860 Shares 4269 views

Zdrowe odżywianie: Ile białka w piersi z kurczaka?

pierś z kurczaka – cudowny produkt dietetyczny, z której można gotować różne potrawy. Zawiera bardzo mało tłuszczu w porównaniu do nóg, skrzydeł i pozostałych jadalnych części ptaków, mając prawie ten sam smak. Ci, którzy są na diecie lub chcą wzbogacić swoją dietę o dodatkowe białka zwierzęcego, pierś z kurczaka pasuje najlepiej. Gotowane na parze lub grillowane lub pieczone z warzywami, to byłoby idealne danie na obiad lub służyć pełny obiad. O ile białka w piersi kurczaka, a także energii i wartości odżywczych danego produktu, dowiesz się z tego artykułu. Jeść to mięso, masz wystarczającej ilości składników odżywczych z minimum tłuszczu. Nie jest to, że tego chcesz?


Informacja żywieniowa

pierś z kurczaka – to tylko 110 kalorii na 100 g produktu, w tym przypadku tłuszczu można dostać tylko 11 kcal (około 1,2 g tłuszczu na 100 g mięsa), a białko w nim aż 23 gramów! Biorąc pod uwagę, że organizm potrzebuje dziennie około 80 gramów tego cennego produktu spożywczego, możliwe jest, aby obliczyć, że to pomoże Ci w celu zapewnienia 300 gramów danego produktu (bez skóry i kości). Wiedząc, jak dużo białka w pierś kurczaka, sportowców i osób, które potrzebują diety o wysokiej zawartości białka, albo siedzą na odpowiedniej diety, można obliczyć wymaganą ilość spożycia mięsa dziennie.

Gotowania pysznych dań dietetycznych z piersi kurczaka

Codziennie jeść gotowane mięso jest dość nudne, więc czasami można zmieniać swoje menu i gotować kurczaka w sosie śmietanowym. W tym przypadku mięsa nie trzeba smażyć. Danie przygotowuje się w dwóch etapach: najpierw zagotować piersi, a następnie wlać śmietanę i dusić sos. Do przygotowania potrzebne będą:

  • Filety całe piersi lub kotlet (około 300 g);
  • 100 ml 10% tłuszczu w śmietanie;
  • 1 mała główka cebuli;
  • przyprawy – sól, liście laurowe, pieprz (do smaku).

Najpierw trzeba gotować mięso. Aby umieścić go w tym zimnym, trochę osolonej wodzie, położyć na talerzu i gotować 15 – 20 minut. Nie przesmażyć – w tym przypadku piersi będzie suche i szorstkie. Po tniemy je na małe kawałki, rozłożone w osobnym garnku, wlać śmietanę, dodać pre-cut i smażone na jasnym kolorze złotym cebuli, doprawić wszystkimi przyprawami – sól, pieprz i liść laurowy – i mieszać. A następnie wlać do wody (powinien obejmować produkty o 2/3) i ustawiony dusić przez 15 minut na małym ogniu. Gdy większość płynu sprowadza się, danie jest gotowe. Może być spożywane w spokoju, lub nawet lepiej serwowane z przystawka warzyw, parzona lub z lekkim surówka. Posiadając informacje o tym, ile białka w piersi kurczaka, to łatwo obliczyć, że to danie dostarczy Ci 70 gramów cennego materiału, który jest niemal codziennie normą. To tak proste, smaczne i zdrowe.

Uroczysty sałatka z piersi kurczaka

Dla wszystkich różnych receptur żywności z tego pożywnego mięsa powinny zwrócić szczególną uwagę na sałatkę. Jej przygotowanie jest proste i łatwe, i smakuje tak wielka, że nie wstydzi się zastosować i na świąteczny stół. Przygotuj:

  • 500 g gotowanych filetów (o tym, jak gotować mięso, czytać w poprzednim przepisie);
  • 50 g rafinowanego orzecha włoskiego;
  • 1 mały ząbek czosnku;
  • Krem do napełniania;
  • Przyprawy – sól, pieprz.

A proces nie trwa 10 minut – gotowana pierś pokroić na małe kawałki lub laminatu rozcieńczalnika na włóknach. Orzechy mielenia w młynku do kawy lub nożem. Dodać do mięsa. Czosnek przechodzi przez prasę i wysłać sałatki, a potem całą masę wlać śmietanę. Wymieszać sól i pieprz do smaku. sałat mogą być ozdobione – posiekany koperek, dymki lub pietruszkę. Wiedząc, jak dużo białka w piersi kurczaka (około 23 g na 100 g gotowego produktu), a następnie niech obliczyć wartość odżywczą żywności. Opierając się na fakcie, że jedna porcja sałatki – około 150 gramów, jest szczęśliwy jedzenia, można dostać się 34,5 g czystego białka. Pamiętaj, aby korzystać z nich (lub inne, podobne do naszych własnych receptur), aby zadowolić bliskich, nie tylko smaczne, ale również bardzo pożywne jedzenie.

Teraz wiesz, jak dużo przydatna może dać Tobie i Twojej rodzinie piersi kurczaka. Ile białka! I niemal całkowity brak kalorii (w porównaniu z innymi rodzajami mięsa), a także przyjemna odmiana. To z pewnością powinni zwrócić uwagę na tych, którzy dbają o zdrową dietę dla całej rodziny.