491 Shares 9840 views

Pyszne pęcherzyca: uprawa i utrzymanie

Mozhzhuha (meksykańska pomidorowa) – roślina ta ma kilka nazw trudnych i nie jasne, ale to jest znane lokalne plantatorów zwane pęcherzyca. Uprawa i pielęgnacja rozpoczął w naszym kraju dopiero w 1926 roku, przed regularne ludowa nie mogła spróbować pysznych i zdrowych owoców.


Generalnie hodowane dwa gatunki roślin – truskawka i mniej smaczne meksykańskie. Nie tylko przyjemny jeść jagody pierwszego rodzaju, mają też dużo więcej składników odżywczych. Uprawa i pielęgnacja truskawka Physalis które są teraz dostępne dla niemal wszystkich, zawiera do 9% cukru, czyli prawie dwa razy więcej niż w tradycyjnym maliny lub truskawki. Warto również zauważyć, którego znaczenie jest częścią pektyny: pozwala stworzyć niesamowite galaretkę, bez pomocy żelatyny lub długotrwałego gotowania. Jagody są wykorzystywane nie tylko do przygotowania dżemów i owoców kandyzowanych, ale także słone, zupy, sosy i różne sałatki. Jako czerwony barwnik stosowany jest również do gotowania Physalis truskawki. Uprawa i pielęgnacja rozpoczyna się destylację zdrowych sadzonek. Najpopularniejsze odmiany są uważane – gribovsky, Meksykańska, rodzynki, truskawki, słodka i warzyw.

Poprzednie najlepsze rośliny w miejscu przed pysznych uznawanych krzewów dyni, fasola, kapusta korzeniowych i roślin. Całkowita technika uprawa jest podobna do pielęgnacji pomidorów. W wieku 25-30 dni, są sadzone w ogrodzie młodego cape agrest. Uprawa i pielęgnacja polega podwiązkę, nawozów i regularnego podlewania. Roślina radzi sobie ze sporadycznymi przymrozkami, więc lądowanie może być bezpiecznie wykonywane natychmiast po rozmrożeniu ostatniego śniegu w regionie pod koniec marca lub w kwietniu. Umieszczenie sposób gniazdo sadzonki w tradycyjnym systemie pomidorów lub 75×75 80×80, zgodnie z wielkością tulei. W ciepły obszar może po prostu zasiać nasiona lekko wyklutych bezpośrednio w ziemi, prisypaya ich na wierzch gleby na 1-1,5 cm.

pęcherzyca kwiaty rzucać niemal natychmiast, a żniwo będzie musiał czekać 40-60 dni – dla metody sadzonek i 80 dni – do uprawy z nasion. Potrzebne do zasilania konwencjonalne nawozy mineralne i organiczne, na przykład, nadaje się dobrze dziewanny i odchodów ptasich. Przestrzegając tych prostych zasad łatwo dostać smaczne i zdrowe Physalis. Uprawa i pielęgnacja nie wymaga więcej czasu i wysiłku niż tradycyjne pomidorami i korzystać z tej rośliny znacznie więcej.

W zastosowaniach medycznych owocem jest stosowany w leczeniu kamicy nerkowej, dny moczanowej lub wykorzystywane jako środek moczopędny. Można również skorzystać z agrestu cape wytwarzania maści na reumatyzm, a wywar z niego pomoże w procesach zapalnych w narządach śluzowych: płuc, jelit i żołądka. Jagody są przechowywane w suchym miejscu, w temperaturze + 2-4 ° C w ciągu 3-5 miesięcy, co pozwala mieć świeże owoce niemal przez cały rok. Physalis również wykorzystywane wyłącznie do celów dekoracyjnych, czyniąc ustalenia jesienny kwiat, ponieważ istnieje wiele z jasnym zarośnięta kubek posiadający pomarańczowy kolor. Młode krzewy roczne będzie doskonałym dodatkiem do kompozycji w klombów i rabatkah. A suche nasiona zebrane mogą próbować zasiać zimę, aby uzyskać wczesny plon.