163 Shares 1068 views

Grigory Adamov: Biografia i twórczość

Dziś opowiemy Ci, kim jest Grigory Adamov. Książki tego radzieckiego pisarza są napisane w gatunku fikcji. Urodził się w 1886 r., 6 maja (18). Prawdziwym imieniem autora jest Gibbs.


Biografia

Pisarz Grigorij Adamov urodził się w Chersoniu. Niektóre źródła wskazują na Żytomira jako miejsce narodzin. Pochodzi z rodziny pracownika pracy. Było siódme dziecko. W wieku 15 lat został członkiem rewolucyjnego kręgu młodzieżowego. Dołączył do organizacji Chersonii bolszewików. Wielokrotnie aresztowany. Z tego powodu uciekł do Nikolaeva.

Rewolucja i pierwsza praca

Grigor Adamov studiował w gimnazjum. Przedostatniej klasy została wydalona. W 1906 roku został wygnany. Powodem było naruszenie porządku publicznego. Poszedłem do prowincji Arkhangelsk. Uciekł. Wziął udział w akcji, której celem było zniszczenie dokumentów sądowych dotyczących powstania w Sewastopolu na okręcie pancernym Prince Potemkin-Tavrichesky. Został potępiony za przeprowadzenie rewolucyjnej agitacji na statkach należących do Floty Czarnomorskiej. Służył trzy lata więzienia w Chersoniu. Po wyjściu z więzienia pracował jako dziennikarz. W latach 1911-1914 redagował gazetę socjaldemokratyczną "Yug". Po 1917 r. Pracował w Państwowej Izbie Wydawniczej i Ludowym Komitecie Żywności. Opublikowane w czasopismach "Nasze osiągnięcia". Był korespondentem dla gazety "For industrialization". Od 1930 roku został profesjonalnym pisarzem. W 1934 r. Zaczął tworzyć dzieła dla młodych ludzi i dzieci. Początkowo były to opowieści. Później pisał powieści i powieści. Składa się ze wspólnego przedsiębiorstwa ZSRR. Synem naszego bohatera jest Adam Arkady Grigorievich. Jest również pisarzem. Pracuje w gatunku detektywistycznym.

Aktywność literacka

Grigorij Adamov rozpoczął pracę dziennikarską z redakcją gazety "Yug". W 1931 opublikował zbiór esejów i opowiadań "United Columns". Znany głównie z prac science fiction. Pierwsza publikacja tego gatunku miała miejsce w 1934 roku. Dzieło to nazywa się "Historia Diego". Prace "Wypadek" i "Oaza Słońca" poświęcone są przyszłości energetycznej w regionach Karakum i Arktyki. Pierwsza powieść pisarza w sztuce science-fiction nazywa się "Zwycięzcami jelit". Jej głównym tematem jest opanowanie źródeł energii. Podstawą działki jest ruch na "podzemohod", a także budowa podziemnej elektrowni w głębi ziemi. Po publikacji tej powieści autor wygrał pozytywną ocenę Academician VA Obruchev. Najsłynniejsze dzieło Adamowa nazywa się "Tajemnicą dwóch oceanów". W 1940 roku pisarz zaczął tworzyć nową pracę "Wygnanie z Pana". Ta praca ujawnia temat ogrzewania obszarów północnych, podnosząc temperaturę strumienia Zatoki Perskiej. Autor udał się do Arktyki i przystąpił do zebrania materiałów. Powieść została wydana w 1946 roku, kiedy pisarz zmarł.

Bibliografia

W 1931 Grigory Adamov opublikował eseje zatytułowane "United Columns". Prace literackie:

  • W 1934 roku pojawił się "Historia Diego".
  • W 1935 roku ukazała się praca "Wypadek".
  • W 1936 r. Pojawiła się opowieść o "Oasis słońca".
  • W 1937 roku powstała powieść science fiction "Zwycięzcy jelit".
  • W 1938 Grigory Adamov opublikował prace "W Stratosferze", "Atak magnetycznego Torpedy", "W Lodowej niewoli".
  • W 1941 r. Pojawiła się książka "W Arktyce Przyszłości".

W 1946 roku autor napisał powieść science-fiction zatytułowaną "Wygnanie Pana".

Najlepsza książka

"Tajemnica dwóch oceanów" jest pracą, w której opisano wycieczkę podmorską ZSRR zwaną "Pionierem" do Władywostoku z Leningradu. Powieść została napisana w latach trzydziestych – na fali stalinowskiego patriotyzmu. Po raz pierwszy praca została częściowo opublikowana na stronach czasopisma "Wiedza to siła". Następnie w 1938 roku opublikował gazetę Pionerskaya Pravda. Wydanie książki zostało po raz pierwszy opublikowane w 1939 roku. Warianty powieści, wydane po 1953 r., Różnią się od wcześniejszych, ponieważ usunęły stwierdzenia związane ze Stalinem. Książka mówi, że chłopak, który ma zaledwie 14 lat, o imieniu Pavlik, syn dyplomaty z ZSRR, znajduje się w wodzie po katastrofie, która miała miejsce na północnym Atlantyku. Został zabrany na pokład okrętu podwodnego z ZSRR pod nazwą "Pioneer". Jest to unikalny statek, który wchłania najlepsze osiągnięcia nauki. Łódź jest wysyłana do Floty Pacyfiku z Leningradu. Jej celem jest stworzenie przeciwwagę dla rosnącej potęgi morskiej Japonii. Statek przejeżdża koło Przylądka Horn. Cudownie ucieka na morzu na Antarktyce. Wchodzi na wody Oceanu Spokojnego. Tam został zaatakowany przez krążownik Izumo, przedstawiciela japońskiej floty. "Pioneer" niszczy wroga za pomocą wiązki ultradźwiękowej. Jeden z członków załogi jest agentem wroga. Uszkodzi łódź. Jednak załoga naprawia statek w pobliżu Wyspy Wielkanocnej, znajdując się na dnie oceanu. Sabotaż jest nieszkodliwy, Pioneer z powodzeniem prowadzi do Władywostoku. Powieść opisuje naukowe i techniczne, fantastyczne innowacje stosowane na statku.