528 Shares 903 views

Popularne ośrodki narciarskie w Turcji

Chociaż Turcja jest znana jako kraj, w którym dobry wypoczynek w okresie letnim ze względu na ciepły klimat, piękne plaże i czyste morze, istnieje również wiele możliwości rekreacji zimowej. Prawie 60% powierzchni kraju jest górzysta, oferuje wspaniałe krajobrazy. W miesiącach zimowych mają dobre pokrywy śnieżnej. Obecnie tureccy ośrodki narciarskie: Uludag, Sarikamis, Palandoken i inni się duża inwestycja, więc kraj ten może wkrótce stać się ważnym europejskim ośrodkiem turystyki zimowej. Specyfika polega na tym, że w pewnych okresach w niektórych ośrodkach można popływać w morzu i narciarskich w tym samym dniu.

Narciarskich ośrodków w Turcji są na ogół zlokalizowane w górach średniego wzrostu w całym kraju. Teraz mają mniej rozwiniętą infrastrukturę, niż w innych krajach, ale są bardziej dostępne dla turystów. Dla wielu ośrodków narciarskich można łatwo dojechać samochodem lub samolotem. Ski Szczyt sezonu w Turcji przypada na okres od grudnia do kwietnia.

Najbardziej znanym i najlepiej wyposażony ośrodek narciarski w Turcji – Uludağ. Znajduje się 36 km na południe od Bursa i 150 km od Stambułu. Teren narciarski objęte lasu, znajduje się na wysokości 2547 metrów. Czas trwania sezonu wynosi około 120 dni w roku, ale najbardziej odpowiednie warunki do uprawiania narciarstwa biegowego dostępne są od 20 grudnia do 1 marca. Ośrodek jest dostępny duży wybór opcji zakwaterowania, w tym hoteli, domków rodzinnych i obiektów après-ski. Są wyciągi, wyciągi narciarskie, kursy slalom gigant i slalom stoki dla początkujących. Sprzęt narciarski można wypożyczyć. Jest też mały szpital. Stoki narciarskie mają łączną długość około 20 kilometrów.

Niektóre ośrodki narciarskie w Turcji nadają się nie tylko do rekreacyjnej jazdy na nartach, ale także na międzynarodowych konkursach. Jeden z tych ośrodków jest Palandoken znajduje się 6 km od Erzurum. Leży na wysokości 2200 do 3100 metrów i ma długie i skomplikowane trasy. Całkowita długość trasy wynosi około 28 km. W lutym 2011 roku odbyło się ono tutaj narciarstwo konkursy zimy Uniwersjady. Ośrodek oferuje zakwaterowanie w lożach narciarskich i hoteli.

Jak wspomniano powyżej, turecki ośrodki narciarskie są idealne warunki do uprawiania narciarstwa. Jest to typowe dla Sarıkamış Ski Center, znajduje się niedaleko Kars, 50 kilometrów od lotniska. Obszar ten jest znany nie tylko na stokach narciarskich, ale również dla jego polowania. Znajduje się na wysokości między 2200 a 2900 metrów nad poziomem morza. Goście mogą zatrzymać się w mieście, a bezpośrednio na podstawie narciarskiego.

Inne znane ośrodki narciarskie w Turcja: Kartepe w prowincji Kocaeli, Saklikent, 50 km od Antalyi, w prowincji Bolu Kartalkaya i Bolkar Erg niedaleko Erzincan. Kraj ma także kilka mniejszych ośrodków narciarskich, takich jak Góry Hasan Aksaray i gór w Bayburt. W przyszłości, kraj planuje rozwój tych ośrodków i odkryć nowy w innym miejscu.