196 Shares 8456 views

Biografia Yuriya Vladimirovicha Nikulina

Wielu fanów słynnego aktora Yuriya Vladimirovicha Nikulina zainteresowanych jego pochodzeniu i życiu osobistym. Jaki był los tego człowieka? Dzięki czemu stał się sukcesem i sławny?


Ogólne informacje biograficzne

Jurij Władimirowicz Nikulin, rok urodzenia – 1921, urodził się w Demidov województwa smoleńskiego. Wielu fanów interesuje pytanie, który jest etnicznych Nikulin Jurij Władimirowicz? Narodowość aktor – Żyd. Jurij Władimirowicz matka, Lidia, była aktorka Teatru Dramatycznego Demidov. Ojciec Vladimir Nikulin, zanim wojska dostał studia prawnicze, ale nigdy nie pracował w zawodzie.

Po powrocie z wojska, Władimir Andriejewicz dostał pracę w tym samym teatrze, gdzie pracował Lidia Iwanowna. Zarówno rodzice Nikulin były dobre i dość znanych aktorów w mieście. Kiedy urodził się Jurij mały, matka i ojciec mieszkał w Demidov czterech lat, przeniósł się do stolicy. W Moskwie, przyszły aktor zidentyfikowane w N346 szkolnej, gdzie studiował od 1925 do 1939 roku. Władimir Andriejewicz dostał reporter lokalnej gazety, gdzie napisał dla repryzie teatru i cyrku. To wtedy zainspirowany twórczością ojca Jurija sobie sprawę, że chce, aby przynieść radość ludziom.

Dzieciństwo i lata szkolne

Yuriya Vladimirovicha Nikulina dzieciństwo było takie same jak dla wszystkich dzieci w swoim czasie. W szkole uczył komentarzy wtórne i często odbierane za ich zachowanie. Mimo, że nie różnią się dobrą pamięć, komediowe role w teatrze szkolnym Yuri grał z wielkim powodzeniem, zwłaszcza jako szef okręgu dramatu był jego ojciec, który uporczywie starał się rozwijać w synu komicznego talentu.

Ten sam Jurij Władimirowicz Nikulin marzyła o wyjeździe do szkoły wojskowej, ale rodzice nie doceniają jego intencje. Facet nie miał wyboru, aby uczyć się w sposób regularny szkolnym budynku.

Służba w Armii Czerwonej

Po ukończeniu szkoły średniej, Jurij Władimirowicz Nikulin natychmiast idzie do wojska, gdzie Mucha najbliższych siedmiu lat swojego życia. Jego służba w artylerii przeciwlotniczej pułku artylerii. Yuri miał szansę walczyć w Leningradzie, gdzie przyszły bohater Armii Czerwonej otrzymał wstrząs mózgu. Leningrad po wysyłany jest w osobny dział przeciwlotniczych N72, gdzie później służył od 1943 do 1946 roku. Dla wszystkich usług, które zostało dołączone do Order of Glory 2. stopnia i otrzymał trzy medale „Za zwycięstwo nad Niemcami”, „za odwagę” i „dla obrony Leningradu”.

Pierwsze kroki w aktorskiej przyszłości

Zdemobilizowany, Nikulin postanowił pójść w ślady rodziców i zacząć budować karierę jako aktor teatru i kina. On wierzy, że czeka na wielką przyszłość, bo od wczesnego dzieciństwa ojciec obudził Yuri teatralny talent. Nawet będąc w wojsku, Nikulin niestrudzenie zadowolenie swoich kolegów komiczne role, które są wykonywane poprzez uczestnictwo w amatorskich przedstawieniach.

W 1946 Nikulin wysyła dokumenty do VGIK. Ale, niestety, jego oczekiwania cierpieć awarii. Jego komisja usuwa trzecią rundę, mówiąc, że nie pasuje do filmu, a jeśli chce się poświęcić swoje życie sztuce, niech wprowadź Instytutu Teatralnego. Biorąc pod uwagę ich rady, Nikulin wysyła dokumenty w kilku instytucjach edukacyjnych: w szkole. I Shchepkin GITIS. Ale los, gdyby nie chciał zostać aktorem Yuri. W obu instytucjach teatralnych zostać odrzucona, a on wpada w rozpacz. Ale wkrótce Yuri miał szczęście – został zabrany w studiu w teatrze Noginsk gdzie liderem był Voinov Constantine.

cyrk życie

Studiował w pracowni Jurij Nikulin bardzo mało. Wkrótce okazało się, że klaun Moscow State Circus otworzył studio zestaw nowych talentów. Aktor postanowił spróbować szczęścia i wrócił do zastosowania. matka Yuri był przeciwko niej, ale mój ojciec wspierał człowiek, mówiąc, że można spróbować – nadal nic złego się nie stanie. Studio w cyrku Yuri udało się zrobić bez żadnych problemów.

W 1948 roku, w dniu dwudziestego piątego października roku nakręcił swój pierwszy występ na arenie cyrkowej. Mowa został przygotowany przez ojca i jego partner, Yuri był Boris Romanov. Po pewnym czasie, Jurij i Borys zaczął jechać w trasę z najbardziej znanych i popularnych clown ZSRR – ołówkiem. Po Nikulin zaczął współpracować z Mihailom Shuydinym.

Pierwszą i ostatnią miłością

W połowie 1948 roku Jurij Władimirowicz Nikulin poznał swoją prawdziwą miłość – Tatiana Pokrovskaya, z którą żył przez pięćdziesiąt lat, aż do swojej śmierci. Po spotkaniu młodzież prawie natychmiast połączony swoje życie w małżeństwie. Ich spotkanie było spowodowane Źrebię karzeł Bast.

Była studentką Akademii Timiryazev, gdzie studiowała na Wydziale Ogrodnictwa. Była bardzo lubi jazdę konną, a także na terenie Akademii był stabilny, dziewczyna po prostu nie mógł nie iść. Tak uroczy źrebię mieszkał w stajni z bardzo krótkich nogach. Kiedy dowiedział się o ołówek niesamowite stworzenia, a potem postanowił się przyjrzeć tej zabawnej stworzenia natury. Bast uderzył mu do gustu, i poprosił Tatiana i jej przyjaciel uczyć zwierzęciu kilka prostych sztuczek. Kiedy to było zrobione, źrebak został zabrany do cyrku, gdzie poznała i Nikulin, który w tym czasie był jeszcze uczniem ołówkiem.

Yuri zaprosił dziewczyny, aby zobaczyć grę, co chętnie zgodził. Odnotowano maniakiem wypadek, który kosztował Artysta zdrowie ludzi. Po konia, Nikulin został poważnie ranny i trafił do Instytutu Sklifosovsky. Tatiana czuł się winny za to, co się stało i jest stale odwiedzane Nikulin w szpitalu. I zaledwie sześć miesięcy, młodzi pobrali się.

W 1956 roku Jurij Władimirowicz Nikulin został ojcem. 14 listopad miał syna, którego młodzi rodzice nazwie Maxim. Młodzi ludzie kończący studia z dziennikarstwa, przez długi czas pracował jako nadawcę radiowego prezentera telewizyjnego, a następnie w programie „Morning”. Ale w końcu wyszedł z telewizorem i pracował w zarządzaniu cyrku, gdzie rozpoczął karierę przez ojca.

Żona Nikulina Yuriya Vladimirovicha Tatiana Pokrovskaya , zmarł w wieku 86 lat w swoim domu w Moskwie w wyniku długoletniej chorobie serca.

Pierwsze role filmowe

Pierwsza rola filmowa Nikulin Jurij Władimirowicz, zdjęcie, które można zobaczyć w artykule, otrzymał w 1958 roku. W tym czasie reżyser Faintsimmer szukał kogoś, kto mógłby odgrywać pewną rolę w jego nowej komedii „Dziewczyna z gitarą”. Ten obraz był kręcony na skrypcie Borisa Laskina i Vladimir Polyakov. Polacy polecić kandydaturę w obliczu Yuri. Ale Nikulin najpierw odmówił, bo przypomniał sobie, że powiedział zarząd egzaminatorów.

Jednak po pewnym wahaniu, dał swoją zgodę. Miał grać pirotechniczne, pokazując swoje najlepsze pokój – fajerwerki. Film cieszył się społeczeństwu i zajęło dziesiąte miejsce na liście najlepszych filmów. Ale okazało się, że najbardziej śmieszny epizod był jeden, który zagrał Yuriy Vladimirovich Nikulin. Publiczność roześmiał się serdecznie nad tym, jak niefortunne pirotechniczne prawie spalony sklep i urząd, w którym siedział egzaminacyjnego.

Zacząć działać karierę

dyrektor Mosfilmovsky Yuri Chelyukin, co w talent Nikulin, zaproponował, aby zagrać w swoim komiksie „opornym”, w którym Jurij Władimirowicz musiał grać Rascal Klyachkin. Po pewnym czasie, on zaprasza Nikulin Eldar Ryazanov do głównej roli w filmie „Ajeossi”. Zatem Jury spotkał się z Igorem Ilinskim, znanego aktora ZSRR. Zaproponował, aby zmienić zakres działalności Nikulin, zastępując pracę w cyrku na pracy w Teatrze Małym. Ale Yuri nie zmienił moje życie i odmówił.

Kiedy zacząłem kręcenia filmu „Nowhere Man” coś poszło źle, a Ryazanov zatrzymać fotografowanie. Powrócił do niego dopiero po roku, ale w głównych rolach jest obecnie dyrektor chciał zobaczyć Jurij Jakowlew i Sergeya Yurskogo i Jurij Nikulin, dał bardzo małą rolę.

Wzrosnąć do górnej folii

Wielką sławę Jurij Władimirowicz Nikulin było spowodowane krótkim komedii „pies Burek i niezwykłe krzyżowej”, który nakręcony w pierwszej połowie lat sześćdziesiątych skierowane Leonidom Gaydaem. Uderzyłem kręcenia filmów Yuri przez jednego z asystentów Gajdaja który zwanych Nikulin na próbce.

Patrząc na Andropowa, reżyser powiedział kiedyś, że zabierze go za nieuk, jak to jest najlepsza. Filmowanie powinno odbyć się tylko w momencie, gdy Nikulin cały czas był brany pracę w cyrku. Leonid Gaidai okazała zrozumienie osoby i zmienione w strzelaniu. Teraz byli w tym czasie, kiedy Jurij był całkowicie wolny od swojej podstawowej działalności.

Film „Pies Burek i niezwykły krzyż” przyniósł wielką chwałą Nikulin, a wraz z nim Vitsin i Morgunov. Ludzie w całym kraju wiedzą tą zabawną trójcę i podziwiał ją. Po owacje na stojąco, spowodowane przez psa „Watchdog”, Leonid Gaidai postanawia ponownie zrobić krótki film z Nikulin, Morgunov i Vitsin. Tym razem obraz ruch zwany „Bootleggers”, który urodził się w głowie reżysera dzięki Jurij Władimirowicz Nikulin. Opisał, jak i jego partner Mihailom Shuydinym grał SideShow, który został nazwany „Bootleggers”. Gaidai naprawdę podobał mi się ten pomysł, i to tego samego wieczoru usiadłem do napisania scenariusza dla pary Konstantyna Brovina.

W toczenia krótki film „przemytnicy” został opublikowany w 1961 roku, później stał się jednym z najczęściej oglądanych i ulubionych filmów kina radzieckiego i zabawne trio stało się symbolem Kult telewizji kraju.

Jurij Władimirowicz Nikulin: Filmografia

Jurij Nikulin zagrała około czterdziestu obrazów, ale najbardziej pamiętnych te przedstawiają się następująco:

 1. "Kapitan Crocus".
 2. „Andriej Rublow”.
 3. „Dwadzieścia dni bez wojny”.
 4. „Oni walczyli za ojczyznę”.
 5. "Old Men-rabusiów".
 6. "The Twelve Chairs".
 7. "Newcomer".
 8. „Brylantowa ręka”.
 9. „Ludzie Biznesu”.
 10. "Dla mnie, Mukhtar!".
 11. "Little Ścigany".
 12. „Pies Burek i niezwykły krzyż”.
 13. „Kaukaska branka”.
 14. „Gdy drzewa były duże.”
 15. „Operacja” Y „i inne przygody Shurik”.
 16. "Nowhere Man".
 17. „Daj książkę skarg”.
 18. "My Friend, Kolka!".
 19. "Bootleggers".
 20. "Big" knot”.
 21. „Dziewczyna z gitarą”.
 22. „Marzyciele”.
 23. „Strach”.

Jurij Władimirowicz Nikulin, filmy z udziałem które stały się prawdziwymi arcydziełami kina, z ogromną odpowiedzialnością za naszą pracę i nigdy schlock.

śmierć

Jurij Władimirowicz Nikulin, którego biografia została zaprezentowana uwagę artykuł, zmarł w 1997 roku, gdy miał siedemdziesiąt pięć lat. Miał problemy z sercem, a on zatrzymany po nieudanej operacji. Dla rodziny, był kochający mąż, wspaniały ojciec i wspaniały dziadek. Do znajomych i współpracowników na całym etapie – lojalny i wierny towarzysz i przyjaciel. A dla wszystkich widzów – osoba piękny i miły. On zawsze będzie w pamięci milionów ludzi.