395 Shares 5689 views

"Merkava 4" – Battleship pustyni

Izraelski czołg „Merkava 4”, idealnie nadaje się do walki na pustyni, jest chyba najbardziej oryginalna i niezwykła maszyna walki w globalnej historii rozwoju zbiornika. Jak sami Izraelczycy uważają, że ich duma narodowa, najwyższe osiągnięcie inżynierii wojskowej i wyraźna demonstracja siły i nietykalność izraelskich broni. Wielu zachodnich analityków i ekspertów uważa, że jego cechy techniczne maszyny serii „Merkava” są lepsze do wyrównania niemieckiego „Leopards” i rosyjskiego T-90.

Dziś „Merkava 4”, charakterystyka i cechy konstrukcyjne, które mają wiele wspólnych cech z poprzedniej serii maszyn jest najbardziej zaawansowany czołg w tej rodzinie. Zostało to potwierdzone przez ekspertów. Można nawet powiedzieć, że – korony i kulminacji izraelskiego budowy zbiornika. Od ich poprzednicy „Merkava 4” różni się znacząco zwiększona modułowy pancerz, który jest w pełni zgodny zarówno z izraelskiej doktryny pancernej i całej strategii wojskowej państwa, które istnieje w nieprzyjaznym środowisku początkowo arabskiej i warunki znacznie ograniczone zasoby ludzkie. W tym względzie ochronę załogi stał się głównym zadaniem projektantów opancerzonym wozie „wojna”.

Głównym podobieństwo do poprzednich modeli serii pozostał bardzo nietypowy układ zbiornika „Merkava 4”. Charakterystyczną cechą wszystkich maszyn tej serii jest przesunięta bliżej rufy wieży i położenia silnika na (bow) frontów. Są to cechy, które stały się znakiem rozpoznawczym pancerników pustyni i można tam wizualnie zidentyfikować.

Jak wspomniano powyżej, optymalizacja strat bojowych dla małej, ale bardzo wojowniczego Izrael będzie zawsze na pierwszym miejscu. Dlatego podczas tworzenia zbiornika „Merkava 4” ognia i osiągi przeniósł tle, a skupiono się wyłącznie bezpieczeństwo załogi. I to spowodowało takie nietypowe rozwiązania projektowe w zakresie układu maszyny i jego ochronie.

W porównaniu z poprzednimi modelami rodziny szlacheckiej zbiornika, wszystkie części i złożeń „Merkava 4” zostały poprawione i uaktualnione zgodnie z duchem czasu, nowoczesnych technologii i trendów w strategiach rozwoju zbiornika.

Jednak pomimo tego, dolna i wzruszające dotyczą projektantów izraelskich czołgów o bezpieczeństwo i życie swoich żołnierzy, ale nie zapominajmy, że „Merkava 4” jest przede wszystkim czołg. W związku z tym, że jest wzmocniona przez elektrownia walka 120mm pistoletów gładkolufowej. Podobna Pistolet został wyposażony nawet w poprzednim modelu – „Merkava 3”. Ale teraz prędkość pocisku i dokładność ognia znacznie wzrosła. Ale ta zwiększona siła ognia nie była jedyną nowością – na tym komputerze zainstalować nowoczesną Lahat system rakiet. Według izraelskich urzędników wojskowych, rakiety te mogą skutecznie angażować cele naziemne, a nie tylko, ale także powietrze.

W swoim terenie i cech Speed „Merkava 4” może z powodzeniem konkurować z turbiny gazowej USA „Abrams”. To wszystko jest oczywiście bardzo ważne zalety, ale najważniejszą rzeczą jest ukryte przed wzrokiem ciekawskich wewnątrz urządzenia. Miejsca wszystkich członków załogi są wyposażone w wbudowany kolorowy monitor z płaskim ekranem, który jest terminal najnowszej koordynacji i zarządzaniu bojowej. Ten elektroniczny system sprawia, że całe wojsko w jeden organizm, wiążąc się z dowódcą załogi z globalnej sieci informacyjnej sił zbrojnych Izraela. Monitor ciągle otrzymuje informacje o nieprzyjacielu io rozmieszczenia armii izraelskiej. Mechanik za pomocą wyrafinowanego wideo można zobaczyć swój zbiornik z dowolnego kąta. Ponadto, ultra-nowoczesne „rydwany” jest wyposażony w najnowszy system nadzoru podczerwieni, co w połączeniu z komputerem balistycznym pozwala kontrolować sytuację nawet w zerowej widoczności.