194 Shares 3050 views

Shot – to rzuca kulę z kanału lufy. huk

Czym jest piłka? Zjawisko to występuje podczas fotografowania, na przykład, od ognia, zimna lub innej broni. Pochodzi od słowa „boom”. Ujęcie to złożony zestaw chemicznych i zjawisk fizycznych. Znajomość procesów zachodzących w trakcie tej działalności, a także ich wpływ na nich imponującą liczbę czynników zewnętrznych promowanie Kanonierów w danych obliczeniowych do obliczenia prawdziwych ustawienia wymagane do wypalania, aw rezultacie przyczynia się pomyślne wykonanie stoi artylerzystów odwrotny problem.


zjawisko

Wiadomym jest, że strzał – proces szybkiej transformacji chemicznej energii do podgrzania proszku, a potem przenieść się broni kinetycznej energii. To zdarzenie może być podzielony na dwa etapy – ruch pocisku w haubic kanału odbiornika i złożonych zdarzeń, osiąganej po odejściu pocisku wylotowe.

Pocisk (Shell) wypływa z beczki, w wyniku gazów proszkowych. Zjawisko to określa się takimi cechami:

 • Gaz pędny wysokiej temperatury (2500-2500 ° C);
 • Ciśnienie gazu wartość imponująca (2-3 atmosfer tysiąc lub więcej.);
 • Spalanie ładunku prochu w szybko zmienia objętość.

proces

Jak to jest strzał z pistoletu? Na jego potrzeby produkcji:

 • strony w tych naboju do komory;
 • bezpiecznie zablokować bramę kanału lufy;
 • pociągnąć za spust.

Gdy ta czynność jest przeprowadzana:

 • perkusista pod wpływem mechanizmu wyzwalającego powoduje, że napastnik uderzył starter kasety;
 • Kompozycja trzpień udarowy zapaleniu;
 • przez światło wiązki nasion przenika pożaru w środku tulei i zapala ładunek miotający;
 • tom ukazał się gazu rośnie i wzroście ciśnienia;
 • Gazy rozszerzyć i nacisnąć na skorupie pocisku i tulei;
 • Gazy są dociskane do dna kołpaka tuleja zaworu, jego ściany – ze ściankami komory i powoduje, że kula spadnie na gwintowanie lufy, przejść przez niego i mucha przodu kanału.

Zdarzenia te składają się z czterech okresów, które opisują poniżej.

Pierwszy etap

Prawdopodobnie już wiedział, że strzał – to jest bardzo mylące procesu. Zatem uważamy pierwszą fazę tego zjawiska, które nazywa się wstępny. W tym przypadku, ładunek miotający spalania zachodzi przy stałej objętości do wielkości potrzebnej do całkowitego włożenia pocisku w gwintowanie. Faza ta jest określana przez zmuszając generację ciśnieniem. Dla małych ramion wynosi 250-55 kg / cm².

Głównym etapem

Okres główny (drugi etap) charakterystyka spalania sproszkowanego wsadu do szybko zmienia objętość. To trwa od początku pojawienia się zmusza do absolutnego ciśnienia spalania prochu. Na tym etapie, ciśnienie gazu osiągnie najwyższy poziom. Dla małych ramion wynosi 2500-4000 kg / cm².

Ciśnienie to znacznie przyspiesza ruch kuli w kanale lufy i ostatecznie zapulnoe wzrost przestrzeni. W związku z tym, w przeciwieństwie do dopływu gazu, ciśnienie zaczyna spadać, osiągając w końcu spalania prochu około 2/3 ciśnienia ograniczającego. Pod koniec kula porusza się z prędkością około ¾ początkowego.

trzeci okres

Oczywiście, strzał – ruch. Jaki jest trzeci okres? Dopalania gazów prochu nowy przepływ zostaje zatrzymany. Ale ponieważ mają imponującą rezerwę energii, one nadal rosnąć iw rezultacie zwiększa prędkość ruchu pocisku.

Ten etap trwa od całkowitego spalania prochu do pojawienia się kanału kuli beczki. W końcowej fazie ciśnienie szybko maleje i osiąga lufę 300-900 kg / cm².

Niektóre rodzaje broni małokalibrowej, szczególnie afront (Pistolet PM) nie mają trzeci okres, od chwili wyjścia lufy pocisku kanał pełne spalanie gazu prochu prawie nie występuje.

Czwarty etap

W jaki sposób można scharakteryzować czwarty etap, wyniki działalności lub gazów okres? W tym czasie, gazy pochodzące z beczki po pocisku nadal go obsługiwać. Ten etap trwa od momentu pojawienia się kanału lufy pocisku aż do zakończenia wpływu na to gazy prochowe.

Na tym etapie, ciśnienie gwałtownie spada szybkość pocisku jest stopniowo zwiększana tak długo, jak ciśnienie działające na tym, że staje się równa oporu powietrza. Pocisk pływa przy maksymalnej prędkości, które uzyskuje się na odległość kilkudziesięciu centymetrów od wylotu lufy. Należy zauważyć, że jest to strzał z pistoletu w identyczny sposób.

wybuchowy

Jakie są materiały wybuchowe (BB)? Ta niestabilna mieszanka chemicznych i w stanie pod wpływem zewnętrznego nieznacznym nivation (Pass, ogrzewanie, wtrysku i tak dalej) bezpośrednio przekształca się w gaz.

Ponieważ nie jest to odgłos wystrzału? Explosion – jest bardzo szybki chemiczne lub fizyczne zmiany materii, która towarzyszy tej samej szybkiego przekształcenia utajonego (potencjalnego) energii do działania mechanicznego. Jest produkowany powstających gazów dążąc do rozszerzenia. Tak więc, gazy create zwiększonego ciśnienia w ośrodku otaczającym strefę BLAST. Jednoczesne cechą tego działania jest potężny dźwięk.

Reakcja chemiczna prowadzi do eksplozji materiałów wybuchowych zwanej transformacji. Deflagracji wybuchowy zwany proces zmiany wybuchowych rozmieszczonych w całej masie materiału wybuchowego w ilości nie większej niż kilka metrów na sekundę. Jeśli czynność ta odbywa się na otwartej przestrzeni, jest ona zazwyczaj towarzyszy jakiś efekt.

Bb pojemniki spala bardziej intensywnie, a proces przebijania jest z dźwiękiem. Klasycznym przykładem takiej transformacji wybuchowych – w spalania głowic pnia bezdymny prochu (prędkość o 10 m / s). Spalania towarzyszy nagły wzrost ciśnienia w kanale trzpienia, który jest dystrybuowany po stronie niskiego oporu, popychając go z pocisku lub pocisku.

niemy

Czasami konieczne jest dźwięk strzał nie było słychać. Jest to zasada w zvukoglusheniya pneumatycznych i broni palnej. Ten tak zwany strzał graniczna gazu na podstawie części cylindra lub tulei dulcytol specjalnej wtyczki, trzpień przesuwa się wzdłuż kanału lub powierzchni immanentną wykładziny po pocisku (pocisk).

Bronią palną stosować również „strzał gazów proszkowe odcięcia” TERM. Po pocisku z cylindra i poleciał lewo tulei, wtyczki przestaje specjalnego przewężenie lub zwężenie dulcytol tulei baryłkę. W wyniku tego, że blokuje albo inny gaz pędny, rzuty pocisku w osłonie albo beczce, pod ciśnieniem resztkowym.

Ponieważ atmosfera w gazach strzelających nie wyjdzie i nie rozwijać, odgłos salwy jest praktycznie nieobecny. Zgrabna wypalania gazu jest skuteczny tylko wtedy, gdy prędkość pocisku pułapkę mniejsza prędkość dźwięku w powietrzu.

cebule

A co za strzał z łuku? Ta broń rzucanie, obliczony dla strzałkami wypalania. W celu dokonania strzał, łucznik ciągnie łańcuch, przy pomocy których magazynuje energię w łuku wygiętych ramion, a następnie zwalnia go. Ponadto, prostowanie łuk jest szybko zamienia energię potencjalną z powrotem w energię kinetyczną, która wpływa na lot strzały.

Zasięg i szybkość strzału zależy od struny naciągu kuszy, projektowania i pogody. Luke są podzielone na części i proste, ale są one z łuku cięciwa łuku strzelać strzałkami. Proste utworzone z jednego kawałka drewna o długości 1,5 m łuki kompozytowe krótszy, wykonane z różnych materiałów. – drewno, Horn, ścięgien zwierząt. Wiadomo, że uzyskuje się odpowiednią wytrzymałość, elastyczność i sprężystość przy jednoczesnym zmniejszeniu długości kusza.

Stringi wykonane z żywych zwierząt, surowa skóra, jelita lub włókien roślinnych. Wielu ludzi lubi słuchać dźwięku cięciwy rozciągające następnie przenikliwym gwizdy latającego strzałką: to jest bardzo piękne i fascynujące.