793 Shares 2470 views

Jaka jest temperatura pracy silnika wysokoprężnego?

Przed określić, jaka powinna być temperatura pracy silnika wysokoprężnego lub innych optymalnych parametrów należy dowiedzieć się, co stanowi jego strukturę i tryb pracy.

Charakterystyka silnika wysokoprężnego

Ten typ silnika został wynaleziony w 1824 roku przez francuskiego fizyka, który teorię, że przez zmianę objętości ciała, może być ogrzewany, tj wytwarzają gwałtowny skurcz.

Praktyczne zastosowanie tej hipotezy można znaleźć tylko w 70 lat. To wtedy pierwszy silnik wysokoprężny został zwolniony. Jego zasada działania jest następująca: jest samozapłon wtryskiwanego paliwa, który współdziała z powietrza w procesie kompresji.

Silnik wysokoprężny jest obszerny zakres zastosowań, począwszy od samochodów / maszyn rolniczych i sprzętu wojskowego (kończącym się czołgów, statków morskich).

Zalety i wady silnika wysokoprężnego

Jak we wszystkich innych silnikach Diesla posiada szereg zarówno pozytywnych i negatywnych stron. Główne zalety:

  • Po pierwsze, silniki wysokoprężne mogą spożywać żadnego paliwa, tak aby go nie czynią poważne wymagania.
  • Po drugie im większa waga i stężenie atomów węgla, tym bardziej wartość opałowa moc i sprawność silnika.
  • Po trzecie, pojazdy z silnikami wysokoprężnymi więcej reagujących ze względu na wysokie wartości momentu obrotowego przy niskich prędkościach. Dlatego właściciele sportowych szybkich samochodów preferują opcję silnika Diesla.
  • Po czwarte, zawartość dwutlenku węgla w spalinach jest niższa niż w przypadku porównywalnych benzyny.
  • Po piąte, silnik wysokoprężny jest bardziej ekonomiczne, ponieważ koszt oleju napędowego jest mniejsza niż koszt benzyny.

Mimo tak imponującą listą zalet silnika wysokoprężnego ma szereg wad:

  • Po pierwsze, koszt silnika napędowego nad kosztów benzyny, ponieważ ze względu na powstawanie podczas działania wysokich wytrzymałości mechanicznych elementów powinien być wysokiej jakości i trwałe.
  • Po drugie, moc silników benzynowych mocniejszych niż olej napędowy.
  • Po trzecie, prawdopodobieństwo zimowym utwardzania oleju napędowego więcej niż benzyny.
  • Po czwarte, praca silnika wysokoprężnego powinny być bardzo uważny i ostrożny, ponieważ jeśli nie dbać o niego, trzeba przeprowadzić prace remontowe, które będzie kosztować dużo pieniędzy.

fazę spalanie

Proces praca silnika jest podzielony na cztery części. – najpierw wstrzykiwanie palnej mieszaniny w komorze spalania, w której ciśnienie jest wysokie.

Po drugie – ta mieszanina zaczyna się zapalić i palić. Trzecia część – tworzenie nieleczonych mieszanych kropelek, które są następnie przekształcane do sadzy. 4 fazy – spalanie pozostałości paliwa w celu ograniczenia zanieczyszczenia z nich. Tutaj są brakiem tlenu, to ze względu na masę paliwa spalanego w poprzedniej części.

Parametry silnika, działających na olej napędowy

Wielu właścicieli samochodów zadać pytanie, jaka jest temperatura pracy silnika wysokoprężnego należy. Ale na nie odpowiedzieć, należy zwrócić uwagę na niektóre z głównych parametrów wpływających na osiągi silnika. Ważne w pracy silnika jest liczbą cykli, czyli są dwu- i czterosuwowe.

Jednostka napędowa również zależy od momentu obrotowego. Temperatura robocza silnika napędowego jest określony przez stopień sprężania mieszanki gazu paliwowego, tak, że temperatura jest wprost proporcjonalna do kompresji. Tak więc, przez zwiększenie stopnia sprężania zwiększy się, a temperatura, tym samym zwiększając intensywność procesu poprawy wydajności. Warto pamiętać, że najbardziej efektywna praca jest wykonywana z jednolitego spalania mieszanki paliwowej.

Ważnym parametrem dla osiągnięcia najlepszej możliwej wydajności jest temperatura robocza. Pracuje silnik wysokoprężny temperatura musi być utrzymywana na podstawie konstrukcji silnika i celu. Fakt ten określa, czy w normalnej temperaturze.

Temperatura robocza „Volkswagen”

Jaka jest temperatura pracy silnika wysokoprężnego „Volkswagen”? wielu właścicieli tych pojazdów są określone w tej kwestii. Jak wiadomo, każda marka, model samochodu w zależności od typu silnika ma własną temperaturę roboczą.

Zazwyczaj temperatura pracy silnika Diesla „VW” jest w zakresie 90-100 ° C. Czasami zdarza się, że deska rozdzielcza wskazuje, że temperatura jest wyższa, niż jest w rzeczywistości. Dzieje się tak często na indywidualnym samochód „Volkswagen”. Ale nie spiesz się do zmiany sprzętu, należy najpierw skontaktować się z serwisem za kontrolę techniczną i ustalenie przyczyny awarii.

Temperatura robocza w „Mercedes”

Temperatura pracy silnika wysokoprężnego, „Mercedes” zależy od wielu czynników. Przede wszystkim jest to, że warunki eksploatacji pojazdu. Następnie wpisz termostatu. Również w zależności od regionu zamieszkania, czy Syberii lub więcej regionach południowych, termostat jest dostosowana do optymalnej temperatury.

Zazwyczaj temperatura pracy silnika Diesla „Mercedes” może być w zakresie od 80 do 100 ° C. Na potężnych silników 220 KM dają termostacie w temperaturze 75-78 stopni Celsjusza. Dla zimnych regionach, wręcz przeciwnie, i aż do 97 stopni.

Temperatura robocza „Opel”

Temperatura pracy silnika Diesla „Opel”, ponieważ to pod wysokim ciśnieniem, mogą niekiedy przekracza normalny współczynnik znak kilku punktach. Zazwyczaj jest to około 104-111 stopni Celsjusza.

Samochód „Opel” pod warunkiem, że układ chłodzenia. W przypadku przekroczenia górnej granicy temperatury roboczej obejmuje wentylator, który chłodzi silnik szybko do wartości minimalnej.

Temperatura pracy Kamaz

Bardzo popularne wśród właścicieli lub staną się pytanie, którego temperatura pracy silnika wysokoprężnego Kamaz. Odpowiedź na to pytanie jest to okres 95-98 stopni Celsjusza.

W tej temperaturze, paliwo jest całkowicie spalony, a najbardziej wybrany dopuszczalnych luzów w silniku. Jeżeli temperatura pracy jest zbyt niska, może to źle wpłynąć na pracę silnika.

Olej w silniku wysokoprężnym

Głównym zadaniem i innych olejów smarnych w silniku jest znaczne zmniejszenie sił tarcia pomiędzy częściami, co zwiększa ich żywotność. Dobór smaru zależy od typu silnika i celów. Temperatura pracy oleju w silniku wysokoprężnym zależy od czynnika chłodzącego silnika. Różnica wynosi 10-15 stopni Celsjusza. Górny próg normalnej temperaturze – 105 °.

W uzupełnieniu do temperatury oleju maksymalizacji użytecznej pracy, silnik musi mieć optymalne parametry: lepkość i smarowania. Lepkość powinna być prowadzone w warunkach atmosferycznych, w temperaturze powietrza. Ponieważ w złym wyborem olej o lepkości nieodpowiednim może zakłócać silnik i jego części. Smarowanie ma dwa typy: Granica, gidrodinamichnoe. Oznacza to, że granica smarowania olej odpadowy jest usuwany z części silnika, i jest doprowadzony do części nowego. Ciśnienie jest to, że olej jest stale odnawiana, części smarne. W nowszych modelach silników używanych smarowania pierwszy przykład.

Zwiększenie temperatury roboczej

Gwałtowny wzrost temperatury pracy silnika może spowodować większe szkody niż niewystarczającej temperatury. W tym przypadku, części silnika zaczynają działać w trybie smarowania hydrodynamicznego, który obniża lepkość oleju. Następnie olej nie jest całkowicie obejmuje wszystkie części, co z kolei prowadzi do uszkodzenia napędu silnikowego. Liczby ropy będzie także normalne, dzięki stałemu dozalivam. W przypadku przegrzania silnika na pierwszym miejscu w nadchodzącym ruinę mieszkaniowym i łożysk, ale pompa jest normalne. Zjawisko to jest podobne do problemów związanych z niedostatecznym smarowaniu.

Począwszy od silników Diesla w warunkach zimowych

Prawie wszyscy ludzie wiedzą, co trzeba rozgrzać przed jazdą silnik samochodu. Szczególnie w zimie przedziale czasowym. Jeśli wziąć pod uwagę ten proces ocieplenia w szczegółach, widzimy następujące: przede wszystkim zacząć nagrzewać tłoki, a dopiero potem bloku cylindrów. Jeśli rozpoczęciem jazdy przy zimnym silniku, olej posiadający gęstą konsystencję nie popłynie w odpowiednich ilościach. I w wyniku tego zdarzenia może prowadzić do uszkodzenia.

Zauważ, że pojazd i nadmierne nagrzewanie zużycia jest bardzo szkodliwe. To zmniejsza żywotność silnika i całych części samochodowych. W celu rozgrzania samochód prawidłowo, konieczne jest, aby przynieść z pomocą bezczynności temperatury cieczy do 50 stopni Celsjusza. Po tym, można bezpiecznie ruszyć, nie przekraczając 2500 obrotów. Po ogrzewaniu oleju do poziomu roboczego gazu mogą być dodawane.

Spełniając te warunki, możliwe jest, aby utrzymać integralność nie tylko silnika, ale również budżetu. Jeśli silnik nie uruchamia się wówczas należy użyć specjalnie wymyślony dodatek. Ze względu na swój skład nie robić parafin. Dodaje się je nie tylko jako oddzielny dodatek, lecz w połączeniu z paliwem obserwacji optymalnych proporcjach.