623 Shares 4590 views

Ustawianie alarmu na motocyklu z rękami

Pojazd jest przynęta dla złodziei. Nie ma wyjątków i motocykle. W mieście zostawić takie urządzenia bez nadzoru obarczona jego kradzieży. Obecnie istnieje wiele środków ochronnych, które chronią rower przed kradzieżą.


Ustawianie alarmu na motocyklu jest jednym z najbardziej niezawodnych sposobów ochrony roweru przed kradzieżą i nadużyciami ze strony osób trzecich.

Jak to działa?

W kontekście najbardziej ruchliwych ulicach miasta często muszą zostawić rower bez opieki. Różne zamki, łańcuchy i inne środki są nieskuteczne pojazd przed złodziejami – radzenia sobie z nimi, można normalnie korzystać z wierzchowca. Jednakże, w celu ochrony przed kradzieżą roweru możliwe jest za pomocą systemu alarmowego. Przy wyborze takiego sprzętu należy zwrócić uwagę na pewne parametry:

 • Czujnik czułości;
 • Odpowiedź sygnał prędkości;
 • łatwa obsługa;
 • niezawodne mocowanie;
 • obecność dodatkowych funkcji.

Ustawianie alarmu na motocyklu z rąk pomoże chronić pojazd przed kradzieżą i napadu.

koszt systemu

Do tej pory istnieje wiele marek i modeli systemów zabezpieczających przed kradzieżą, różniące się stopniem ochrony pojazdu. Koszt sygnalizacji może osiągnąć dziesiątki tysięcy i różnią się w zależności od producenta, czułości czujnika i funkcji dodatkowych.

Można wybrać model z żadną cenę – jako opcja budżet i luksusu. Większość właścicieli motocykli starają się podnieść kosztownego systemu, ponieważ zapewniają one najlepszą poziom ochrony i mają dodatkowe funkcje. Takie modele są również wyróżniają się prostotą i łatwością obsługi.

zbyt niska czułość sygnału czujnika na wysokim poziomie: system chińskiego, ale mają swoje wady są najbardziej dostępne pod względem kosztów. Ustawianie alarmu na tych Stels rowerowych, wykonane w Chinach, zapewni średni poziom zabezpieczeń, co jest wystarczające dla zabezpieczenia transportowego z ataku.

czujniki alarmowe

Istnieje kilka typów czujników, z których każdy jest odpowiedzialny za niektóre parametry. Ustawianie alarmu motocykla Honda wymaga kilku elementów, takich regulacja głośności, tilt i kopać.

Czujnik objętość odpowiada za podejście do motocykla dowolnego obiektu, z innymi pojazdami, a kończąc ptaków i zwierząt. Zastosowanie tego urządzenia jest niezaprzeczalna – reaguje na osoby nawet przed podejściem do roweru.

czujnik wstrząsów reaguje na dotyk ciała motocykla. Ustaw to zwykle w połączeniu z czujnikiem objętościowym i uzupełnia swoje funkcje w jednym przypadku nie działa.

Urządzenie rtęć jest zwykle montowany w motocyklach, ponieważ w celu przemieszczania się na rowerze z miejsca, konieczne jest, aby przechylić etapy usuwania. Jeśli kupujesz czujniki indywidualnie, będą one kosztować nieco droższe niż w komplecie z systemem alarmowym.

Jaki rodzaj ochrony wybrać?

Ustawianie alarmu na motocyklu wiąże się wybór najbardziej odpowiedniego systemu. Co lepiej wybrać – samochód lub motocykl? Ogromna liczba urządzeń, jest ona obliczana na motocyklu w cenie prawie równej układu pojazdu, a ich ochrona jest bardzo niska. Zwykle, takie urządzenie jednoczęściowe, to jest zintegrowany w jednej obudowie elektronicznych „mózgiem” i sygnalizatora z pakuł wiązek. Zakup dodatkowych elementów może doprowadzić do kosztów, które są porównywalne z zakupem kompletnego systemu, a nie wszystkie modele umożliwiają podłączenie czujników. W związku z powyższym, jeżeli zakup alarmu motocyklowego, tylko od zaufanych producentów wysokiej jakości, w pełni wyposażone w czujniki przechyłu, objętości i uderzenia.

Jednym z najlepszych sposobów jest zakup zwykłego systemu alarmu samochodowego i jego późniejszą instalację. Sposób działania takiego urządzenia jest znacznie większa niż w przypadku konwencjonalnego systemu motocyklowej, a często poniżej kosztów o wysokiej jakości. Instalacja systemu nie jest wielka sprawa. Możesz skontaktować się z centrum serwisowym lub warsztat, który zapewnia takie usługi jak montaż alarmu na motocyklu. Instrukcje który jest dostarczany wraz z systemem zabezpieczającym przed kradzieżą zainstaluje urządzenia na własną rękę.

GPS Tracker – zaawansowana ochrona dla motocykli

Ustawianie alarmu na motocyklu nie zawsze pomaga, aby zapisać „Koń żelaza” kradzieży. W celu zapewnienia maksymalnej ochrony, wskazane jest zainstalowanie na rowerze zestaw systemem zabezpieczającym przed kradzieżą i urządzenia zdalnego nadzoru, lub GPS-latarni.

W rzeczywistości, wszystkie przypadki skradzionych pojazdów są takie same: porywacz neutralizuje układ zabezpieczający przed kradzieżą i albo pozostawiając na motocyklu lub biorąc go w ciężarówce. Z jednej strony, transport może być bezpowrotnie utracone, a na drugiej – niepozorny Tracker pozwala śledzić ruch roweru i szukać. Kiedy możliwe jest nie tylko do sterowania położeniem motocykl, ale również w celu monitorowania prędkości urządzenia pomoc. Wszystkie dane mogą być natychmiast przeniesiony do organów ścigania.

Zasada działania GPS-latarni

Po przejęciu Beacon rozpoczyna instalację alarmu na motocyklu. Bezpośrednio przed zainstalowaniem urządzenia jest włożona do karty SIM operatora telefonu komórkowego, który jest dołączony do telefonu komórkowego właściciela motocykla. Następnie sygnał nawigacyjny jest zainstalowany w niepozornym miejscu na rowerze, a ustalony przedział czasu, przez który będzie odbierać wiadomości zawierające informacje o stanie motocykla.

Korzyści z GPS-alarmu

Takie sygnały nawigacyjne GPS zamontowany w połączeniu z wysokiej klasy systemy antykradzieżowe mają swoje zalety:

 • Niewielkie wymiary urządzenia – grubość powłoki rzadko przekracza grubość karty kredytowej.
 • Kompatybilny ze wszystkimi modelami telefonów komórkowych.
 • ładowanie akumulatora Beacon trwa 9 miesięcy życia baterii.
 • Nie ma potrzeby, aby naładować numer telefonu.

Główną cechą tego urządzenia jest to, że odbiera odbite sygnały, podczas gdy on sam jest prawie niemożliwe do wykrycia. Koszt takiej sygnalizacji jest bardzo demokratyczny, i, w połączeniu z kompletnym systemem zapewni maksymalną ochronę „Iron Horse”.

Tworzenie sygnalizacji z rękami

Można utworzyć własny system sygnalizacyjny przed kradzieżą. To wystarczy, aby zakupić niezbędne składniki w warsztacie samochodowym:

 • jednostronna LED;
 • dwie pary przekaźnika niż bieżący poziom;
 • opornik;
 • Przycisk przepuszczalne 20A DC;
 • wysoka moc magnesu;
 • kontaktron;
 • Belka drutu;
 • Standardowy bezpiecznik.

Wszystkie części są połączone zgodnie z przygotowanych systemów ze sobą.

Montaż sygnalizacji na motocyklu

Na rynku motoryzacyjnym a szeroki zakres alarmy rower. Wysoki poziom niezawodności i jakości świadczonych im popularność i popyt. Niezbędna wiedza o tym, jak ustawić alarm na motocyklu „Orion”, są tylko profesjonaliści pracujący w naprawy samochodów, od samego procesu instalacji – jest to żmudna praca, która wymaga opieki. Jeśli nie zostanie zainstalowane i podłączyć system może mieć problemy z elektroniką motocyklowych naprawić to byłoby bardzo trudne.

Nie każdy właściciel konia „żelaznej” wie jak ustawić alarm na motocyklu „Mustang”. Niezbędne informacje można znaleźć zarówno wśród ekspertów lub instrukcjami, które pochodzą z systemem zabezpieczającym przed kradzieżą.

Jak ustawić alarm na motocyklu

Proces instalacji ochrony na rowerze nie jest wielka sprawa. Uchwyt może być na własną rękę, bez pomocy specjalistów.

 • Przed instalacją systemu, konieczne jest, aby utrzymać poziom naładowania baterii, pomiar napięcia i mocy, aby określić obecność prądów upływu. Następnie, nośnik usunięto z osłony z tworzywa sztucznego, a przewód stać się zablokowana.
 • Sam system alarmowy, to znaczy, że obudowa może być usunięte w dowolnym miejscu – na przykład w filtrze powietrza lub pod siedziskiem. Głównym warunkiem w tym przypadku – miejsce, w którym urządzenie znajduje się, nie musi być ogrzewana, a wystawione na działanie wilgoci.
 • Alarm jest zasilany przewodami zasilającymi. Użyj bezpiecznika standardowego układu elektrycznego nie jest konieczne. Niedostępnych czujniki i przewody, bez których eksploatacja motocykla nie jest możliwe, pożądane jest, aby zablokować.
 • Zamontowana antena transpondera, system alarmowy połączony z kierunkowskazami. Diody LED na tablicy rozdzielczej, pager jest zamontowany pod pokrywą z dala od części metalowych.
 • Umieścić starannie lutowane połączenia przewodów i zamknięciu rurki termokurczliwej. Przewody są zebrane w kok i zabezpieczone taśmą.
 • Aby podłączyć ujemny zacisk akumulatora.

Po ustawieniu sygnalizacji odbywa się sprawdzenie jego skuteczności. Motocykl System antykradzieżowy zapewnia ochronę i zapobiega kradzieży. Dodatkowo, system nerwowy jest właścicielem pojazdu pozostaje zdrowy. Odpowiednio dopasowane ochronę dla swojego „przyjaciela” żelazną będzie służyć Ci wiernie przez wiele lat.