531 Shares 8844 views

Biografia Hansa Christiana Andersena – prawdziwa magia

Nazwa Hans Christian Andersen większość z nas wie z dzieciństwa. O swoim życiu, powiedział, że to jest – wspaniałe i piękne, że nadal nie zostałby wybrany lepiej, gdyby żył, nawet u dzieci, zgubne dla rodziny podczas Wróżka Chrzestna zaprosił go do wyboru życia.


Jaki był Andersen? Na zewnątrz, był niezdarny wysoki mężczyzna z nieproporcjonalnie długie ręce i nogi, ze śmiesznym krokiem, z powodu której chłopcy dali mu przydomek „Bocian” i „latarni”. Życie Hans Christian Andersen nietypowe dla wielkiego człowieka. Urodził się w rodzinie szewca i praczka w prowincjonalnym duńskiej miejscowości Odense w 1805 roku. Bajki i fantazji ciągle żył w rodzinie. Ojciec nie tylko czytać mu z bajek z dzieciństwa bajki „Księga tysiąca i jednej nocy”, on powiedział chłopcu, który płynie w żyłach krwi królewskiej. Najprawdopodobniej był to fantasy, który szczerze wierzył i Hans Christian Andersen. (Krótka biografia, napisana przez siebie, twierdził, że jedynym przyjacielem z dzieciństwa był Prints Frits do niego.) Jednakże, mówimy o tajemniczym mężczyzną. Kto wie, kiedy historia człowieka, który wie, jak zapalają się oczy dzieci, staje się bajką, ale kiedy rzeczywistość? Faktem jest, że po śmierci króla Fryderyka VII (nazwa na koronacji był Fritz) jedyna osoba dopuszczona do grobu, z wyjątkiem rodziny, był Andersen.

Biografia Hansa Christiana Andersena świeci miłość do teatru. Jego ulubioną grą był teatr lalkowy w domu, gdzie „aktorzy” były self-made drewniane lalki z wyszywanych patchworku ubrania. Chłopiec podszedł do nich coraz więcej występów. Ale do zapisu i odczytu Hans nauczył zaledwie 10 lat. To było poprzedzone następującą historię. Gdy miał kilka lat, zanim jego ojciec wysłał na studia do Glover wdowa, która w jakiś sposób (został wykonany w XVIII wieku) ukarał rózgami. Nie mógł znieść przemocy. Hans wziął pod pachę ABC, statecznie, z głową uniesioną wysoko oprawca wyszedł z domu na dobre.

Kłopot przyszedł do rodziny, kiedy Anderson miał 11 lat – ojciec zmarł nagle. Dziecko było iść do pracy, aby wyżywić rodzinę, najpierw jako praktykant w fabryce sukna, a następnie – na tytoń.

Im dalej biografia Hansa Christiana Andersena po raz kolejny staje się jak w bajce. Jak później wspominał matkę, wróżki w jej obecności, przewidując los swojego syna, powiedział o chwale pomnika w trakcie jego trwania. Jakoś to przybył do miasta teatru lalkowego potrzebna jest epizodyczny aktor-nadliczbowych w roli kierowcy. Hans chętnie skorzystał z tej możliwości. Nadanie lalek krajowy wskazuje w domach bogatych Odense, on zabezpieczony list polecający od pułkownika, aby zrealizować swoje marzenie – zostać aktorem Teatru Królewskiego. Kupuje buty, czternaście Andersen udał się do Kopenhagi. Matka go puścić, mając nadzieję, że Hans wkrótce powróci, ponieważ kapitał nie mieli krewnych lub przyjaciół. Informując go o to zapytała: „Dlaczego idziesz” na nastolatek odpowiedział zwięźle i kompleksowo: „Aby być sławny”

Marzenie się spełniło: po pierwsze, z litości, a także ze względu na „teatr” głos chłopca została przyjęta w części bitowych. Kiedy Hans zamienił się w młodego człowieka, a jego głos, „złamał”, był rozczarowany – zwolnienie z teatru daremności. Ale może zauważyłeś, dzięki niezwykłej fantazji. Obeznany w teatrze, poeta Ingeman ujawnił istotę talentów Hansa Christiana Andersena. – aby móc zobaczyć siebie i pokazać perły swoich czytelników w rynsztoku " Utalentowany chłopiec zauważył i odpowiedzieć na żądanie króla Fryderyka VI dano okazję do Komm w edukacji publicznej. Teraz Hans karmione, ubrany, i udać się na dachu. Ale niezgrabny młody człowiek, chronicznie nie „pracy” z gramatyki, pogrąża stale krytykowane nauczycieli i kolegów, że był młodszy aż o sześć lat. Wielki gawędziarz i pisał z błędami gramatycznymi przed końcem jego dni!

Biografia Hansa Christiana Andersena jako pisarz zaczyna się 25 lat po opublikowaniu fantastycznej opowieści o przygodach bohatera romantycznego podczas nawigowania po kanałach. Dwa lata później, po otrzymaniu królewską nagrodę, Hans Christian Andersen otrzymał potężny strumień wrażeń podczas podróży w Europie. Dwa lata później, w 1835 roku, w końcu porzucił wszelkie próby pisać sztuki i tworzy pierwszy cykl ich opowieści.

Duńczycy byli zachwyceni i zaskoczeni. Wiele zastanawiałem się: w jaki sposób zwykli ludzie mogą stworzyć taki cud? Po tym wszystkim, te historie mogą być prowadzone jedynie przez Ole zdolnych usłyszeć słowa cerowania igły, złapać myśli krzak róży, rozmowie z odrobiną Calineczka. Drugi cykl zwolnił go po trzech latach. pytania dziennikarzy o tym, gdzie rysuje historie, Andersen zwykle zaskoczony i zapytał, czy nie oni niczego zauważyć. Mimo wszystko, jeśli dobrze wyglądać, i słuchać, każdy płot, każdy dziki kwiat raczej opowiedzieć swoją historię. Będąc słynny pisarz nadal starał się wrócić na ścieżkę dramaturga teatru. Jednak próba nie przyniosła mu sukces. W 1845 roku stworzył trzeci cykl bajek.

Zastanów się, czy nie jest to cud – jedna osoba otrzymuje cały kraj stworzyć folklor i wielkodusznie dać mu swoją ojczyznę? Jego „Królowa Śniegu”, „Mała Syrenka”, „Dzielny ołowiany żołnierz”, „Calineczka”, „Księżniczka na ziarnku grochu” jest znana na całym świecie.

Biografia Hansa Christiana Andersena – życie w bajce. Po jego śmierci w 1875 roku pod poduszką przyjaciółmi znaleziono arkuszy odręcznie nowej, niemal magiczną opowieść pisemnej.

Rzeźba jego „Mała Syrenka” stała się symbolem Danii. Jego urodziny, 2 kwietnia – Międzynarodowy Dzień Książki Dziecięcej.