411 Shares 5931 views

Sineyazyky skink: treść, pielęgnacja, karmienie. Sineyazyky nadrzewny w domu

Sineyazyky gigant nadrzewny – duża jaszczurka z gładkim ciele. Te piękne zwierzęta Właściciele terraria zwane „koty domowe”, ponieważ są one czuły, przyjazny i nie odbiegają agresywny charakter, choć w niektórych przypadkach konieczne jest, aby być ostrożnym z nich. Ale jeśli myślisz o tym, a może zaszkodzić kota drapać i gryźć, jeśli jest coś irytujące. W naturze istnieje około osiem gatunków Scynki. Nazwa tych niesamowitych stworzeń otrzymali z powodu jasnego niebieskiego języka. Każdy z gatunków wymienionych zgodnie z terytorium, na którym mieszka. To jest zupełnie normalne życie i rozwija się w domu sineyazyky nadrzewny, pielęgnacja i konserwacja przystawki. Aby utrzymać liczbę ludności człowiek-jaszczurka jest powszechna praca hodowlana. Kup ten cud natury z niebieskiego języka może być w każdym przedszkolu, i jak dbać o niego, a co to jest, można przeczytać w tym artykule.


Jaszczurki nadrzewny sineyazyky: opis

Opis jaszczurki powinien zacząć swoją niezwykłą niebieskiego języka. Do tej pory naukowcy nie udało się ustalić przyczynę koloru. Według jednej z wersji uważa się, że kontrast z różowym jamy ustnej i choroby niebieskiego języka pomaga odstraszać wrogów. Według innej wersji – w okresie godowym samce pokazując siebie swój własny język, jak to było, są wyceniane według ich godności, udowadniając swoją wyższość.

Dorosły gigant nadrzewny sineyazyky Rośnie do długości 50 cm, niektóre osoby mają szczególnie duże rozmiary, ich długość sięga 70 cm Nogi krótkie z małych, cienkich palców na każdej. – 5 palców. Ogon nie jest zbyt duża, zagęszczane, jej długość wynosi około 60% długości korpusu.

Głowa jest szeroka trójkątny kształt, wyróżnia się nawet na tle znacznie dużego ciała jaszczurki. Szczęki mocne, ale zęby nie są ostre, mogą być nazywane głupi, a oni zniszczyć żywność niż żuć. Nadal w skink ma drugorzędne niebo.

Kolor jaszczurki – szare lub szaro-brązowy, na tylnej części ciała postrzegane są ciemnobrązowe paski.

Zawarcie opis wyglądu skink sineyazykogo, przypominają dawną legendę, która mówi, w jaki sposób język jaszczurki nabyte niebieski kolor, i dlaczego ma takie krótkimi nogami. Według legendy, dawno temu, aby uzdrowił jego chorego pana, jego wierny nadrzewny prowadzone mu uzdrowienie atramentu w ustach. Biegł bardzo szybko, atrament dostanie, połamane nogi na ostrych kamieniach. Ponieważ wszystkie Scynki jasny niebieski język i krótkimi nogami. Tutaj jest to wierne zwierzę!

Gdzie mieszka skink na wolności?

Sineyazyky nadrzewny zasiedla admirał wysp, Archipelagu Bismarcka, Indonezja, Nowa Btiren w Nowej Gwinei. Jaszczurki wolą pół-wilgotne i umiarkowanie ciepły region. Spotykają się w pół-pustyń i obszarów leśnych.

styl życia

Większość swojego życia sineyazyky skink spędza na ziemi, choć i jest w stanie wspinać się na drzewa. Tak, że to jaszczurka można słusznie nazywa się ziemia. Ze względu na płaski kształt korpusu umiejętnie zwierząt pełzających w zarośla roślin w najniższych gałęzi. Scynki są aktywnie zaangażowani się w ciągu dnia, ale w gorącym klimacie są w tarapatach, bo nie podoba mi się ciepło i wolą ukryć przed ciepła w chłodne schronienie. To może być stosowany jako szczeliny w glebie i obcej dziury, chyba że właściciel nie ma większych rozmiarów i nie jest niebezpieczne.

Ze swej natury, Scynki – rolników indywidualnych, w parach zbiegają się one jedynie w okresie godowym. Wyczuwając niebezpieczeństwo, zwierzę natychmiast pojawia się w niesamowite pozy. Aby odstraszyć wroga, syczy skink, dmuchanie ciała, otworzył szeroko usta, to pokazuje niebieskiego języka. Kontrast Język i różowe usta, jak wspomniano wcześniej, jest przestraszyć wroga. Okazuje się, że oczywiście, nie zawsze.

Z powodu swoich krótkich nogach sineyazykie istoty poruszają się powoli, jakby kołysząc się z boku na bok. Oglądając ich krok, można by pomyśleć, że są niezgrabne, ale tak nie jest – gdy jest to konieczne, jaszczurki są bardzo zwinne.

Jak wszyscy członkowie tego rodzaju, Scynki okresowo wylinka. Zdzierać starą martwy naskórek, one ocierać się o pnie drzew lub skał. Więc kiedy w treści domu trzeba zadbać o to w klatce były jakieś twarde przedmioty do tego celu.

Sineyazyky nadrzewny: treść

Jaszczurki tego rodzaju mogą dobrze żyć do 20-25 lat z należytą starannością. Sineyazyky nadrzewny w domu zbyt wiele kłopotów i trudności treści nie dostarcza do swego pana. Jednak niektóre zasady powinny być przestrzegane niekoniecznie.

Pierwszą rzeczą – trzeba upewnić się, że zwierzęta były utrzymywane w odpowiednim dla jego „domu”. Terrarium dla sineyazykogo objętości Scynkowate musi być nie mniejsza niż 140 litrów. Do podłoża zaleca się stosowanie papieru gazetowego lub sztucznej murawy. Zabrania się używać do takich celów cedru, wiórów sosnowych i osiki.

Lizard mógł ukryć, muszą być umieszczone w terrarium kilka pól. Rośliny są pożądane, ale nie w dużych ilościach. Koniecznie górną pokrywę z otworami wentylacyjnymi. Aby zachować mały poziom wilgoci, w jednym z pól może być umieszczone na mokro mchu. Ponadto, trzeba świeżej wody słodkiej, zmieniając go codziennie, konieczne jest dokładne przemycie spodek.

reprodukcja

Krycia sezon zaczyna się jesienią w jaszczurek, a przed kryciem musi przejść rytuał zalotów. Samica wyzywająco idzie przed wybrańców, pokazując mu całe swoje piękno. Gotowy do seksu mężczyzna chwyta kobietę za szyję, tak jak zapłodnienie będzie dobrze.

Ciąża trwa około czterech miesięcy, liczba noworodków może wynosić od 5 do 20. Sineyazyky skink – jaszczurki żyworodne. Podczas ciąży samica żółtko łożysko powstaje, gdy zarodki osiągną dojrzałość, rodzą się z łożyska, który natychmiast został zjedzony.

Scynki rodzą krupnenkimi i uniezależnić się niemal od pierwszych minut życia. Po zaledwie kilka dni po raz pierwszy oni wylinka, a następnie karmić siebie, bez pomocy matki. W ciągu sześciu miesięcy, młode jaszczurki zmieniają zęby stają się one całkowicie dorosły.

Jak i czym karmić sineyazykogo Skink?

Sineyazyky nadrzewny jaszczurki jest uważany wszystkożerny, zjada zarówno pokarmów roślinnych i zwierzęcych. 40% diety składa się z warzyw, owoców, a niektóre, a 60%, – małe myszy, owady, jaszczurki paszy lub karma.

W domu, trzeba dokładnie upewnić się, że nadrzewny, który jest dość nieczytelne w żywności, nie jeść coś szkodliwe dla jego ciała. Konieczne jest również, aby wspierać równowagę witaminy, dodawanie specjalnych dodatków żywności dla gadów. Są one sprzedawane w każdej aptece weterynaryjnej.

Jeśli dbać o swojego zwierzaka, będzie żyć u boku was w nadchodzących latach, zachwycając swą piękną i zdrowy wygląd.