824 Shares 5026 views

Gardnerella vaginalis

Gardnerella vaginalis – specjalny rodzaj mikroorganizmów beztlenowych, które zawierają niewielką ilość z mikroflory pochwy. Przez długi czas sądzono, że wzrost gardnerellas numerycznych prowokuje rozwoju bakteryjnego zakażenia pochwy u kobiet. Jednak ostatnie badania przeprowadzone niedawno, że bezpośrednio odrzucić mikroba udział w rozwoju tej choroby. Ale naukowcy kwestionują faktu, że Gardnerella vaginalis jest specyficzny marker z bakteryjne zapalenie pochwy.

Ten wniosek został złożony na podstawie danych o aktywności mikroorganizmów, a mianowicie z szybkim gardnerellas mnożenia w kobiecych wydzielin pojawia się wyraźny rybi Test zapach z 10% KOH w takiej sytuacji jest zawsze dodatni, w rozmazie może wykryć nagromadzenie „komórek pojęcia.”

Wszystko to naprawdę daje prawo mówić o bezpośrednim związku (Association) z zakażeniem gardnerelloznoy zapalenie pochwy. Jeśli nie na następujące fakty:

  • Nie wszystkie kobiety z bakteryjne zapalenie pochwy jest określana przez Gardnerella vaginalis;
  • u zdrowych kobiet Gardnerella wykryte w pochwowych wydzielinach (około 25%), pod warunkiem, że wystarczająca ilość laktobakterii.

Do tej pory garderellez uważany za odrębną chorobę nozologiczne z charakterystycznym obrazem klinicznym, metod diagnostycznych i leczenia.

Transmisja garderelly ścieżka

  1. Transmisja seksualnego infekcji najbardziej rasprostranennyy.Interesen czas, że bakteria może być przesyłany zarówno w kontaktach heteroseksualnych i homoseksualnych. Na przykład, możliwe jest wykrywanie wymywanie gardnerelly odbytnicy, jamy ustnej.
  2. Przezłożyskowej ścieżka transmisji za najbardziej niebezpieczne dla kobiety i dziecka. Gardnerella vaginalis penetruje płynu owodniowego do dziecka, zapobiegając w ten sposób jego rozwój, a czasem może stać się przyczyną poronienia.
  3. Gospodarstw domowych i kontakt gardnerelly droga wciąż wywołuje wiele dyskusji i dyskusji, ale nie jest wykluczone, do tej pory z listy możliwych tras przesyłu.

Obraz kliniczny choroby

Wydzielina z dróg rodnych są obfite i mają szaro-biały kolor. Jednocześnie emitują cuchnący zapach zgniłych ryb.

Dyskomfort i dokuczliwe bóle w dolnej części brzucha wielu kobiet związane są z gardnerellezom. Jednakże, jako takie, swędzenie lub pieczenie kobiety nie mówią, że jego obecność skarżą się tylko wtedy, gdy dołączył do wtórnego zakażenia.

kontakt seksualny może być nieprzyjemne i bolesne z powodu zapalenia błony śluzowej pochwy.

Rozpoznanie choroby

Podstawową metodę wykrywania tego zachorowanie – wykrywanie Gardnerella vaginalis DNA we krwi i skierowanych przeciwko nim przeciwciał u pacjenta. można nie tylko zidentyfikować chorobę, ale również w celu wykrycia jego kształt raz przeniesione Dzięki tej technice.

Tylko dla diagnozy powszechnie stosowanych immunologicznym i metodą fluorescencyjnej. Warto zauważyć, że oryginalna zasługa gardnerelez diagnostycznym należy do historii podejmowania i zbadaniu pacjenta.

Gardnerella vaginalis: Leczenie

W pierwszym etapie leczenia – zmniejszenie liczby gardnerellas w wydzielinach pochwowych. Aby to zrobić, należy użyć najnowszych antybiotyków (fluorochinolony, makrolidy), trzeba zwiększyć ilość bakterii kwasu mlekowego, które, gdy gardnerellas reprodukcji zginąć, a bez nich jest to niemożliwe, aby przywrócić normalną mikroflorę. Można użyć laktobakterin.

W ostatnim kroku należy wzmocnić ogólną odporność kobiet warunkowo chorobotwórcze flora nie jest rozwijany.

Chciałbym podkreślić, że leczenie zakażeń jest bardzo specyficzna i zależy od pacjenta na wiele sposobów. Nie eksperymentować z ich zdrowia i leczyć się lepiej skonsultować się z lekarzem!