213 Shares 8453 views

Dawkowania „paracetamol” dzieci. „Paracetamol” dzieci: syrop, tabletki, cena

Gorączka, bóle głowy i bóle mięśni u dziecka są często objawy ostrej niewydolności oddechowej. W takich przypadkach rodzice starają się nadać mu jak najszybciej przeciwgorączkowe i przeciwbólowe. A dzisiaj rozmawiać tylko z „Paracetamol” przygotowaniu dzieci.

Jaka jest temperatura?

Należy rozumieć, że temperatura jest funkcją ochrony organizmu. Podczas przenikania w ludzkim ciele obcych patogenów zaczyna produkować białko zwane interferonem. Że wyzwala złożony mechanizm obronny, któremu towarzyszy wzrost temperatury. Oznacza to, że im jest on wyższy, tym bardziej intensywny organizm walczy z infekcją.

Jednak podwyższenie temperatury powyżej 38,5 ° C (niemowlęta – 38 ° C) powoduje szybkie odwodnienie, zaburzenia mikrokrążenie krwi, co prowadzi do dysfunkcji wielu organów. W tym przypadku lekarze zalecają korzystanie z narkotykami „Paracetamol” (dawki dla dzieci zostaną omówione trochę później).

Matek, aby pamiętać,

Jeżeli temperatura podnosi się w organizmie chorego dziecka dostaje gorące, a policzki różowe, oznacza to, że procesy wytwarzania ciepła i ciepła znajduje się w stanie równowagi. W tym przypadku, stosowanie leków zmniejszających gorączka może dać wynik pozytywny stan i ulgę.

Jeśli podnieść temperaturę dziecko ma gorączkę, skóra staje się blada, a ręce i nogi są bardzo zimne – Leki przeciwgorączkowe nie pasują, w wyniku naruszenia mechanizmu termoregulacji skurczu zdarza się, że stanowi poważne zagrożenie dla życia. W tym przypadku konieczne jest pilnie wezwać karetkę i dziecka hospitalizowanego.

Leki przeciwgorączkowe mają swoje skutki uboczne i mogą powodować alergie.

Wybór przeciwgorączkowe jest procesem indywidualnym, więc można mówić o metodzie prób i błędów. W większości przypadków lek Paracetamol „dzieci”, których cena jest łatwo dostępna dla każdego dochodu rodziny, radzi sobie z zadaniem. Złagodzić to również leży w różnorodności form wydaniu. Producent oferuje świecę, syropu i tabletek. Dawkowania „paracetamol” dzieci w tym przypadku jest ustalana w zależności od wieku.

Lek „Paracetamol” dla dzieci

To, według lekarzy, najbezpieczniejszym lekiem na nie dzieci silnego ciała. środek można nabyć, w którym substancja czynna jest przedstawiony w czystej postaci. Ta świeca "Tsefekon" syrop "Panadol", "Efferalgan". Istnieją leki, gdzie paracetamol „sparowane” z kofeiną, fenilefrimom, chlorfenamina i witaminy C.

wskazania

Przeciwgorączkowe, przeciwbólowe i łagodne działanie przeciwzapalne – że właściwości posiadane przez preparat „Paracetamol”. Wykorzystywanie dzieci nie ogranicza się do temperatury ubijania. Lek może być stosowany w następujących przypadkach:

 • w głowy, bóle mięśni i zębów;
 • do łagodzenia objawów zimno, SARS, grypa;
 • oparzenia i urazy tkanek miękkich;
 • aby wyeliminować ból w trakcie miesiączki u dziewcząt.

Narzędzie nie jest używany jako profilaktyce przeziębień.

Przeciwwskazania

Jeżeli lek „Paracetamol” nie zmniejsza temperaturę, to najprawdopodobniej, nie jest właściwe dla dziecka. W tym przypadku należy spróbować leku na podstawie innego składnika aktywnego. Przeciwwskazania do recepcji są również:

 • Nadwrażliwość na paracetamol;
 • w wieku poniżej trzech miesięcy;
 • ludzka wątroba i nerki;
 • niedokrwistość;
 • leukopenia;
 • wrodzony hiperbilirubinemii.

Lek „Paracetamol” dla dzieci: Dawkowanie

Podając preparaty paracetamolu dzieci mogą mieć nie więcej niż cztery razy dziennie w odstępach sześciu godzin. Na jedną dawkę procesu nie powinna być większa niż dziesięć miligramów substancji czynnej na kg całkowitej masy ciała dziecka. Szczegółowe instrukcje są zawsze dołączone do leku. Dla syropów, zawiesin i są łyżki lub miarki, więc dawka „paracetamol” dzieci nie powoduje problemów.

Wpływ leku rozpoczyna się po 30 minutach odbioru. W tym czasie konieczne jest ścisłe monitorowanie dziecka. Kiedy objawy, takie jak nudności, wymioty, skurcze, duszność, bladość lub utraty przytomności należy natychmiast wezwać lekarza. Takie warunki mogą oznaczać dawkę lub rozwoju poważnych reakcji alergicznych.

Użyj „dla dorosłych” w pastylkach analog do obniżenia temperatury u dzieci nie może być, ponieważ w tym przypadku jest to bardzo trudne do obliczenia dopuszczalnej dawki.

I jeszcze jeden szczegół, że rodzice często wychodzą. Zawsze trzymaj dzieci z dala od narkotyków leków dla dorosłych. W przypadkach, gdy temperatura dziecka wzrasta gwałtownie, jest bardzo łatwo pomylić stanie paniki znaczy.

Syrop „Paracetamol”

Środek jest słodkie zawieszenie, które jest pijany z radości wszystkich dzieci. Syrop „Paracetamol” przewodnik, który zawiera wszystkie niezbędne informacje, nie jest wstępnie rozcieńczony płyn, jak to jest gotowy do użycia. Lek ma bardzo łagodne działanie i jest zalecany do stosowania nawet u niemowląt.

Syrop „Paracetamol” instrukcja potwierdza wytwarzane w ciemnych butelek szklanych o pojemności 100 ml i 50 (wartość ta wynosi pomiędzy 60 rubli i powyżej – w zależności od producenta i od objętości obszaru).

Dodatkowo, lek jest wyposażony gałką lub kubka. Dawkowania „paracetamol” dzieci wybrany zgodnie z młodym wieku pacjenta:

 • Dawka dla dzieci do sześciu miesięcy powoływany wyłącznie przez lekarza prowadzącego po badaniu i zdecydować, czy to działanie;
 • od sześciu miesięcy do roku jest dawka 2,5-5 ml syropu;
 • 1-3 lat – 5-7,5 ml syropu;
 • 3-6 lat – 7,5-10 ml syropu;
 • 6-12 – 10-15 ml syropu.

Pomiędzy techniki lek powinien przejść co najmniej czterech godzin, w celu uniknięcia niepożądanych skutków objawów przedawkowania.

czopki doodbytnicze

Czopki doodbytnicze (świece) to najwygodniejsza forma leku dla dzieci w wieku od jednego miesiąca. Mogą być stosowane w nocy we śnie dziecko gwałtownie rosnącej temperatury. Oprócz składnika aktywnego, dostając do odbytnicy, zaczyna natychmiast wchłaniany do krwiobiegu szybciej i wywierają swój wpływ.

Użyj czopka doodbytniczego może być co 4-6 godziny, uważnie obserwując dziecko w tym samym czasie dla państwa.

postać tabletki

Zrób dziecku połknąć całą tabletkę jest dość trudne. Ale niektóre dzieci są wygodne z odbiorem tej postaci leku i można je łatwo połknąć. Dlatego też, w przypadku braku innego rozmiaru przeciwgorączkowych, można stosować pigułkę.

Stosowanie tabletek „paracetamol” dzieci wolno po osiągnięciu pełnych dwóch lat. Dawka w tym przypadku jest to 1/2 tabletki (100 mg). 6-12 lat dziecko jest już możliwe, aby dać jedną tabletkę (200 mg). Po 12 roku życia mogą korzystać z dwóch tabletek w jednym kroku (to zależy od zdrowia i masy ciała dziecka).

Preparat w postaci tabletki „Paracetamol” dzieci (cena w tym przypadku jest dużo mniejsza niż z zawiesiny lub czopki, a rozpoczyna się 3 ruble 10 sztuk) jest również podany w odstępie 4 godzin.

skutki uboczne

Gdy ciągłe podawanie leku może spowodować zaburzenia. Ze strony przewodu pokarmowego jest:

 • wymioty;
 • biegunka;
 • ból w żołądku.

W układzie moczowo-płciowym są można zaburzenia czynności nerek. Nie mogą być również niedokrwistość i gwałtowny spadek liczby płytek krwi.

Nie wykluczone reakcje alergiczne, takie jak wysypka, zaczerwienienie skóry, obrzęk gardła, co może prowadzić do uduszenia. W takich przypadkach, pilna potrzeba, aby dać dziecku lek przeciwhistaminowy i wezwać lekarza (pogotowie ratunkowe).

środki ostrożności

Przed zastosowaniem środka najlepiej jest skonsultować się z pediatrą i dokładnie zapoznać się z instrukcją wszystkie elementy na lek, który zawiera dokładną dawkę paracetamolu „dzieci”.