235 Shares 7390 views

Sowieckie czołgi – absolutna przewaga ilościowa i jakościowa

Pod koniec lat trzydziestych czołgi radzieckie miały wszystkie cechy nowoczesnych pojazdów opancerzonych końca XX i początku XXI wieku. Należą do nich: długo lufę pistoletu, wysokoprężny silnik, potężny rezerwacji protivosnaryadnym dokonane bez nitów oraz tylną przekładnię. W całej drugiej wojny światowej, żaden kraj nie stworzył pojedynczą próbkę sprzętu wojskowego, spełniają wszystkie cztery kryteria, dopiero w drugiej połowie lat pięćdziesiątych, zagraniczni projektanci sobie sprawę, że radzieccy konstruktorzy cysterny, było jasne już w połowie lat trzydziestych.

Radziecki czołg jako podstawa flota 1941 były lekkie BT-7 (high-speed). Ten stan rzeczy jest dość spójne z ofensywnego charakteru doktryny wojskowej: wróg przygotowywali się bić na jego terytorium. Urządzenia te mają dużą szybkością (80 km / h) i charakterystyk manewrowych były kołowe śledzone. Walcz z drogi, prawie nie dało, ale, podobnie jak wszystkie czołgi ZSRR, miał mocny silnik, który działa na olej napędowy, tylne wałki napędowe, 45-mm armata, zdolne uderzające żadnego obcego analog swego czasu i karabin maszynowy. Napęd na tylne koła zapewnia niższy profil, co zmniejsza lukę, ponieważ nie ma obowiązku prowadzić do przednich rolek wałów przegubowych.

Pomimo dominującej roli ofensywnego pomysłem strategicznym, sowieckie czołgi nie tylko światło, ale również średnie i ciężkie. T-34, najlepiej w średniej klasy miały w pierwszej modyfikacji pistoletu 75 mm, a ponadto przednia była grubości książek, że znajduje się pod kątem odbicia. Podobnie jak w przypadku zbiornika WT, jego podwozia rolek podtrzymujących występujących w źródłach całej sprężyny. Taki system wynaleziony przez amerykański inżynier Christy, była najlepsza na świecie praktyki wytwarzania zbiornika i tak pozostaje do dziś. W 1943 roku pojawił się modyfikację T-34-85, z 85 mm armaty i wieży obsady.

Po ataku Niemiec na ZSRR, to był zbiornik budowania średnich i ciężkich stał się głównym kierunkiem rozwoju rozwoju projektu.

Radzieckie ciężkie czołgi II wojny światowej nie miał sobie równych. SW i pojawił się na froncie w 1944 Isa stał się idealnym narzędziem do włamania do obrony wroga w głębi. Kaliber broni wieżyczka 122 milimetr nie daje żadnych szans na wygranie niemiecki czołg w pojedynku artyleryjskim i ochrony pancerza do 120 mm grubości wykonanych 46-tonowy gigant praktycznie niezniszczalny.

W porównaniu z niemieckich czołgów ZSRR miał znacznie lepszą manewrowość, były łatwiejsze w użyciu, ale ze względu na prawidłowej konfiguracji – nawet łatwiejsze, mając jednocześnie najlepsze cechy bojowe. Było dużo łatwiej transportować do przekraczania mostów zarówno konwencjonalne i pontonowe. Konieczne jest, aby zwrócić uwagę na fakt, że niemieccy projektanci nie udało się zakończyć wojnę, aby stworzyć silnik wysokoprężny zbiornika, które mogą być porównane z naszej 600 KM V-2-34.

W powojennych dziesięcioleciach sowieckich fabrykach nadal budować czołgi. ZSRR produkowany więcej z nich wszystkie inne kraje razem wzięte. T-54, T-62, T-72 i inne próbki opancerzonych czasach sowieckich było arcydzieło projektowania i myśli przedmiotem pożyczania pomysłów technicznych dla producentów zbiorników na całym świecie.