382 Shares 2681 views

Muzeum Marynarki Wojennej w Petersburgu. Peter Muzeum

Od 1709 roku zaczął zbierać swoje zbiory Muzeum Marynarki Wojennej w Petersburgu. To kiedy Piotr I wydał rozkaz utworzenia modelu aparatu. Zwrot ten ma holenderskie korzenie: model-Kammer – modele nocleg. Tak więc, modele i rysunki statku znalazły swoje stałe miejsce zamieszkania w rodzaju magazynu dla próbek. Rezerwistów regularnie aktualizowane eksponatów na podstawie aktów prawnych.

1722 oznaczała uwolnienie „Regulaminie zarządzania stocznią i Admiralicji.” Mówi, że pan, który zaczyna budować statek, trzeba wykonać jedną polumodel na płycie, a drugi z rysunkiem przenieść do Admiralicji Nadzorczej. XVIII-wieczny układ przetrwał osiemdziesiątki.

Przyspieszony rozwój działalności stoczniowej doprowadziła do tego, że zamiast gotowego modelu dostarcza rysunki teoretycznych. Praktyczne znaczenie zmontowanego kolekcji jest zredukowana do zera, a w 1805 roku modelu kamerą przekształcić „Muzeum Morskiego”. W 1908 roku otrzymał nazwę Petra Velikogo obecnego muzeum marynarki. Petersburg, to samo w 1908 roku: Muzeum obchodzi swoje 200-lecie. Znacznie rozszerzony i zreorganizował swoją przestrzeń wystawienniczą. W 1924 roku Muzeum Morza został przemianowany na Central. Tytuł ten trwa do dziś. A w naszych dniach, Naval Museum w Petersburgu ma ten sam tytuł. Poniżej niego, jest znana niemal na całym świecie.

W okresie istnienia miasta 2 razy – w 1720 oraz w 1991 roku (po rozpadzie ZSRR) otrzymała nazwę Petersburgu. Muzeum Marynarki nie zmieni swoją nazwę, nawet teraz, tylko zmianę miejsca zamieszkania: w 2011 roku został przeniesiony do budynku byłego Kryukov (morski) koszarach. On jest przedmiotem dziedzictwie morskim i jednym z najstarszych miejsc w Rosji. Naval Museum (St. Petersburg), jest także największym repozytorium obiektów związanych z historią światowej floty.

Ekspozycja centralnej hali

Dzieje floty rosyjskiej, od początku do październikowej rewolucji 1917 roku jest reprezentowany w centralnej sali. On jest największym ze wszystkich salach w dyspozycji Muzeum Marynarki Wojennej w Petersburgu.

Jest mała łódź Piotra I , modele żaglowców i pancerników wieku 18-20. Wśród rarytasów w hali, można go nazwać starożytny kajak i łódź podwodna. Jest w historii budowy okrętów podwodnych – pierwsza wyposażona w silnik. Ponadto, istotnym miejscem jest przeznaczona dla obiektów i materiałów, które wyraźnie mówią o udziale rosyjskiej floty w wydarzeniach, które miały miejsce w 1917 roku, a także w pierwszej wojnie światowej.

era materiały Navy Civil War

Okres przedstawiciele tej ekspozycji, obejmujący lata 1918-1922. Tutaj wszystko mówi o bohaterskim czynie żeglarzy podczas wojny domowej i jak to odzwierciedla obcej interwencji. Oto pamiątki wojenne i modele statków. Mianowicie, z wyrzutni torped łodzi podwodnej „Panther”, który zatonął w 1919 roku, brytyjski niszczyciel, a 75-mm armaty ze statku „Admiral Zavoiko” ( „Red Pennant”). Wśród modeli można zobaczyć szczegółową miniaturową replikę łodzi podwodnej „Makrela”, układ niszczyciela „Gabriel” i innych.

Pokoje w marynarce ZSRR 1922-1941 gg.

Bada materiały hale z tego okresu, można dowiedzieć się, jak rozwijać flotę w okresie po wojnie domowej. Szczególną uwagę należy zwrócić na model pierwszy w sowieckiej stoczniowym krążownika o nazwie „Kirow”. Niektóre stoiska w hali widać odciśnięte w piętrowych zdjęcia odzyskanie sił morskich robotników naprawiających i nurków. Znaczna część wystawy dotyczy wydarzeń 1939/40., Która odbyła się podczas fińskiej wojny. Na wystawie rzeczy osobiste uczestników wydarzeń z tamtych lat, a oryginalne dokumenty.

Okres II wojny światowej floty ów

Narażenia, opowiada o początkowym okresie Wielkiej Wojny Ojczyźnianej, można dowiedzieć się ciekawych faktów o obronie Moskwy i Leningradu, a także heroiczną udziału Floty Bałtyckiej w walkach 1941-1942. Również eksponaty hol poinformować gości o zwolnieniu blokady Leningradu, w tym artylerii i sił morskich. Opowiada, jak został wyzwolony Krym, Północna Norwegia i Arktykę Radziecki. W salach Navy w czasie II świecie można zobaczyć niektóre z modeli samolotów i statków wojskowych, wojskowy sprzęt techniczny.

Victory Hall 1945

Muzeum Marynarki Wojennej w Petersburgu zebrane pod jej sklepieniem unikalne eksponaty w Sali Victory. Istnieje wiele rosyjskie flagi i transparenty, złapanych broń i nagrody. Klęska imperialistycznej Japonii uczestniczyły statki Flotylli Amur i Floty Pacyfiku. W swoich gablotach Muzeum Marynarki Wojennej w Petersburgu, umieszczone modele statków formacji wojskowych jako dowód bezpośrednim bohaterów wydarzeń z tamtych lat. Szczególną uwagę przywiązuje się do czynów, które załoga łodzi podwodnej S-13, Flood desyatipalubny niemiecki statek wycieczkowy „Wilhelm Gustloff”. W isssledovaniyah marynarki historyków po prawej tonący statek tej wielkości jest określany jako jeden z najbardziej poważnych katastrof.

Heritage Museum w Petersburgu

Najpierw rosyjskie publiczne muzeum otwarto go w Petersburgu. Rozpocznij umieścić kunstkamera, założona w 1714 roku przez Piotra Wielkiego jako „cudów pokoju.” Po 4 latach zbiór osobliwości wzrosła tak bardzo, że przeniósł się w osobliwości zbudowanych na jej budynku i został otwarty dla publiczności. W Petersburgu jest jednym z największych na świecie muzeów kulturalno-historycznych i artystycznych – Ermitaż, którego kolekcja składa się z ponad trzech milionów sztuk zabytków światowej kultury i sztuki z epoki kamienia do obecnego wieku.

Do tej pory, Petersburg ma ponad 200 muzeów i oddziałów należących do nich. Peter muzea obejmują historię wojskowości, literaturę, sztukę, rezerwy pałacowo-parkowy, historycznych, etnograficznych i archeologicznych miejsc i wielu innych miejscach wystawowych tematycznych. Wszystkie z nich są odwiedzane przez tysiące turystów każdego roku. Dużo interesantów cudzoziemców bo Petersburg jest „okno do Europy” jest „hacked” przez Piotra I. To właśnie z tego miasta rozpoczął aktywny rozwój imperium rosyjskiego jako światowej potęgi.