726 Shares 5265 views

Etapy Evolution Human

Ewolucja człowieka ma zawsze zainteresowane osoby. Oni są od dziesiątek lub nawet setek lat studiowania teorii powstania życia na Ziemi. Założenia o nim dużo. Najbardziej popularna wersja jest taka, która opisuje pochodzenie człowieka od małpy i etapach ewolucji człowieka.

Jednak były dwa punkty widzenia w starożytności na ten temat. Pierwsza teoria nazywa abiogeneza. Ona twierdzi, że istnieje możliwość życia z materii martwego. Inna teoria zakłada niemożność niezależnego pochodzenia życia. Są jeszcze inne opcje, na przykład, stworzenie życia na Ziemi przez Boga. Rozpatrzmy dokładniej podstawowe etapy ewolucji człowieka.

Człowiek od dawna starał się zbadać ich pochodzenie. Znajduje to odzwierciedlenie w legendach, opowieściach, eposów prawie wszystkich plemion i narodów.

Dopiero w 1859 roku opublikował książkę Karola Darwina, który opisuje pochodzenie gatunków z powodu naturalnej selekcji. To wywołało sensację i wzbudził ogromne zainteresowanie. Wielu krytykował teorię, skrytykował się i wyszydza. Ale ludzie bliskie nauce, podziwiał tę kreację.

Ta książka opisuje naturalne pochodzenie człowieka. Istnieje również prowadzi i dowody, na podstawie wiedzy naukowej. Rozmawiali o relacji człowieka i ssaków na poziomie genetycznym. Z biegiem czasu pojawiły obserwuje Darwin, który rozpoczął studia etapy ewolucji człowieka.

Człowiek i niektóre kręgowce mają wspólne cechy strukturalne. Na przykład, elementy układu nerwowego, szkieletowe, przewodu pokarmowego, dróg oddechowych i układu krążenia. Jest to najbardziej oczywista, rozważając relacje rozwoju płodu.

Poszczególne funkcje są podstawami i atawizm. Są one obecne w organizmie w dużych ilościach, ale są bezużyteczne. To dziedzictwo pozostałe po przodkach zwierzęcych. Jeśli weźmiemy pod uwagę istotę ludzką w zakresie biologii, jest to ssak z podrzędu wyższe związane z naczelnych. Jednak ludzie – jest rozsądna. Największe podobieństwo można zaobserwować u ludzi z małpami, różnica między nimi jest zdolność do pracy i zastosowania narzędzi.

Etapy ewolucji człowieka obejmują okres, kiedy nie była naturalna selekcja osobników zdolnych do operacji z użyciem broni. Ponadto, nie było przejście z zastosowania do wytwarzania przedmiotów z pracy. To był dobór naturalny, który występuje w wyniku ewolucji. Jedzenie jedzenie przygotowane z użyciem ognia, zmniejszyć obciążenie układu pokarmowego. Stopniowo przeszedł kilka zmian (jelito jest krótszy).

Istnieją trzy etapy ewolucji człowieka.

1. Pojawienie rodzaju Homo, pierwszy człowiek, który był Australopithecus. Ten etap rewolucji biologicznej.

2. Po tym następuje kolejny etap w ewolucji tego rodzaju. To trwa przed początkiem współczesnego stadium ewolucji człowieka. Tutaj proces ten miał wpływ nie tylko czynniki biologiczne, ale także społecznym. Wśród przedstawicieli tego okresu można zidentyfikować Pithecanthropus, Heidelberg ludzie Sinanthropus i neandertalczyków.

3. Ostatnim krokiem jest uważany ewolucja nowoczesnych ludzi. Tutaj najbardziej dotknięte społecznych aspektów egzystencji.

Pierwsze ślady działalności człowieka przy użyciu narzędzi znajdujących się w okresie 2.5. – 2,8 mln lat temu. Wiadomo również, że wiele ludzkich populacji nie otrzymują siebie w wyniku ewolucji. istniały one w tym samym czasie i zniknął w wyniku walki o przetrwanie.

Człowiek – to rozsądna istota, która posiada zarówno cechy biologiczne i społeczne. To odróżnia go od innych stworzeń żyjących na naszej planecie.