437 Shares 4523 views

Amerykański okoń słonecznej na Ukrainie. Mogę mieć grzędy słońce i jak go złapać?

W dolnym biegu wielu płynących do Morza Czarnego w północno-zachodnich rzek rzadkością mieszkańca wody, które miejscowi nazywają potentatów. Ta ryba – okoń słoneczny, nazwany tak na niezwykle pięknym kolorze.

Historia amerykańskiego gościa

Potentaci zostały wprowadzone po raz pierwszy w Rosji w 1965 roku z wód powodziowych rzeki Prut. Ich ojczyzną jest Ameryka Północna. Początkowo pojawiły się w Europie, gdzie w 1877 roku pierwszy z ich potomstwa zostało uzyskane. Wkrótce słońce zaczęło okoń hodowane w stawach, i wpadł do Dunaju, zostało rozliczone w dolnym biegu rzek przepływających w północno-zachodniej części Morza Czarnego. Doskonała zdolność adaptacji do zmieniających się warunków życia dozwolony potentatów się dość szeroko rozpowszechniony wodach Europy.

Sunny okoń i dziś nadal rozstrzygać. Jest to ułatwione przez fakt, że ryby osiąga dojrzałość płciową przez cały rok. Mężczyźni aktywnie strzegą jaja w ponad trzystu jaj.

Sunny okoń, oczywiście, jest imponująca dla jej urody: niebieskie plamy z odcieniem neon udekorować całe ciało ryby. Ma złote żółte płetwy, a na pokrywie skrzelowej uderzające czarny z szkarłatnych plam wykończenia.

siedlisko

Obecnie ta ryba jest okoń rodzina znaleźć nawet w środkowym biegu Dniepru. Bogate niemal wszystkie rzeki, a nawet zbiorniki wodne na Ukrainie. Porusza się łatwo wyczuwalny podnoszenia i obniżania temperatury wody można łatwo overwinter w stawie pokrytej lodem.

US złapany na Ukrainie słonecznej grzędy przez cały rok. Ale on gryzie szczególnie dobrze w słonecznej pogodzie. Wydaje się, ze względu na to i ma swoją oryginalną nazwę.

Życie w rzek lub jezior, słoneczny okoń jest zawsze blisko brzegu. W związku z powyższym, aby łatwiej tam niż w środku rzeki. Preferując płytkich głębokościach – maksymalnie do dwóch metrów, poruszając się słoneczną okoń w niewielkich stadach, utrzymując kierunek lub wzdłuż cięcia trawy lub skrzydło przybrzeżnych. Ryby jak to patrole jego terytorium.

W takim miejscu okoń słońce złapać łatwo i szybko. Niektóre stada, ogólnie zajmujące pewien obszar, nie zostawiaj go na długie okresy. Najczęściej jest to miejsce, w buszu lub zwisających drzew i rozliczeń glonów lub trzciny.

wędkarstwo

Sunny okoń, który pokazuje obraz jego podobieństwa do amerykańskiego Piranha – drapieżników. Ma małe usta, ponieważ żywi się tylko na małych skorupiaków, owadów, robaków, jaj. Jednak pomimo jej małe usta, ten chciwy połknąć żywności narybek jeszcze innych mieszkańców stawu.

Na tej podstawie, doświadczeni rybacy użyć podczas połowów królów duże haki na tyle duża liczba – dziewięć. Najlepszą ucztą dla tej ryby jest larwa, chociaż Fly Fishing suche muchy na nim połknie haczyk niemal całkowicie.

Muszę powiedzieć, że niektórzy ludzie uważają słonecznej okoń „śmieci” ryby, które mnożą się szybko, zaczynają niszczyć tarło więcej cennych gatunków handlowych, co szkodliwe.

rozwiązania

Mówią, że potomstwo słońce okoń tak, że można go złapać wszędzie, nawet na spinning. W tym przypadku jest ona często gryzie łapczywie. Dziś jego haczyk jest bardzo mała, ponieważ jest to trofeum, z powodu niewielkich rozmiarów, nie jest.

Jeśli kinglet nie reagują trolling, to trzeba spróbować zamontować przystawkę, to niewielki przyrząd. Nadziany na Nightcrawlers przebierając dżdżownicy – atrakcyjna uczta dla okupanta zbiorników. Wykaz ten pomaga złapać nawet najbardziej pasywny bas, niezależnie od tego, gdzie połowy są prowadzone – w otwartej wodzie lub na lodzie.

Cechy przekładniowe

Wiele osób uważa, że najbardziej odpowiednia pora do połowu okoni słonecznej jest podczas tarła. W rzeczywistości, w tym przypadku, ryby jest całkowicie widoczna w płytkiej wody. Ale jeśli brakowało czasu i kinglet sięga głębiej, aby określić jego położenie staje się znacznie trudniejsze. W tym przypadku również pomaga przynętę.

Ci, którzy świadomie idzie na ryby za carów, która odbyła się przed połowów na brzegu i wrzucony do wody trochę Bloodworms paszowych. Uzupełniający żywienie zbiera ogromną ilość potencjalnych ofiar i ukąszeń podąży po odlaniu. Połów na przynęty krzemu nie jest zalecane, gdyż usta Okoń słonecznej jest bardzo niska, a ryby trudne do przełknięcia nawet calu twistery.

Wędkowanie w zimie

W ostrym zimowym gryzienie rybaka jest konieczne bardzo często trzymać na haczyku obok przynęty. Dlatego, aby bardziej intensywnych połowów na lodzie z „gorących” miejsc jest najlepsza przynęta, która przyciągnie okoń Solar ich zapach i smak, i grać. Kolejnym warunkiem koniecznym – zwabić zadbany na haku.

W środku zimy słoneczny okoń czasami zabiera ją tak delikatnie, że rybak często nie zauważa zgryz. W niektórych przypadkach, ryba wzięła przynętę, wznosi się do góry. Dlatego doświadczeni „myśliwych” ma odróżnić nawet najsłabszy kęs dokonać wiarygodnego cięcie.

Łapanie karmazyn lepiej w ciemnym namiocie lub „vpriglyadku”, przesłaniając wszystko dobrze. To sprawia, że można dobrze zobaczyć, co dzieje się pod warstwą lodu. A jeśli woda jest jeszcze jasne, można nawet zobaczyć ryba połknie przynętę.

Jeśli przynęta jest na znacznej głębokości, czy woda już zachmurzone, prawdopodobne jest, aby obserwować taki obraz nie. Jednakże, jeśli wziąć przynętę z bardzo jasnym kolorze, zawiadomienia, gdy znika, może.

Podczas łapania słońca okoń z lodu dla pływaka trudny do naśladowania, tak wielu wędkarzy ustawić lampę. Jeśli podnieść źródło światła jest wysoki, otwór będzie lepiej widoczny, niezależnie od władzy, czy to będzie mała lub bardzo duża latarnia świeca. Grę światła i blask rozwiązuje przyciągają ryby, takie jak okoń słonecznym.

Mogę mieć królów

Zapytany o to przez tych, dla których są one – egzotyczne. Odpowiedź brzmi: oczywiście. Ta ryba jest idealny do grillowania w folię na prawej ognisku na nabrzeżu. Generalnie, okoń słoneczna ma bardzo przyjemny i delikatny smak. Ma średnio gęste białe mięso. Ryby w domu nadaje się do wszystkich rodzajów kuchni, ale jest szczególnie soczyste stanie jeśli usmażyć na oleju.