675 Shares 3124 views

Puritan – kto to jest?

Termin ten jest już od słowa „purytanizm”, które z kolei pochodzi od łacińskiego słowa oznaczającego czystości. Zjawisko to stało się powszechne i powstało w Anglii w XVI-XVII wieku i początkowo dotknięte religijne, polityczne i społeczne sfery życia społeczeństwa. Nie będziemy rozważać szczegółowo znaczenie tych aspektów na receptę lat i jego logicznej nieistotności. Ciekawe dowiedzieć się, jak przekształcić wartość w młynach wieków i który dzisiaj jest uważany za purytański. Po tym wszystkim, kobiety częściej niż nazywają. Więc Puritan – kto to jest? Spróbujmy zrozumieć.


Puritan – kobieta-konserwatywny

Dama z tego statusu są w większości znane nam z dawnych utworów lub artystycznych produkcjach, gdzie niezmiennie prezentowane jako gospodyni, surowych obyczajów i wierzeń religijnych. W tych dniach, kobiety z perspektywy filozofii życia i to wystarczyło. Nie ostatnia rola w tworzeniu Puritan sposobu życia i kościół odgrywał konserwatywne wychowanie. Konserwatyzm – jest najbardziej trwałe stowarzyszenie występuje, jeśli spojrzeć na kobietę-Puritan. Jest obecny we wszystkim: w stylu odzieży, postawa, sposób zaopatrywania się w społeczeństwie poglądów na temat życia, rodziny, relacji, miłości, roli kobiet w społeczeństwie i tak dalej.

Puritan – czyli

Oczywiście, Puritan w najczystszej postaci – rzadkie zjawisko. Puritan – dama, nigdy w żadnych okolicznościach, aby zmienić swoje ugruntowane zasady i widoki z powodu presji społecznej lub wymagań czasowych. Przeciwnie, może je zmienić, ale tylko w kierunku dalszego zacieśnienia i konserwatyzmu. Puritan – kobieta wyznając surowych obyczajów, asceza we wszystkich jego formach, odrzucić wszystkie nowe i nie toleruje frywolność, kokieterię, flirt, flirtować manifestacje. Nie tylko nigdy nie dostała się przejąć inicjatywę w związku, a nawet komunikować się z mężczyznami, ale także, aby zapobiec takim próbom z ich strony. Wygląda na to , że takie działanie początkowo mają podteksty seksualne, co jest niedopuszczalne dla niego z powodu swoich przekonań. Co jeszcze różni Puritan? Znaczenie tego określenia jest również związana ze słowami „hipokryta” i „sztywność”. Puritan hipokryzja nieodłącznym gdy odrzucają sprawy przedmałżeńskich i pozamałżeńskich, głosić czystość i przejmująco wypowiedzieć sprzeciw w tej sprawie. Nic dziwnego, że wielu z nich często pozostają stare panny, i nie wiadomo fizycznej bliskości z człowiekiem. Puritanki obowiązek zachować dziewicą aż do ślubu, tylko sytuacja jest gorsza niż małżeństwo. Jest jedna rzecz, kiedy kobieta jest przyzwoity, czystość moralna i poprawny, a drugi – gdy jest ona podniesiona do rangi kultu.

W dzisiejszych czasach ludzie pragnący poślubić towarzysza, istnieje kilka. Puritan – to taka, która jest ciężka do siebie, do innych, mających charakter powściągliwy i maloemotsionalnym. Dla trudno jest ocenić, jak się czuje i co przeżywa. publiczne okazywanie emocji w puritanok nie odbywają się w wysokiej wartości, ponieważ jest uważany za zły kształt i frywolność. Dlaczego są one tak prim, a we wszystkim: w zachowaniu, sposobie mówienia, w ich relacjach z innymi, w stylu ubioru. Nawiasem mówiąc, często puritanki wolą ubierać się w stylu klasycznym – ich zdaniem tylko on jest w stanie podkreślić swoją indywidualność.