412 Shares 6854 views

Kiedy kierownika Dzień w Rosji? Uczymy!

Dzień Manager w Rosji – data, która pojawiła się w kalendarzu jest stosunkowo nowe. Po tym wszystkim, sam zawód pojawił się w postaci, w jakiej jesteśmy przyzwyczajeni do zrozumienia go dopiero w latach 90-tych. Chociaż do tego zarządzania w Rosji istniał, tylko był nazywany w tym czasie w inny sposób, a mianowicie kontrolować. I właśnie menedżerowie wszelkiej maści może najpierw udawać czytać dzień kierownika w Rosji swoją profesjonalną wakacje.


Trochę historii

A jeśli spojrzeć w przeszłość, pierwsze warunki do organizacji tego profesjonalnego dnia pojawił się w XIX wieku, kiedy dokumenty rządowe zostały po raz pierwszy opisane przez ludzi, którzy nie są ani właściciele, ani pracownicy. Eksperci następnie organizację procesu produkcyjnego i podjęły starania, aby w sposób ciągły i udał się bez incydentów. Są one czymś, i można uznać za prototyp współczesnych menedżerów.

cecha

Teraz zawód obejmuje znacznie więcej obszarów działalności. Każdego roku uczelnie produkują ogromną liczbę specjalistów z tego profilu, ponieważ „Management” jest uważana za najbardziej popularne szkolenia przeznaczenia. Następnie absolwenci tych uczelni zrobić karierę. I przychodzi czas, gdy dzień menedżera w Rosji jest ich profesjonalny święto.

W ogóle, Post może mieć wariantach: ze sprzedaży do zarządzania zasobami ludzkimi, z kontrolą produkcji do branży hotelarskiej. Oraz stopień odpowiedzialności menedżerów też są różne: od prostych konsultant w kabinie kontrolować korporacje transnarodowe. Chociaż na początku słowo „kierownik” odnosi się do pracowników agencji rekrutacyjnych i działów w firmach. Do obowiązków tych specjalistów jest nie tylko do pracy z dokumentami, ale również wybór i wywiad z pracownikami, co konfliktów decyzyjnych wśród pracowników, szkoleń i imprez firmowych. A przy okazji, dla uczczenia tych ekspertów zidentyfikowali oddzielną datę. Kiedy Dzień menedżera jest obchodzony w Rosji pracowników HR-branży? Jak również na całym świecie, jest to trzecia środa września. Ale reszta menedżerów zaszczycony całkiem inny termin – 1 listopada.

triumf

Dziś trudno powiedzieć, kiedy dzień menedżera w Rosji stał się znany i szanowany wakacje. W zasadzie, jest on teraz oficjalnie uznane. To jednak nie przeszkadza pracowników biurowych świętować go z pompą. I menedżerowie są w stanie bawić. Do tego dnia, wykonane wysłać sobą korporacyjnej poczty elektronicznej kartki, zdjęć tematycznych i wierszy z folklorem biurowej sieci. W pewnym kopania wolą świętować ten dzień zabawy gier kancelarii: wyścigi na krzesłach, kreskówki, żartami, która zachęca nawet lidera – bo to również odnosi się do pojęcia „manager”. Zdarza się, że termin ten może zostać poświęcone, a nawet imprezy firmowe.

Dlatego wiedząc, kiedy zarządca dni w Rosji, nie bądź leniwy, aby pogratulować swoich przyjaciół i znajomych, którzy pracują w tej dziedzinie, będą zadowoleni, ponieważ ta data nie wie tak wiele osób, nawet wśród samych menedżerów.