541 Shares 2362 views

„Android” na netbooku: instalacja, konfiguracja, recenzje

Czy mogę zainstalować na netbooku „Android”? Tak, prawdopodobnie. Ponadto, mobilny system operacyjny działa zadziwiająco dobrze na każdym urządzeniu w „windose”, w tym komputerów stacjonarnych. To jest wolny, w przeciwieństwie do Windows lub Mac, a elegancki i łatwiejszy w obsłudze niż Linux.


Android – system operacyjny jest skierowany do smartfonów i tabletów, który jest mobilny system operacyjny par excellence. W związku z tym, może się to wydawać dziwne, aby jej obecność na laptopie lub netbooku, ale to nie znaczy, że to niemożliwe. Głównym powodem, dla którego „Android” często nie działa na urządzeniach podłączonych do urządzenia. Większość netbooków i mini-notebooków działa na procesorach Intel lub AMD, które są specjalnie zaprojektowane do pracy na zestaw instrukcji x86. „Android”, z drugiej strony, został zaprojektowany z naciskiem na procesorach urządzeń mobilnych wykorzystujących architekturę ARM.

Ostatnio jednak, istnieją urządzenia z systemem na portach x86, a niektórzy użytkownicy mogą korzystać z systemu operacyjnego Android jako drugi system operacyjny na laptopy. Odbywa się to głównie w celu uzyskania dostępu do tysięcy aplikacji dla „Android”, dostępny tylko w Android Market.

OS „Android” na netbooku lub smartbook

Istnieje klasa urządzeń (w naszych czasach bardzo rzadko używany), nazwany smartbooki. Były one przeznaczone do uruchomienia Android open source i inne oprogramowanie i inne funkcje związane z urządzeniami mobilnymi: doskonała komunikacja, mobilność, długa żywotność baterii. Wszystko to mieści się w jednym urządzeniu, które kosztują znacznie mniej kosztowne niż netbooka lub laptopa.

Smartbooki zostały wyparte z rynku netbooków i tabletów, ale niektóre modele są nadal w użyciu. W rzeczywistości stanowią one tabletu z klawiaturą iw zasadzie aplikacji zaprojektowanych specjalnie dla smartfonów i tabletów. Ale ponieważ dzisiaj są one rzadkie, należy zrozumieć, w jaki sposób ustawić „Android” na netbooka lub laptopa.

Łatwość funkcjonalności

Warto zauważyć, że Android został zaprojektowany aby zużywał mniej energii niż Windows. Z tego powodu, oferuje raczej przeciętne osiągi. Pojemność tego zbiornika nie jest przeznaczony do odtwarzania HD-wideo lub gier, ale do przeglądania stron internetowych i pracy z aplikacji rozrywkowych, to jest w porządku. Według opinii użytkowników, do prostych zadań systemu operacyjnego jest bardzo wygodne.

Gotowy układ netbook „Android”

Jak już wspomniano, era smartbook jest na ukończeniu. Najbardziej znane gadżety z mobilnego systemu operacyjnego można nazwać Toshiba AS100 – 10-calowy netbook, który działa na Androidzie 2.2 i Tegra klasy procesora. Jest on dostępny w handlu i obecnie posiada i 32GB pamięci wewnętrznej i 512 MB pamięci RAM. W zasadzie, wskaźniki te mogą być wykorzystane do prostych prac i rozrywki. Jego główną zaletą jest to, że może pracować na jednym ładowaniu około 8 godzin, a także jest wyposażony w port HDMI. Nie staraj się używać go do pracy produkcyjnej, ale ułatwia surfowanie w Internecie i gier neemkih on jest w porządku.

Inni producenci są również produkowane w jednym czasie wiele smartbookach. Jednak twórcy poszły trochę w bok i zaczął tworzyć nową generację urządzeń. Tak, dzisiaj można znaleźć Samsung netbooka na „Android”, ale jest to kabriolet. W swej istocie, jest to tablet, który wyposażony jest w stację dokującą i klawiaturą. Urządzenie wygląda i działa podobnie jak netbook, który otrzymał entuzjastyczne recenzje wśród użytkowników.

Aktualne modele pozwalają nawet podłączyć mysz do tabletu, tworząc w ten sposób praktycznie identyczny interfejs użytkownika.

Jednak, aby znaleźć netbook Asus czy Samsung Android, będą musiały wyglądać bardzo długo. Jak można zauważyć z opinii, większość ludzi woli kupić tablet (który będzie miał światło wprowadzania dotykowego) lub netbooka (która pochodzi z klawiaturą pełną skalę i będzie działał na pełnoprawny „stacjonarnego” systemu operacyjnego). Biorąc jednak pod uwagę, że Android OS teraz przystosowane do współpracy z Intel lub AMD, może zaoferować wiarygodną alternatywę „windose”.

Czy jest możliwe aby wykonać niezależną instalację

Obecnie można ustawić „Android” netbook, pobierz x86-wersję Androida i zainstalować go jako drugiego dodatkowego systemu operacyjnego na komputerze. Można to zrobić za pomocą UNetbootin rodzaju narzędzi, które pozwalają na rozruch z napędu USB.

Aby to zrobić, należy wziąć netbooka 10 cali (Asus Eee PC jest najbardziej popularne wśród nich), i pobierz to „Android” dowolną wersję siebie.

Jak już wspomniano powyżej, dzisiaj rynek Android jest bardzo duże, a większość aplikacji, które wolisz używać na urządzeniach mobilnych, będzie również działać na netbooku. Oczywiście, można stracić możliwości dostępnych dla ekranu dotykowego, ale masz klawiaturę, touchpad, dużą liczbę portów USB i slot na karty micro-SD. To brzmi bardzo dobrze, więc jeśli masz dostępne netbooka, to na pewno warto spróbować zainstalować go na „Android”. Jak ty to robisz?

Pobierz „Android” na komputerze głównym

Pierwszą rzeczą, którą trzeba zrobić – to odwiedzić stronę Android x86 pobierania i wybrać odpowiedni plik ISO do pobrania. Nowe wersje są na dole listy. Ten artykuł jest przykładem z wersją 4.0. Można go znaleźć w sekcji zatytułowanej «x86-4.0-RC1-platforma Android” będzie kilka różnych opcji oferowane, więc staramy się wybrać najbardziej odpowiedni dla Ciebie. Na przykład, obecne wcielenie „netbook ASUS Eee PC rodzina», które zostaną rekomendowane do netbooków tego znaku. Proces instalacji jest prosty i nie bardzo długo, więc nie bój się próbować ustawić inny ISO później, jeśli pierwszy nie działa. Wystarczy pobrać plik na dowolnym komputerze, którego używasz – urządzenie nie powinno być takie samo, do której chcesz zainstalować Android.

Skopiuj plik ISO na dysku USB

Jak najszybciej dostać pobrany obraz ISO, trzeba będzie przenieść go do swojego netbooka. Ponieważ większość gadżetów nie obsługuje płyt, najlepszym sposobem – pobrać narzędzie o nazwie UNetbootin Pomoc. Po pobraniu wystarczy uruchomić plik i pojawi się ekran z interfejsem programu.

Kliknij na przycisk z trzema kropkami po prawej stronie okna i wybierz plik ISO, który został pobrany. Następnie wybierz dysk, na którym chcesz skopiować ISO. Poczekaj, aż wszystkie informacje są przesyłane do USB-drive, który wybrałeś. Zawsze upewnij się, że zostały skopiowane wszystko chcą zachować!

Po zakończeniu pobierania, kliknij przycisk OK. Zobaczysz okno pop-up na krótki czas, który wyświetla poziomą skalę pobierania pliku, a następnie operacja jest zakończona zostanie powiadomiony i zostanie zapytany, czy chcesz, aby ponownie uruchomić komputer. Kliknij „Nie” i wyjąć USB-drive.

Przygotuj się do instalacji netbook

Teraz, gdy już zapisany plik ISO na USB, jesteś prawie gotowy do procesu instalacji „Android” netbook. Jeśli masz jakieś pliki na dysku twardym, który można będzie przykro stracić (takie jak zdjęcia, dokumenty lub wideo), należy zapisać je na dysku flash. Pomimo faktu, że dane nie są na dysku rozruchowego musi być magazynowany, zawsze istnieje ryzyko, że coś pójdzie nie tak, więc najlepiej jest podjąć wszelkie środki bezpieczeństwa.

Podłącz USB-drive na netbooku. trzeba nacisnąć jeden klawisz (najprawdopodobniej, Usuń lub jeden z klawiszy F, tj. E. F1), aby wybrać urządzenie, które powinny być wykonywane obciążenia. Tutaj musisz wybrać USB-drive z listy. Jeśli nie jesteś w stanie dostać się do menu startowego, musisz przejść do systemu BIOS i zmienić kolejność rozruchu – zainstalować jeden, w którym wyświetlany jest USB-drive wcześniej niż jakiekolwiek inne urządzenie. Następnie można natychmiast rozpocząć etapy jak zainstalować „Android”.

Ustaw proces uruchamiania

Po ustawieniu kolejności rozruchu i włożeniu USB, można pobrać program instalacyjny z graficznym interfejsem dla Androida na x86. To menu daje możliwość przesyłania bezpośrednio do Androida 4.0 bez konieczności instalowania i można spróbować od razu korzystać z systemu operacyjnego. Jednak jeśli chcesz zainstalować mobilny system operacyjny, na stałe, ten krok jest opcjonalny.

Na tym etapie należy wybrać dysk, na którym instalacja „Android” netbook będzie – można wybrać dowolną partycję ext2 / ext3 (Linux) lub NTFS / FAT32 (dla Windows). Nie trzeba sformatować (lub oczyszczone), dysk, na którym zainstalować powłokę, ale to nadal warto wykonać kopię zapasową plików.

Po wybraniu dysku, użytkownik zostanie poproszony o wybranie partycji do zainstalowania. Przejść do menu i wybrać maksymalny rozmiar (który jest zazwyczaj 2048 MB). To zajmie trochę czasu, w zależności od szybkości dysku twardego. Można również utworzyć wirtualną kartę SD w tym czasie, a następnie zostanie wyświetlony monit o ponowne uruchomienie komputera. Zrób to, a nie zapomnij wyjąć napęd USB, gdy notebook jest wyłączony.

montaż bezpośredni

Teraz trzeba załadować zainstalowany system operacyjny „Android” netbook. Zaznacz pierwszy element w menu startowym, a netbook zacznie pracować na Androidzie. Początkowo widać biały tekst na czarnym tle, a następnie za pomocą świetlnego Android logo, a następnie, w końcu, nie będzie ładowania systemu operacyjnego oraz ekran z napisem „Witamy”. Zostaniesz poproszony, aby połączyć się z siecią bezprzewodową, należy zalogować się na swoje konto Google i stają się dostępne dla innych podstawowych pytań (aktualny czas, i tak dalej). Po wprowadzeniu tych parametrów zakończeniu pobierania, a wreszcie na Androida pulpicie. Modelować gadżet nie ma znaczenia – „Android” na „netbook Asusa jest ustawiony w taki sam sposób, jak” Samsung „” Acer „i tak dalej.

Ustawienia i opcje „Android”

Po powłoka jest załadowany i działa na urządzeniu, należy radzić sobie z nim, oraz ustanowić szereg unikalnych przydatnych aplikacji. Usługi te są na bieżąco aktualizowane i uzupełniane, więc zaglądajcie.

Oczywiście, netbook nie posiada ekranu dotykowego, ale Android nadal wspiera ekrany dotykowe, klawiatur i urządzeń peryferyjnych za pomocą połączenia USB. Instalacja „Android” na netbooku, można użyć stacji dokującej i uzupełniać według własnego uznania – Ograniczenia mogą być nakładane jedynie funkcje urządzenia. Jakie inne korzyści można znaleźć?

Korzyści finansowe i brak licencji

Każdy wie, „Microsoft” wymaga dużej sumy opłat licencyjnych za korzystanie z jego systemu operacyjnego Windows, a Google nie pociąga za sobą żadnych wypłat dla Androida. Funkcjonuje na zasadzie oparte na systemie Linux „Android” pozwoli zaoszczędzić zarówno na własnej służby, więc pobieranie różnych programów.

Wygląd i interfejs ekranu

Przyzwyczaić do interfejsu może zająć trochę czasu dla tych, którzy są przyzwyczajeni do stale pracować na systemie Windows. Można powiedzieć, że jest to jeden z głównych powodów, dla których wiele nie spiesz się, aby zmienić system operacyjny na swoim urządzeniu. Obecnie „Android” aktywnie rośnie, a każda nowa wersja wygląda ładniej i ładniej, ale nie mogą przejść niezauważone. Google stara się konkurować i jesteśmy zawsze szuka nowych zalet w stosunku do firmy Microsoft. Oczywiście, teraz zbyt wcześnie, aby mówić o całkowitym zwycięstwie w tej walce, ale istnieją pewne przesłanki sukcesu.

Łatwy w użyciu

Netbooki są przeznaczone przede wszystkim dla mniejszych i nietrwałych prac, tak właśnie działa dużo lepiej i bardziej harmonijne. Windows może być trudne w obsłudze, wymaga stałej aktualizacji, a niektóre funkcje zupełnie bezużyteczny dla użytkowników, którzy chcą po prostu przeglądać strony internetowe lub napisać wiadomość e-mail. Co do zasady, wysokiej funkcjonalności i świetnych cech wymaganych dla dużych urządzeń stacjonarnych.

Z kolei system operacyjny „Android” na netbooku, opinii, które mówią o jego wygody, można uprościć proces obliczeń za pomocą prostego interfejsu użytkownika i aplikacji internetowych (na przykład Google Docs). Usługi „Google” niemal stworzony, aby być proste narzędzia pracy, aby zyskać popularność wśród zwykłych użytkowników. Dodatkową korzyścią jest to możliwe do rozważenia duża liczba gier dostępnych za darmo.