395 Shares 7110 views

Praca w Google: jak znaleźć pracę w swojej firmie?

Praca w Google – marzenie wielu osób poszukujących pracy. Piękne i przestronne biura, przytulne sofy, feerią barw, czystość, porządek – są skoncentrowane w blasku twórczego myślenia. Rzeczywiście, budynek Google jest niesamowite. Campus Fantasy Szkło, który przyniósł ze sobą pod jednym dachem superprofessionals przyciąga tych, którzy chcą pracować w jasne i przestronne biura, twórczym środowisku. Wszystko jest przeznaczony do wygodnego i produktywnych działań. Siedziba amerykańskiej firmy znajduje się w Kalifornii i małych biur rozsianych na całym świecie.


Google ma

„Google” – spółka internetowy skierowany do projektowania i rozwoju skalowalnych systemów modułowych. Obecnie firma zarządza milion serwerów obsługuje miliardy zapytań, jak i dane użytkownika. główny produkt Google'a – jest wyszukiwarką. Obok niej znajduje się poczta Gmail, społecznościowy Google+, przeglądarka internetowa Google Chrome, programu Picasa, Hangouts. Firma opracowała systemy operacyjne, jak również dobrze znane aplikacje mobilne, takie jak Ok Google. Praca w tej firmie – jest trudne, ale doświadczenie jest bezcenne dla każdego programisty i inżyniera.

specyficzność

Google … Zatrudnienie – istotną kwestią niepokoju dla wszystkich, którzy chcą pracować w tej firmie. proces ten jest złożony i składa się z trzech etapów:

 • Wnioskodawca musi złożyć CV. Ocenia kierownik personelu, i decyduje, czy zadzwonić i umówić się na wywiad jest konieczne.
 • Pierwsza rozmowa odbywa się przez telefon. Specjalista określa poziom zdalnego poszukiwacza wiedzy, umiejętności. Zgodnie z wynikami takiego zarządcy komunikacji zaprosił go do biura lub odmówić dalszego etapu.
 • Wywiad w biurze. Wnioskodawca spotkał się z kilku pracowników, którzy przeprowadzają wywiady w formie rozmowy. Należy się spodziewać, testy i pytania.

Pamiętaj, że specyfika pracy w Google i wpływa na poziom wywiadów. Nie martw się, jeśli eksperci dokręcone z odpowiedzią.

streszczenie

Jeśli Google otworzyło pracy, są szanse, że streszczenie rozważy zwiększenie wielokrotnie. Korporacja docenić interesujący i kompetentny personel, tak często podnieść stanowisko wnioskodawcy w ramach swoich kompetencji. Wymagania, aby wznowić pisanie korporacja „Google” nie jest inaczej. Powinno być dobrze skomponowane, skonstruowane, ciekawie opisane, ale w prostym języku. Idealna CV dostanie się do pracy. Google Play – sklep z aplikacjami, w którym łatwo jest znaleźć żadnych informacji o tym, jak prawidłowo dokonać takiego dokumentu. Trzymać podczas pisania prostych zasad:

 • Streszczenie powinno być napisane w języku angielskim.
 • Określ miejsce nauki, a średni wynik na dyplomie.
 • Napisz o swoich osiągnięciach i zwycięstw (udział w konkursach, certyfikatów, dyplomów). Informacja ta powinna odnosić się do nauki, inżynierii i technologii komputerowych.
 • Resume powinny być informacje na temat prac naukowych i publikacji.
 • Opowiedz nam o projektach, w których brali udział, a rozwojem.
 • Określ hobby.
 • krótko napisać o sobie (godność, zwłaszcza).

Streszczenie powinno w pełni pokazać osobowość skarżącego, jego mocne strony i umiejętności. Jest to rodzaj portretu to na uwadze, na podstawie uzyskanych danych, obecnie zatrudnianie menedżerów. Chcesz zrobić pozytywne wrażenie? Bądź odważny, szczery, nie wahaj się przejąć inicjatywę i wziąć na siebie odpowiedzialność.

Jak znaleźć pracę?

Wiele osób może być zainteresowany w pytaniu: „Jak dostać pracę ? W Google” Zrób to dość trudne. Niektóre osoby poszukujące pracy przygotować się do rozmowy kwalifikacyjnej na kilka miesięcy przed dniem X. Uczą dyscypliny teoretycznej, umiejętności komunikacyjne, nauczyć się patrzeć i mówić w sposób naturalny, bez emocji. W wywiadzie, eksperci „Google” ocenia kandydata na czterech głównych kryteriów: umiejętności analityczne, komunikacji, doświadczenia, umiejętności programowania.

Każde kryterium ocenia się w skali od 1,0 do 4,0. Ankieterzy zadawania pytań i jedyny kontakt z wnioskodawcą i sprawia, że decyzję w sprawie dopuszczenia do komisji doboru personelu. Dużą rolę w pozytywnym wyniku rozmowy odgrywa system oceniania. Jeżeli potencjalny pracownik zyskuje 3.6 – jest uważany za świetny wynik. Ostateczna decyzja, czy przyjąć stanowisko wnioskodawcy zostało opóźnione o kilka tygodni. Pracownicy powinni przygotować się do wywiadu, zbadanie kwestii skalowalności i ograniczeń pamięci i przetwarzania radix.

Kto potrzebuje?

Usługi Google praca musi być aktywni, pracowici i wykwalifikowani specjaliści. Spółka wycenia konstruktorów, inżynierów oprogramowania, projektantów, menedżerów, rozwoju i sprzedaży. Wykształcenie, zdolności poznawcze, poziom inteligencji, towarzyskości, portfel, doświadczenie zawodowe – odgrywają ważną rolę w pracy w dużych korporacjach.

niezależny

Distant praca w Google – to świetna okazja dla tych, którzy chcą pracować dla firmy, ale nie może być fizycznie w biurze z różnych powodów. W celu znalezienia pracy w biurze w „Google”, która nie wymaga bezpośredniego kontaktu z kierownictwem i personelem, wnioskodawca musi posiadać pewne umiejętności i wiedzy. Wywiad freelancer nie jest inaczej. Specjaliści spółki będą rozmawiać z wnioskodawcą w telefonie, zadawać pytania techniczne. Mogą one odnosić się do pisania kodu. Czasami kandydatem do pracy zdalnej może zostać wezwany do biura, aby porozmawiać osobiście.

Wywiad przeprowadził cztery – sześć ankieterów. To obiektywnie i niezależnie. Pytania podane są niestandardowe, ale spójne ramy nie istnieje. Decyzję w sprawie zatrudniania menedżerów i inżynierów wyjąć na wynikach wywiadu.

Kryteria wyboru

Jeśli jesteś zainteresowany na pytanie, jak dostać pracę w Google, należy rozważyć kryteria doboru kandydatów do pewnej pozycji. Na przykład, kandydaci do zarządzania technicznego szczególnych wymagań. W wywiadzie oceniało walory osobiste i zawodowe kandydata:

 • Brak umiejętności programowania.
 • Szybko uczący się.
 • Przywództwo.
 • własne uczucia.
 • pokory intelektualnej.

Rozmowa odbywa się w formie wywiadu. Kandydat zadawania pytań pięć różnych pracowników wydziałów zarządzania i inżynierii. Każdy z nich ocenia cel wnioskodawcy bez konsultacji kolegom. Według ostatecznych wyników dokonuje niezależnej decyzji.

zalety

Praca w Google – ciekawe i satysfakcjonujące doświadczenie dla kreatywnych profesjonalistów. Pracownicy firmy mają wiele promocji i bonusów. Aby prowadzić działalności produkcyjnej do stworzenia specjalnych warunków pracy, ale to może być przypisane do osobistych korzyści. Praca pracowników wyposażone są zgodnie z nowoczesnymi standardami. W centrali, przytulny dom: sofy, krzesła, pyszne jedzenie i za darmo. Warunki są takie, że można zatrzymać się w pracy późno i nie spieszyć do domu.

Ogromna ilość kawiarni z wolnego i zróżnicowane menu jest niesamowite zwykłym pracownikiem. Na śniadanie można jeść tuńczyka z grilla i napojów cytryna-mięta wodę mineralną na obiad zamówił kurczaka curry, panierowany i zjeść deser czekoladowy. Lokalne zrównoważone menu (owoce, warzywa, zboża), a także dania egzotyczne – wszystko to można łatwo porównać do najlepszych restauracji posiłek. Każdy kaprys Officer smakoszy tutaj odbędzie się, a nawet za darmo!

Praca w Google – jest to dodatkowy bonus. Na przykład, istnieją specjalne salony, w których pracownik może odpocząć. Firma utylizacja pokój gier personel, fotele do masażu, bilard pokój, pralnia, utrzymanie samochodu. Piątek wieczorem pracownicy mogą przejść nad szklanką słabego alkoholu. Przyjemny zaletą pracy – ciało stałe ubezpieczenie, zespół monitorowania stanu zdrowia. Pracownicy często drogie prezenty, nowe smartfony i inne gadżety.

Kolejny plus: wystrój wnętrz. Jest to nowoczesny, matowa, ma futurystyczny możliwości. Jest to niemożliwe, aby wpaść w depresję i rozpacz. Biura wyposażone są w miejsce do spania i rekuperacji. Jednak podczas wakacji w korporacji nadal trzeba znaleźć.

braki

Korzystanie z Google nie jest tak spokojny i wspaniałe, jak wielu myśli. Jest to osobny świat, w którym trzeba przestrzegać ustalonych praw, poświęcić swój czas i zasad. W pracy, co do zasady, podejmuje wykwalifikowanych specjalistów, którzy ukończyli prestiżowych instytucji edukacyjnych. Początkujący często nie wytrzymują pociągnął trudne do osiągnięcia sukcesu i nie może realizować swoją wiedzę w praktyce. Tak, istnieje wysokie pensje, premie i inne zachęty, ale praca w firmie trwa cały swój wolny czas. Personel praktycznie żyć w biurze, w „złotej klatce”.

Kolejną istotną wadę – jest zatłoczone biura. Firma zatrudnia wielu pracowników, a personel jest stale aktualizowana. Rozwiń zarządzanie roboczy po prostu nie ma czasu. W tym optymistycznym amerykańskiej firmy posiada biurokracji. Problemy z Google, oczywiście, istnieje. Jest to duża instytucja, która zatrudnia prawdziwych ludzi z krwi i kości. Od błędów i wad nie są doskonałe.

wynagrodzenie

Kto z nas nie marzy o dużej pensji, samorealizacji i nabytej wiedzy? Praca w Google – prestiżowych i dobrze płatnych. Bez premii, nagród, wypłat gotówkowych, obecni pracownicy otrzymują rocznie 100 tysięcy dolarów. Najlepiej opłacanym pozycje w firmie – Analityk Finansowy, Business Development Manager, Senior Engineer, Product Marketing Manager, naukowców, dyrektor techniczny, menedżer projektów technicznych, Legal Counsel Corporation, menedżer public relations, kierownik techniczny, projektant interfejsów użytkownika, kierownik sprzedaży online, inżynier dostępności usług, oprogramowania i innych. Zwykli pracownicy otrzymują mniej.

opinie

Jak dostać pracę w Google i dostać pieniądze? Pytanie interesujące i istotne. Aby uzyskać dowolną pozycję w firmie ciężko. Jeszcze trudniej – praca w „Google”. Najlepiej jest, aby porozmawiać o wszystkich „pułapek” prawdziwych referencje świadków. W doświadczeniu większości pracowników ex-Google pracować w firmie ciężko. Mimo doskonałych warunków pracy i środowiska, atmosfera jest napięta w korporacji. Arogancja wielu pracowników, pragnienie, aby umieścić kolegów w tej dziedzinie i zwrócić uwagę na błąd – to ogromny minus dużych firm.

Rzeczywistość nie wygląda tak różowo, jak z zewnątrz. Wiele pochodzi z prestiżowych uniwersytetów śledzić prostych instrukcji i nie stosować ich potencjał do maksimum. W rzeczywistości, praca na elementarnych zadań prowadzi do powolnej degradacji. Sverhvalifikatsiya, siła marki, kultura korporacyjna, wysokie wymagania dla kandydatów na stanowisko, komfortowe warunki pracy utrudniają rozwój. Minusem jest to, że stanowiska niższego szczebla są często zajęte przez wysoko wykwalifikowany personel. Niektórzy byli pracownicy odzyskały podczas pracy w „Google”, stracił przyjaciół, a ich życie zamieniło się w stałej rutyny w przytulnym biurze szkła.