837 Shares 1435 views

Noradrenalina – działa … noradrenaliny

Noradrenaliny – organiczny związek rodziny katecholaminy, która działa w organizmie jak hormonów stresu i neurotransmiterów czuwania. Substancja wytwarzana przez gruczoły nadnerczy i w mózgu.


Hormony wściekłość i strach

Adrenalina i noradrenalina są bardzo podobne i są często mylone. Struktura chemiczna noradrenaliny różni się nieco od epinefryna, lecz jego wpływ na organizm jako mediator w wielu aspektach zwiększa się adrenalinę. Poziom tych substancji zwiększa się gwałtownie w czasie stresu, niebezpieczeństwo, lub w innych podobnych sytuacjach, zwężenie naczyń krwionośnych i wzrost ciśnienia krwi.

Noradrenaliny jest prekursorem adrenaliny.

Jako utworzony neuroprzekaźnika

Zasadniczo wytwarza noradrenaliny w mózgu przez przepuszczanie daleko od fenyloalanylo i tyrozyny dostarczanych w diecie, w celu utworzenia dopaminy. Dopamina jest pod wpływem witaminy C jest przekształcany do noradrenaliny.

Jest to podstawowy model powstawania mediatora w organizmie. Istnieje inna opcja wytwarzanie noradrenaliny przez nadnercza. W chwilach stresu, lub w sytuacjach ekstremalnych, są uwalniane w krwi docierającej kortykotropinę nerki. Od adrenaliny i noradrenaliny dokładnie współdziałać ze sobą, jest syntetyzowana w gruczołach nadnerczowych noradrenaliny razem epinefryny. To kolejny dowód na to, że uczucie strachu i nienawiści są blisko i rodzą się jeden od drugiego.

Noradrenalina jest produkowany przez organizm tylko w razie konieczności. Zaraz po zniknięciu zagrożenia ze swoich przystanków generacji.

Dlaczego potrzeba hormonu żywością

Noradrenaliny – jest głównym mediatorem układu nerwowego, który kontroluje osobę w czasach niebezpieczeństwa stres fizyczny lub emocjonalny. Hormon wyzwala wraz z adrenaliny odpowiedzi „ataku lub run”, co powoduje przypływ energii, zmniejszenie lęku i zwiększenie agresywności.

Na poziomie somatycznym synaps noradrenaliny obkurcza naczynia krwionośne, podnosi ciśnienie krwi, zwiększa częstość akcji serca. Jednocześnie mediator rozszerza oskrzela i hamuje aktywność przewodu pokarmowego, tak aby nie tracić energii na trawienie.

W pierwszych dwóch przypadkach pokazanych stymulujące działanie hormonów żywotność. Nic więc dziwnego, noradrenalina – a ciągłe jeźdźców towarzyszących, kaskaderów, surferów i innych miłośników sportów niebezpiecznych.

Bez noradrenaliny żywym organizmem się bezbronni apatyczny i bierny, w stanie sami sobie.

Jednakże, mediator nie zawsze jest wytwarzany tylko w chwilach stresu. Noradrenaliny – hormonu radości i euforii, znanym do hazardzistów i graczy. W napiętych momentach w grze występuje emisja tego konkretnego hormonu.

Rozważmy wpływ na ludzkie istoty noradrenaliny funkcji, które występuje w organizmie, gdy jest nadmiar lub niedobór.

Powołanie noradrenaliny

Działanie neuroprzekaźnika w organizmie jest zmiana władz państwowych, promowanie ich większą aktywność i mobilność, poprawa percepcji zmysłowej, emocje i pamięć. Jednak efekt może być trudne. Pomimo faktu, że niektóre procesy w organizmie są aktywowane, a drugi w tym samym czasie mogą być blokowane.

Sympatyczny efekty norepinefryny obejmują:

 1. Aktywacja ośrodkowego układu nerwowego w czasie stresu z powodu opóźnienia w mózgach centrach uśpienia, do bezsenności.
 2. Hamowanie informacji sensorycznej, która pozwala skupić się wyłącznie na tym ważnym momencie w centralnych sygnałów układu nerwowego.
 3. Zwiększenie mobilności ciała, przyspieszenie kroku i działa, człowiek nie może usiedzieć w miejscu.
 4. Ugruntowaną pozycję w obszarach ośrodkowego układu nerwowego, informacji, które w jednym czasie doprowadziło do sukcesu – tzw pozytywnego wzmocnienia i blokowania negatywnych emocji (negatywna zbrojenia).
 5. Aktywacja myślenia i zapamiętywania jakość na tle małego stresu. Silne emocje, wręcz przeciwnie, prowadzi do paniki i zamieszania.
 6. Zmniejszenie lęku i przejaw agresji. W sytuacjach stresowych, osoby z wysokim poziomem noradrenaliny wybrać „do przodu”, a nie „run”.
 7. Nasilenie jasnych, pozytywnych emocji, które pojawiają się w czasie stresu emocjonalnego (emocje, ryzyko, radość zwycięstwa).
 8. Wpływ na układ odpornościowy (poniżej stres osób znacznie mniej źle).

Oprócz wpływu na układ nerwowy, noradrenalina ma znaczący wpływ na narządy wewnętrzne.

zwiększone wytwarzanie glukozy, który w większości przypadków jest źródłem energii w wątrobie i trzustce. wzmocnione także lipolizę, zamieniając tłuszcz na chemikalia niezbędne człowiekowi.

Pozytywny wpływ noradrenaliny

Poprawia wychwyt glukozy mięśni pojawia energii. Zwiększa tonu ciała. Mózg pracuje szybciej, poprawia pamięć i inteligencję.

Noradrenalina – A drapieżniki hormonów. Lwy i tygrysy to on dominuje adrenaliny.

Negatywny wpływ noradrenaliny

zwężenie naczyń powodując spustoszenie w umyśle, człowiek nie może się skoncentrować. Trudności w oddychaniu. Jest lęk, podejrzliwość, lęk, zachmurzone widzenie, szumy uszne.

W niektórych przypadkach, ludzie celowo zwiększyć poziom norepinefryny, patrząc horrory lub angażowanie się w sportach ekstremalnych.

Nierównowaga noradrenaliny

Że tylko ludzkość wymyślić, aby zwiększyć produkcję noradrenaliny i odbierania przynależne żywe wrażenia. Rafting na rzekach, wspinaczki, kolejek górskich, roupdzhamping – to niepełna lista ekstremalnej rozrywki, które mogą zwiększyć noradrenaliny. Hormon ten może znacznie zmieniać ogólny stan ośrodkowego układu nerwowego, modulacji i skierowanie przepływu sygnałów nerwowych. Dlatego łatwo jest sobie wyobrazić konsekwencje zarówno nadmiernego i niedostatecznego wytwarzania mediatora.

W pierwszym przypadku cechuje nadpobudliwość, zwiększonej czujności i nastroju, zwiększenie libido, bezsenność. Bardzo duże ilości hormonu prowadzi do nadmiernej agresywności, podwyższone ciśnienie krwi, tętno, pojawienie się strachu i gniewu.

W drugim przypadku, brak neuroprzekaźnika powodować depresję, letarg, utrata pamięci, senność i utrata zainteresowania życiem. Należy zauważyć, że brak noradrenaliny w organizmie prowadzi do migren, pojawienie z syndrom chronicznego zmęczenia, choroby afektywnej dwubiegunowej. są również konsekwencją naruszenia syntezie noradrenaliny choroba Alzheimera i choroba Parkinsona.

Jak zrównoważyć poziom neuroprzekaźnika

W celu utrzymania optymalnej równowagi noradrenaliny, niezbędne jest ustanowienie wystarczającej ilości tyrozyny fenyloalanylowy. Można to zrobić za pomocą tych produktów:

 • czekolady;
 • ser;
 • kurczaka;
 • ryby morskie;
 • banany.

Różne dodatki dietetyczne, które zwiększają syntezę norepinefryny, może być podjęta dopiero po konsultacji z lekarzem.

Oprócz mocy, można regulować ilość neurotransmitera przez leki. Gdy podniesione poziomy norepinefryny są użytecznymi lekami o właściwościach przeciwpsychotycznymi.

Leki przeciwdepresyjne pomagają wyrównać dolną noradrenaliny. Działanie tych grup leków skierowane do regulacji poziomu emocjami.

wniosek

Noradrenaliny wytwarzany jest w większym stopniu w mózgu dopaminy i mniej – gruczołach nadnerczowych. Nadmierne ilości noradrenaliny znacznie zwiększa ciśnienie krwi, powodując utratę słuchu, wzroku, pogorszenie intelektu. Brak neuroprzekaźnika prowadzi do melancholii, matowa, rutynowej egzystencji bez emocji. Dlatego najlepszym rozwiązaniem – zrównoważony poziom noradrenaliny i szczęśliwe, spokojne życie.