705 Shares 4258 views

Co zrobił Dobrynia Nikiticz wyczyny? Rosyjski Bogatyr Dobrynya Nikitycz

Jeden z popularnej trójki rosyjskich wojowników był Dobrynya Nikitycz. Ta postać rosyjskiej epiki ludowej przedstawiany jako bohater, który jest pod księcia Włodzimierza. Dobryni żona była piękną Nastazja, która jest córką Mikuła Sielaninowicz.

Prototyp Dobrynya Nikitycz

Zgodnie z eposów to prześledzić interesujący punkt. Fakt, że był Dobrynya Książę zazwyczaj dają różne rodzaje instrukcji: siostrzenicą pomóc, potem zbierać daninę i dostosowania go do sądu, jak to nazwał w realizacji zleceń, opuszczony przez innych bohaterów. Tak więc staje się oczywiste bliskość krewnych księcia Dobrynya, która czasami jest stylizowany sobie książę, bratanek Włodzimierza Red Sun. Prototypem bohatera w kategoriach historycznych można nazwać gubernatora Dobrynya, co stanowiło wuj i panów wojny księcia Włodzimierza, brat Małusza matkę. Dobrynia wykonywać osobistych posyłki, używając nie tylko siłę, odwagę i umiejętności dyplomatyczne, ale mówi, że jego wykształcenia i inteligencji. Co było Dobrynya Nikitycz dowiadujemy się z eposów, często mówi o swojej wszechstronności, że jest mądry, dobrze pływa i pędy, a także posiada instrumencie. On często gra na harfie, śpiew, gra Tavla.

Charakterystyka Dobryni

Opis Dobrynya Nikitycz w epopei konkretnych i jasnych. Ma męski charakter i obdarzona niespotykaną siły zwykłych ludzi (więcej tylko Ilya Muromets). Hallmark Dobryni od reszty jest jego bohaterowie „vezhestvo”, czyli dyplomacja i takt.

Rozumiem, co czyny popełnione Dobrynia Nikiticz w epopei dokonała pewnych wniosków. Rozważmy tę postać bardziej.

Śmierć Dobrynya Nikitycz

W opowieści o bohaterze Dobrynya Nikitycz jest ona ściśle związana z Riazaniu. Na rzece Oka w obszarze Shilovskaya jest wyspą, która jest połączona z bogatyrom i kopiec Dobrynin o RP Shilovo. Według legendy, na swojej wyspie Dobrynya Nikitycz przeprowadza oficjalny zegarek, splądrowali kupców, żeglarstwo przeszłości i rzuca z bogatyrom Wołodia, który był na służbie w osi pępek Island (było to więcej o: Ile Muromtse). Po smutnej bitwie z Tatarami Dobrynya został pochowany w swoim kopcu. Zdarzenia te są wymienione w kronice historię Bitwy Kalka. Między innymi, nazwisko zmarłego jest obecny Dobryni Ryazanicha Zlatpoyasa. Walka towarzysze wojownika przyniósł ciało do domu i pochowano w miejscowości Oaks, w pobliżu rzeki Parana. Chłopi Shilovskaya z kolei w latach 20. ubiegłego wieku odkryli kopiec. Jak powiedzieć rolnikom, w kurhanie znaleziono pas z podszewką, pancerz i hełm. Rzeczy trzymane mieszkańców. Według legendy, wiedząc, co wyczyny wykonywane Dobrynya Nikitycz, matka zmarłego do działki upuścił miecz do rzeki około Shilovskaya kościoła. Jest to czas, aby zapamiętać wszystkie zalety tego bohatera.

Co zrobił Dobrynia Nikiticz wyczyny?

O policzenie liczby eposów, będziemy przybyć przybliżonej figurą 53, z tych heroicznych opowieści Dobrynia stał się bohaterem w niektórych z nich. Oto czyny popełnione Dobrynya Nikitycz.

Pojedynek Dobryni z Iloy Muromtsem

Opowieść o tym, jak rosyjski Bogatyr Dobrynya Nikitycz walczył z najsilniejszych bogatyrom i znaleźć w nim przyjaciela. Więc Dobrynya dorastał, a chwała jego mocy przyszedł na Ukrainę, do Ili Muromtsa. Ilya postanowił sprawdzić, czy rzeczywiście zrobić tak silna, jak mówią o nim, i udał się do dalekiego Riazaniu. Dobrynya Ros nie bogactwa, żył w prostej chacie. Po przyjeździe, Ilya nie znaleźliśmy Dobrynya domu, a matka próbowała odwieść bohatera bitwy, prosił, aby nie zaszkodzić jej syna. Ilya został postanowiliśmy wrócić, ale usłyszałem na ulicy i zaproponował pochwały Dobryni walkę. W pierwszej walce remis w drugim meczu szabli popadł w ruinę, ale siły były równe. Trzeci mecz wszystko ustalone. Po kolana w ziemi zniknęły bohaterów, Ilya potrząsnął nogą, a następnie za rękę, a później i tak Dobrynia pojawił się na jego klatce piersiowej. Dobrynya Nikitycz więc spotkał się z Iloy Muromtsem go nie uszkodzić i stał się przyjacielem. Ilya proponuje nową usługę towarzysz księcia Włodzimierza.

Historia Dobrynya Nikitycz i wąż

W większości wersji tej epickiej Dobrynia bije nie tylko z węża, ale także uwalnia z niewoli siostrzenicy księcia Władimira Fun Putyatichnu.

Historia zaczyna się od matki słowa Dobrynya, który ostrzega syna niebezpieczeństw Sorochinskaya górach Puig Savage River, pierwszy strumień sechot jak ogień, a drugi jak iskra, a trzeci ognia z dymu. Chodzi o to, że są więźniami narodu rosyjskiego. Dobrynya słucha jego matka, a jeszcze udał się uratować naród rosyjski. Na górze zabił zmeonyshey, przepłynął rzekę, ale przyszedł zza góry dwunastu głów węża. A bohater zrozumiał, że wszelkie śmierci lub niewoli ich. Broń Dobrynya Nikitycz, niestety, nie kiedy to było. Co robić w takiej sytuacji? Dobrynya Nikitycz koń z dala od niego, nikt nie przyjść na ratunek. Myśl była dobra kolega o jego śmierci. Widział w pobliżu greckiej czapce trohpudovy, zamachnął się na węża, zapukałem w dół, tak jak kotlet głowy, ale przyznał się potwora, nie obiecał, aby uchwycić więcej chrześcijan, a zapowiada się siostra bohatera. Żałowałem Dobrynia wąż puścić. Kiedy wrócił na dwór księcia, dowiedziałem się smutną wiadomość, że wąż porwana siostrzenica Vladimir-Fun Putyatishna. Vladimir nakazał Dobrinja plemyashka zwrócić się do sądu, a stawka nie będzie w stanie poradzić sobie z zadaniem Dobrynya, a następnie udać się do stracenia. Poszedłem Ścigana Dobrynia do domu jego matki. Który zapewnił go, mówiąc: jutro jest kolejny dzień. Wziąłem konia ojcu Dobrynia i udał się na Górę Sorachinskuyu, matki jego sposób Dole batem Şamaxı i powiedział, jeśli koń nie szczeniąt wąż deptane, że słowo cenionych powiedział Dobrynya „ty Burushko, poskakivay koń, zmeenyshev z nóg tak się trząść!” , I wszedł Dobrinja, wszystko zmeonyshey przerwane, Rosjan uratowany z niewoli. Nie było znowu potworem wąż, za to, że przysięga nie został utrzymany, walka na śmierć i życie zaczęło. Trzy dni i trzy kolejne godziny zamiar walczyć przez kilka dni popłynęła krew, ziemia ledwo wchłaniane do krwi. Po zwycięstwie jaskiń wszyscy więźniowie zostali zwolnieni, w tym Fun Putyatichna. Młode kobiety siedział na koniu i Dobrynia povoz do sądu. Pokojówka chcieliśmy podziękować za uratowanie młody człowiek i zaproponował mu swoją miłość, ale odmówił, ponieważ jest to rodzina szlachecka, a on jest facetem łatwe. I skończyło Dobryni feat.

Dobrynya i Marinka

Służył Dobrynia Księcia Dziewięć, w dziesiątym roku, zdecydowałem się na spacer po mieście, łucznictwo. Tutaj widział gołębie że Milovan w oknie w pięknym domu, strzał, ale chybił. Rozbite okno. W rezydencji Marinka żył z Serpent Gorynych. Ona oczarowała Dobrynya a on sam przyszedł do jej domu. Marinka zawinięte w Dobrynya bestii. Sześć miesięcy nikt o nim nie słyszał. Gdy książę wieczorem zaczął Marinka pochwalić, że dobry człowiek rysuje na zwierzętach. Dobrynyushki matka rozpłakała się, zwrócił się do plotek Annuszka, sama usłyszał słowa chluby. Zamachnął się na Annę Marina, skarcił ją, okaleczyć, a potem odwrócił się i poleciał drogiego Marinka. Leciała do Dobrinja, usiadł na ramieniu i poprosił go o uratowanie wziąć ją za żonę. Dobrynia zgodził się pod warunkiem, że jego żona chciałaby jej nauczanie. odwróciła go ponownie w dobrym facetem i bardzo virgin zająć. Pobrali się w otwartym polu, wrócił do wieży do niego. Brak ikony w swoim domu lub świece boskich, więc niech uczą modlitwy Dobrynia. Następnie, w trakcie poszedł broń Dobrynia Nikiticz. Odciął Marina rękę, ponieważ jest to wąż Gorynycha przytulił, a następnie odciąć nogi, bo dla nich to było zbliża się do niego, a potem na nos i usta, bo mówią, i pocałował go. I wiedźma dobiegła końca.

Dobrynya i Nastasia

Dobrynia służył na posterunku, obok bramy dziewczynka podeszła rycerze wyśmiał, nie mógł się oprzeć Dobrynia kpiny i spowodował walkę. Walczyli na trzy dni, bez rozlewu krwi, dziewczynka opór bohatera, umieścić go w skórzanej torby, ale nie mógł znieść konia dwóch silnych mężczyzn. Następnie zapytaj rozpoczęła się w niewoli dziewczynki. Obiecałem mu, że jeśli on jest starszy, to będzie jego córkę, a jeśli mecz, to jego żona. Dobrynya uratowany, dał swoje słowo wziąć ją za żonę po 3 latach. Więc ona nadejdzie. Po ślubie, to państwo spowodował go do opuszczenia domu.

Dobrynya i Alosza

Było Dobryni domu przez 12 lat. Zaczęła spadać do Nastya Alosza Popowicz, powiedział jej, że widział martwego Dobrynya, zaproponował dziewczynie rękę. Zagrano głośny ślub. Przyszedł do błazna sądowego, przyznał się do świętowania. On tak pięknie grał na harfie, ludzie płakali z radości. Następnie Nastazja oferowane kieliszek błazny wina, wypił szklankę i wyszedł z nazwy dzwonka. Nastazja płakała i powiedziała, że jej mąż nie jest z nią siedzi i gra na harfie. Więc Alosza Popowicz pozostawiony bez Nastya i Dobrynia do starości z jego pięknej żony. Oto czyny popełnione Dobrynia Nikitichiskhodya rosyjskiej epopei. Być może teraz te wyczyny wydawać śmieszne, ale wtedy ludzie wierzyli w złe duchy, czarownice i potwory, ponieważ mogą wygrać i tylko prawdziwy bohater, obdarzony odwagi, odwagi, dowcipu i magiczną moc Matki Natury.

Tak ciekawy folklor, że wszystkie historie zostały napisane przez zwykłych ludzi, wszystkie emocje pochodzą z serca, tak że bohaterowie zyskują kolorowe, niezwykłe i jednocześnie bardzo mądrze. Pomimo faktu, że historia starożytna wymyślone przez zwykłych ludzi, są one trwale zachowane w historii i nie przeżył. Nawet w dzisiejszych bohaterów epopei społeczeństwa o wciąż popularny, dostali drugi oddech, oparte na nich są usuwane bajki i baśnie.