszy wspomniał, że Omsk należy podać stan emerytowanym. W rok później, posłowie Zgromadzenia Ustawodawczego na następnym posiedzeniu poparły pomysł. Choć posłowie uważają, że ustawa wymaga jeszcze trochę pracy, nie czekać na pełne dostosowanie go na poziomie federalnym. Prawo pozwala na przypisanie honorowy status miast regionalnych parlamentów.

Kolejny prezent zostanie przedstawiony Victory Day Omsk. Na Old-Północnej Memorial Cemetery otworzy pomnik tych żołnierzy, którzy zginęli w Wielkiej Wojny Ojczyźnianej.

autor pomnika – rzeźbiarz Golovantsev Siergiej, mieszkaniec Omsk.

Pomnik znajduje się posąg wojownika, oprawione grawerowane płyty z nazwiskami żołnierzy poległych w szpitalu z przednich Omsk ran tragicznych latach wojny.

Tak więc, w tym roku Omsk dać właściwą pamięć Bohaterów pracy i walki z przodu, które niosły ciężar Wielkiego Zwycięstwa.

Zwycięstwo udał się do kraju nie jest łatwe i było możliwe tylko dzięki powszechnej solidarności. Dzisiaj, podczas wrogiego nastawienia do naszego kraju, którzy mają krótką pamięć, musimy pamiętać o tym rajdzie i ducha. Nie wolno dopuścić przeciwników do czynienia zła. Nie możemy dopuścić do powtórzenia faszyzm swoje zbrodnie.