527 Shares 9912 views

Pomidor malinowy słoń: opinie. Sałatka z pomidorów odmiany

Stworzony przez pracochłonny pracy hodowlanej różnych odmian pomidorów jest niesamowite. Niemniej jednak, każdy ogrodnik zawsze mają swoje własne preferencje, ale szkarłatne pomidory kocha Większość ogrodników ze swej urody, dobrego smaku i delikatnym cienką skórą. Dziś porozmawiajmy o niektórych odmian tej grupy, ich uprawy i specjalnej opieki.

Pomidor malinowy olbrzym F1: podstawowe cechy

Srednerosloe hybrydowy wczesne dojrzewanie, osiągając 130 cm wysokości, daje owoce na 100-105 dni po kiełkowania. Odmiana ta jest uniwersalna: to równie dobrze rośnie zarówno w otwartych łóżek, oraz w szklarniach. Odmiana ta ma bardzo wysoką wydajność (18-20 kg / m kw.) I doskonałe owoce – duże, smaczne, o małym okrągłym użebrowanie jasnym zabarwieniu karmazynowy sięga 250-280 gramów. Poza pomidorowym Malina gigant jest odporna na cały szereg dolegliwości z różnych źródeł. Powstawanie tulei odbywa się w dwóch łodyg: jedna jest przewód centralny wystaje z innymi pędów bocznych utworzonych w pierwszym szczotki. Przez cały sezon, reszta wydaje się być usunięte stepsons. Dla wzrostu średnich i wysokich krzewów pomidorów obowiązkowe pończoch w pionowej lub poziomej wsparcia.

Pomidor malinowy słoń: opis

Pomimo faktu, że odmiana nie różni dobrego utrzymania jakości, fani mieli dosyć. Przystojny pomidor karmazynowy słoń, przeglądy, które chociaż sprzeczne, ale są skłonni wierzyć, że jego korzyści – to kochankowie marzą o słodkich pomidorów z cienką skórą, jest duża owocach roślin, pięknie uprawiane zarówno w otwartych grzbietów ciepłych regionach kraju oraz w szklarniach o różnych typach , Proces uprawy nie wpływa na wydajność (20 kg / m kw.).

malin odmiany pomidorów słonia, jako przedstawiciel średniej oceny dojrzewania, dając pierwsze owoce poprzez 115 dni po kiełkowania sadzonek. Kultura różni nieograniczony wzrost pędów i dorasta do dwóch metrów. W celu uzyskania wysokiej jakości duży krzew owocowy formuje się batem, systematycznie oberwanie pędy boczne, pasierbów, i uważając, aby nie przegapić ich odrastanie. Pasierbów wyciągnął składników odżywczych, co znacznie zmniejsza ciężar owoców. pomidory zaokrąglonych lub lekko spłaszczona. Dojrzałe pomidory mają błyszczący kolor karmazynowy, niesamowite słodki smak i doskonałe ciało.

Zazwyczaj szczotka jest przymocowany do 6 owoców. Ponieważ masa każdego z nich średnio 400-500 g 1-2 można usunąć jajnika, ułatwiając wielu roślin szczotki. Dzięki czemu można uzyskać pomidorów na jeszcze większej wagi. Uzasadniając swoją własną nazwę, pomidor Crimson Elephant (Liczba ogrodnicy potwierdzić) często osiąga rekordowy poziom, zwiększając ciężar aż do 700-750 g

cechy transplantacja

Pomimo różnic odmianowych, wiele podobieństw w uprawie pomidorów. Siew sadzonek odbywa się w marcu, za pomocą plastikowych pojemnikach. Ich wstępnie przygotowane: powinien być czysty i ma otwory odpływowe w celu zapobieżenia zastojowi wody, powodując niepożądanych chorób (na przykład z czarnej nogę).

Podkład do napełniania pojemnika można zakupić w sklepie lub przygotowanie mieszaniny gleby od jesieni, składające się z równych części gleby ogrodowe i próchnicy domieszką jesionu i piasku. Nasiona ubrany pół godziny w roztworze mangan dojrzałej koloru wiśni, po czym były one dokładnie przemywa. Wytrącony, wpuszczone nie więcej niż 1 cm w dobrze nawilżoną podłoża, równym podłożu i zamkniętych pojemnikach, aby stworzyć klimat filmu cieplarniany i przyspieszenia kiełkowania nasion. Ważne jest nie zagęścić sadzenia i nasiona sadzenia w rowkach w odstępach 1-1,5 cm. Z reguły pędy rosną przez 3-6 dni.

Światła do sadzonek

Pomidory w szklarni lub na grzbiety są długie dni i kultury muszą być dodatkowo podświetlanie. Dla normalnego rozwoju sadzonek pomidorów powinny otrzymywać oprócz światła w ciągu dnia i nadal podkreślając w godzinach wieczornych. Lampy umieszczone powyżej skrzynek z sadzonek w odległości 8-12 cm od wierzchołków roślin, próbuje umieścić w taki sposób, aby zapewnić równomierne świecenia.

szermierka

5-6 tygodni po kiełkowania nasion z wyglądu sadzonek 3-5 liści właściwych, rośliny są przesadzane do osobnego pojemnika. Ma to na celu zapewnienie, że rośliny nie są rozciągnięte i nie brakuje pożywienia. Pierwsze rozgrywki sadzonki dokładnie podlać. Doniczki przeznaczonych do transplantacji, wylano gleby lekko skraplać, a środek każdej wnęki, która starannie ustalenia sadzonkę Po usunięciu liścieni oraz dwa pierwszy prawdziwy liść. Posadzone sadzonki tak podlewane roztworem torfem humusowe Nawozy „Fitop” lub „Flora”, a następnie wypełnić do pojemności kawałka ziemi i trochę sproszkowanego popiołu. Rośliny Raspikirovat nadal, aby podświetlić. Ważne jest, aby zdecydować się na zbieranie tylko silne i zdrowe rośliny.

hartowania rozsady

2-3 tygodni przed ostatecznym uprawy gleby lub szklarni Rośliny zaczynają ponosić otwartym powietrzu w zakresie od 1-2 godzin i stopniowo zwiększając czas. W jasnym świetle słonecznym w pierwszych dniach lepiej jest zachować sadzonki w cieniu, unikając poparzenia, uszkodzenia liści.

Jeśli nie istnieje niebezpieczeństwo zamarznięcia, sadzonki mogą być pozostawione na balkonie, ukrywając się w nocy filmowej. Idealnie podatne na stwardnienie pomidor karmazynowy słonia. Informacje zwrotne od tych, którzy ją sadzić sadzonki, są jednoznaczne: to wytrzymuje rozgrywki reaguje na karmienie i niezwykle trwałe.

Technika rolnicza i pościel

Ulubione zmielone pomidory – dobrze ogrzana światło piaszczysta glina o wartości pH od pH 6-6,5. Najlepsze prekursorami uprawy pomidorów są dynie, ogórki, cebula. Posadzone pomidory w szklarni pod koniec maja, na łóżku otwartej – w zależności od regionu, w czasie odwrotu wiosenne przymrozki.

Kultura według schematu 60 x 40 cm, np. E. na metr kwadratowy nie jest umieszczony ponad 4 krzewów, w przeciwnym razie będzie się znoszą się wzajemnie jak pomidor, malinowy słonia (ocenie co również wskazuje, że jest bardzo duża bardzo patula roślin). Porośnięty wstępnie przygotowane: sadzenie otwory wykopane na głębokości 25 cm (długość ukierunkowane na korzenie siewek) wylana próchnicy lub nawóz zbutwiało.

Doniczki z roślinami całkowicie zanurzone w wiadrze z dziewanny roztworze lub torfem humusowe nawozów tak, że grudka ziemi moczone. Oderwij dolne liście. Ostrożnie obracając garnek, wyjąć roślinę z bryłą ziemi i ustawić go w otworze. Moczone w roztworze gleby zachowuje kształt pojemnika, a nie rozrzucone. Każdej studzienki traktowane trochę ziemi i pojone oraz roślin, i dopiero wówczas, szczelnej sadzonki zagęszczony górną warstwę i następnie podlewa.

Wartość ściółkowania gleby

Ta metoda sadzenia jest uważana za najbardziej bezbolesny, ponieważ zamknięty system korzeniowy nie cierpi, pomidory w szklarni, aby szybko dostosować się do nowych warunków i zacząć rosnąć. Dobry efekt, według opinii hodowców zapewnia zastosowanie ściółki, jako humus stosowane zgnił trociny, torf lub resztek roślinnych. Pod warstwą 5-6 cm korzeni rośliny nie suchym i nie jest narażony na naprężenia przegrzania lub przechłodzenia. Ponadto, stosowanie ściółki stymuluje namnażanie dżdżownic, których źródło utrzymania znacznie przyczynia się do rozwoju wysokiej jakości pomidorów. Kolejną zaletą korzystania ściółkę – Gleba nieobjęte skorupy i odkręcania po podlaniu nie jest wymagane, uwalniając znaczną ilość czasu i wysiłku. Jeśli posadzone w szklarni jest nie tylko wysoki, ale również niewymiarowych pomidory, są sadzone w pierwszym rzędzie, a za nimi – wysoki.

Nawożenie i nawadnianie

Pomidory są podawane raz dziennie 10-15 dobrze organicznie day domagać Roztwór 1 wiadra navoza i 100 litrów wody i wlewa – 1 krzewów 2-3 litrów roztworu. Taki opatrunek stymulować rozwój krzewu, aby w tym samym czasie zaczynają zbiega się z masą zbioru owoców. Hojny podlewanie odbywa się co 5-7 dni. Powinny one być regularne, ale rozsądne. Nadmierne pomidory uwilgotnienia znacząco szkodzi, powodując występowanie zarazy. I podczas gdy znakomitą odporność na choroby, z uwzględnieniem odmian opracowanych na poziomie gatunku, lepiej zachować zdrowie zakładu.

O czym świadczą liczne referencje wymienionych odmian pomidorów na przedmieściach są całkiem odpowiednie, oni wykazali się doskonale na Syberii i na Dalekim Wschodzie.