582 Shares 6379 views

Jak zaparoleny komputerze? Jak zmienić swoje hasło?

Wiele osób ma do dyspozycji komputer osobisty, na pewno nie raz myślał o bezpieczeństwo swoich danych przechowywanych na nim. Głównym problemem dla informacji o maszynie – jest, oczywiście, wirusy, ale nie oprogramowanie antywirusowe nie pozwoli Ci zaoszczędzić od nieuprawnionego wykorzystania danych osobowych prawdziwych użytkowników.

Czego można oczekiwać od nieproszony gość w komputerze?

Jeśli komputer podczas logowania nie będzie hasło, każda osoba, która ma dostęp do niej można swobodnie korzystać ze wszystkich zainstalowanych zasobów. W ten sposób, każdy może zmienić swoje ustawienia, skopiować lub usunąć informacje ważne dla pacjenta. Optymalnym rozwiązaniem byłoby hasło do logowania się w tej kwestii. Chcąc chronić dane osobowe przechowywane na komputerze, ludzie często zastanawiam się: „Jak zaparoleny wejście do komputera?”

Dla sprawy!

W rzeczywistości, w trakcie to nie jest wielka sprawa, ten artykuł dostarczy kilka opcji, aby ustawić hasło dla różnych systemów operacyjnych. Najczęstsze i dobrze znane systemy operacyjne działają "Mac" OS "windose X-Pi", OS "windose 7" i OS "windose 8".

Jako komputer zaparoleny "windose X-Pi"?

Początkowo, system operacyjny, wszyscy użytkownicy mają równy dostęp do zasobów komputera na poziomie administratora, aby go zmienić i pozostawić tylko jest to prawo, trzeba wprowadzić zmiany do konta „admin”. Jak to zrobić? W lewym dolnym rogu „Start” wybierz „Panel sterowania”, a następnie pojawia się na obrazie z wyboru kategorii. Wybierz kategorię, którą chcesz, „Konta”, klikając myszką na nim. Następnie, aby zmienić ustawienia w rachunkach, do tego trzeba kliknąć na zadaniu „Edycja konta”. Ekran wyświetla dwie ikony kont, jeden z nich – „Administrator”, jeśli nie otrzymuje nazwę na nią, a inne „gości”. Konto gościa jest również możliwe zastosowanie tak, że inni mogą korzystać z komputera, ale tylko z niepełnosprawnością. Następnie trzeba wybrać konto, które chcesz klikając na niego, a następnie na liście operacji wybrać „Utwórz hasło”.

Co jest ważne, aby znać hasło!

Pamiętaj, aby wymyślić hasło dla siebie łatwe do zapamiętania, czy wszystko po prostu nie jest dla Ciebie, a następnie zanotuj jego własna, gdzieś za siatki bezpieczeństwa. Zapominając hasło, nie będzie mógł zalogować się na komputerze. Nawiasem mówiąc, tutaj, po wprowadzeniu hasła i potwierdzeniu, system poprosi o podanie wskazówkę do niego. Jak zmienić swoje hasło? Na liście transakcji z kont użytkowników również opcję „Zmień hasło”, tak, że można to zrobić w dowolnym momencie.

System operacyjny "windose 7"

Jak zaparoleny komputera "windose 7"? Jak w „windose X-Pi”, należy wykonać tę samą operację, aby przejść do kategorii „Konta użytkowników”. Najpierw trzeba przejść do „Start”, a następnie kliknij „Panel sterowania” i na liście kategorii do wyboru „Konta użytkowników i bezpieczeństwo rodzinne”. W ten ekspres system operacyjny oferuje dwie podkategorie kont, jedno jest prawie identyczny jak w poprzednich wersjach „windose”. Ten „Tworzenie i usuwanie kont użytkowników”, a drugi – jest „Ustawienia kontroli rodzicielskiej dla wszystkich użytkowników.” W tym ostatnim, można także ustawić czas, aby ograniczyć dostęp do gier i tak dalej. D. Jak hasła? Jeśli klikniesz na ikonę administratora, pojawi się okno z listą proponowanych transakcji. Wybierz funkcję „Utwórz hasło”, po którym system poprosi utworzyć hasło i potwierdź je. Następnie wystarczy kliknąć na przycisk „Utwórz hasło”. Tutaj również znajduje się szybka opcja, można go wprowadzić w razie wątpliwości.

Hasło „windose 8”

Z tego systemu operacyjnego, wszystko jest trochę inaczej, wygląda bardzo różni się od wszystkich poprzednio wydanych wersjach, więc proces ustawiania hasła będzie nieco inna. Pomimo tego, Grupa Ośmiu nie jest obca ochrony hasłem. Nic nie jest trudne. Jak zaparoleny komputerze? Trzeba najechaniu myszką górę lub w dół w prawym górnym rogu ekranu, a następnie pojawi się menu, w którym chcesz, aby wybrać i kliknąć na ikonę „Opcje”. Proponowana lista operacji trzeba wybrać „Zmień ustawienia komputera”. System poprosi o dokonanie wyboru w ustawieniach komputera. Znajdź kategorię „Wspólnota”, a następnie „Utwórz hasło” w oknie, które zostanie otwarte, wchodzimy ich cenionych bukovki i tsiferki.

Ochrona dla laptopów z systemem operacyjnym „Mac”

Użytkownicy z urządzeniami „POŚ”, najprawdopodobniej też nie odmawia ochrony swoich danych osobowych, poprzez ustawienie hasła na wejściu do komputera. Aby ustawić hasło w systemie operacyjnym „MAK” musi być taka sama, jak we wszystkich innych systemów w ustawieniach konta użytkownika, aby wprowadzić pewne operacje. Aby zlokalizować tę sekcję, najpierw musimy przywołać menu głównego systemu operacyjnego. W tym celu, logo „EPL”, znajduje się w lewym górnym rogu ekranu, należy kliknąć myszką. Ponadto, z tych kategorii, aby wybrać „Preferencje systemowe”. Już w ustawieniach systemu będą mogli wybrać kategorię „Konta”, znajdujące się w sekcji „System”. Domyślna kategoria „Konta” jest zamknięty do edycji, a to mówi się ikona kłódki na dole unosił pudełku. Trzeba kliknąć na zamek i wprowadź hasło administratora. Następnie należy wybrać zapis do edycji i za pomocą opcji „Zmień hasło”, aby zastąpić istniejące hasło na nowe. Następnie zatwierdzić zmiany poprzez naciśnięcie przycisku „OK”.

Ten artykuł został dostarczony z instrukcjami instalacji hasła na najbardziej aktualny w momencie, systemów operacyjnych. Teraz wiesz, jak zaparoleny komputer i można łatwo ustawić lub zmienić hasła na komputerze, a tym samym chronić ich „tworzenie informacji” od wścibskich oczu i rąk.