659 Shares 1792 views

Wołga samochód roślina – lider krajowego przemysłu motoryzacyjnego

Wołga samochód roślin – to pierwsza nazwa lidera krajowego przemysłu motoryzacyjnego „AvtoVAZ”. Ponieważ firma nazywa się podczas budowy i produkcji pierwszych samochodów, ludzie pieszczotliwie nazywany „grosz”. W 1971 roku zakład został przemianowany został oficjalnie znany jako „Wołga Stowarzyszenia do produkcji samochodów osobowych” AvtoVAZ „samochodów, aw następnym roku firma otrzymała dodatkową nazwę 50-lecia ZSRR. Przed restrukturyzacja zakład produkuje pojazdy pod markami „Lada”, „Oka”, „Niwa”, „Samara” i „Sputnika”. Po reorganizacji, nowego znaku towarowego – „Lada”. Nissan samochody produkowane są również tutaj, a wkrótce linia montażowa trafi do Brand New Renault. Z siedzibą w przeszłości, a obecnie znajduje się w mieście Togliatti. Kontrola nad spółką prowadzi sojuszu Nissan-Renault przemysłowych.


Historia firmy

Pod koniec lat 60. kierownictwo Związku Radzieckiego, stało się oczywiste, że produkty GAZ i MZMA nie spełniają międzynarodowych norm technicznych. Po rozważeniu kilku miejscach minęło decyzja o budowie w Togliatti przedsiębiorstwa dla samochodów produkcyjnych. W ten sposób narodził się projekt Volga Automobile roślin. Historia rozpoczęła się jego włoskiego koncernu Fiat specjalistów. rozpoczął budowę fabryki samochodów Wołga w 1967 roku i został uznany za budynek All-Union Komsomołu. Tysiące młodych ludzi z całego kraju zebrali tak znaczącym wydarzeniu. Firma została zbudowana w ciągu 2 lat. W 1969 roku, jeszcze na etapie instalacji sprzętu, tworzenia zespołu, głównie z ludzi, którzy zbudowali fabrykę. Ponad 800 firm z całego świata, aby dostarczać swoje produkty do wyposażenia zakładu.

Pierwszy „penny”

Pierwszy samochód „Ziguli” trzymano z linii montażowej głównym instruktorem w przedsiębiorstwie Benito Guido Savoini 19 kwietnia 1970. W ten sposób rozpoczęła się jej życie Volga fabrykę samochodów w Togliatti. W rzeczywistości nazwa „Lada” jeszcze nie istnieje, „penny” jest oficjalnie nazywany Łada 2101. I który nazwano – „Russian Fiat”. Faktycznie „grosz” był drugim popularna nazwa i pojawił się w latach 90., kiedy Łada 2101 zostały już wycofane z produkcji. Prototyp był samochód Fiat 124R – wersja eksportowa z niepokojem zwłaszcza dla ZSRR. W sumie, struktura powstał ponad 8 setki zmian, w tym podziału wału silnika podjęła pierwsze miejsce, zmniejszenie udaru mózgu, zwiększenie prześwitu, zmieniono przednie zawieszenie, silnik jest konwertowany na krótki skok i spędził inne ulepszenia. Ale nie sądzę, że dobre doświadczenie zostało przejęte przez Fiata w ZSRR. W Bułgarii i Polsce wydane opcje licencyjne, oparty na modelu opracowanym przez hiszpański Seat i turecki Tofas S.K. „”.

Najbardziej popularnym modelem VAZ

Z biegiem lat Wołga Automobile roślin wydała wiele wersji samochodów. Nie wszystkie z nich były udane, ale niektóre modele zostały wysoko cenione przez konsumentów. „Kopeika” szybko zyskał popularność dzięki dobrych parametrach technicznych i stosunkowo niedroga cena. Pierwszy wagon przedsiębiorstwo VAZ-2102 był równie udany dla długi czas, aby podjąć tę niszę na rynku. Następujące modele nie cieszyły się dużą popularnością, ale modyfikacja 76 roku – Łada 2106 – to chyba najlepszy z całej maszyny linii „Lada”. Miała jednostek technologicznych i doskonałe parametry drogi krajowej. Następnego najlepszy samochód był „Niva”, która rozpoczęła produkcję w firmie od początku lat 80-tych. Warto zauważyć, że jest to jedyny samochód w dużych ilościach eksportowanych przez ZSRR za granicą. W 84. zjechał VAZ-2108 „Samara” z napędem na przednie koła, który stworzył furora na rynku krajowym. W 87. Wołga samochodowym zakładzie produkowane słynne „dziewięć”, na podstawie którego jeszcze zrobić kilka samochodów krajowych.

Nowa marka „AvtoVAZ”

Po Wołga Automobile roślin był „AvtoVAZ”, nowa marka samochodu został opracowany w firmie. produkcja pilotażowa Lada-110 rozpoczęła się w 1995 roku. Ona takie innowacje zostały po raz pierwszy użyte jako poduszka powietrzna, elektronicznym systemem wtrysku, klejonego szkła i innych osiągnięć światowego przemysłu motoryzacyjnego. Następnie przeszła wiele modyfikacji, w tym modelu z silnikiem Opla. Lada produkcja nie została zainicjowana przez rynek, a konsumenci są pilnie potrzebują prostych i tanich samochodów.

Domowe samochody z automatyczną skrzynią biegów

W grudniu 2013 roku zjechał ostatni samochód Łada-Samara. Dziś JSC „AvtoVAZ” tworzy nową markę Łada-Granta. Jej głównym poprawa była automatyczna skrzynia biegów. Dla rosyjskiego przemysłu samochodowego – jest to prawdziwa innowacja. Jaki będzie jego los nie jest jeszcze znana, ponieważ model idzie pory tylko w jednej wersji – „sedan”. Ale samochód jest już sukcesem kierowców krajowych i sprzedawane również na całym terytorium Federacji Rosyjskiej.