602 Shares 5854 views

Nerwica żołądka: przyczyny, objawy, diagnostyka i leczenie

Nerwica żołądka jest okresowe zaburzenia przewodu pokarmowego (GI oddechowych). Od choroba dotyka głównie ludzi, którzy mają doświadczenie częste stres i emocjonalne. Choroba nie jest uważane za krytyczne i mogą być łatwo wyleczyć.


Przyczyny choroby

Nerwica żołądka jest dość częstą chorobą. Od niej przynajmniej raz w życiu cierpiała około 87% ludzi. Jest to często mylone z innymi chorobami przewodu pokarmowego oddechowych, takich jak zapalenie żołądka lub wrzód żołądka.

Przyczyny nerwicy:

 • Ciężka praca z napięcia nerwowego i stresu.
 • Systematyczne, regularne brak snu.
 • zaburzeń psychicznych.
 • Szybkie i szybkie tempo życia.
 • przemęczenia psychicznego.
 • Niewłaściwa dieta.
 • Stosowanie produktów niskiej jakości.
 • Choroby wirusowe natury.
 • Niektóre choroby przewodu pokarmowego i innych narządów.

Niestety, w dzisiejszym świecie, ludzie zapominają o cichej i mierzonej życiu, próbując złapać wszędzie. Wiele paszy na półproduktów lub żywności z kawiarni, często przekąski na wykraczają produktów przeterminowanych i normom. Okazuje się, co do zasady, problemy zdrowotne, w tym przewodu pokarmowego.

objawy

Najczęściej nerwica żołądka pojawia się u kobiet, które osiągnęły wiek 35 lat. Objawy choroby, lekarze dzielą się na dwa rodzaje:

 1. Jelitowy nerwica.
 2. Ataki bólu w brzuchu.

Występowanie choroby mogą być zidentyfikowane następujące objawy:

 • Stała uczucie głodu.
 • Jedzenie i zapach chora.
 • Zgaga.
 • Kolka nerwów.
 • Nudności i wymioty.
 • Wzdęcia.
 • Problemy z wyjściem kału.
 • Silne bóle głowy i migreny.
 • Ciśnienie przepięcia.
 • Zawroty głowy.
 • Uczucie ucisku w klatce piersiowej.
 • ból serca i szybki impuls.

Najczęstszym objawem – są wymioty, które powstały w układzie nerwowym (aerofagię). Wynika to z faktu, że dana osoba połykaniu żywności i połyka powietrze. Przy czym ten ostatni zaczyna krążyć między wpustu żołądka i gardła, a następnie wychodzi z głośnym dźwiękiem i silny nieprzyjemny zapach, który prowokuje wymioty.

Manifestacje trudno nie zauważyć, gdy jest nerwica żołądka. Objawy choroby są tak wyraźne, że czasami dostarczyć wiele niedogodności. Ludzie są zawsze w tym samym czasie doświadcza dyskomfortu.

Ważne: lekarze zalecają, aby szukać pomocy przy pierwszym podejrzeniu nerwicy żołądka. Objawy to jest łatwe do rozpoznania, ponieważ mają bardzo wyraźny.

Form nerwicy żołądka

Lekarze zidentyfikowali kilka form nerwicy:

 1. Najczęstszą patologią ze stałym zgagi. Powstaje spontanicznie, kiedy nie ma żadnego powodu do tego. Trudno jest usunąć leki i specjalne diety.
 2. Aerograficzny formą nerwicy objawia się mimowolnym połykania powietrza podczas jedzenia i picia. Z tego osoba ma odbijanie, po którym pozostaje nieprzyjemny smak w ustach, a to może powodować nudności i wymioty.
 3. Aneroksecheskaya formą nerwicy przejawia niechęć do jedzenia. Kiedy jej ludzie nie mogą jeść, a prawie całkowicie odmawia jedzenia. Ta forma może być śmiertelne, jeśli nie rozpocząć leczenie.

W niektórych przypadkach pacjent może być wilczy głód, ludzie niekontrolowany pochłaniają jedzenie w dużych ilościach. Aby zapobiec wzrostowi masy ciała pacjentów muszą świadomie wywoływać wymiotów. Choroba ta leczy terapeuty.

Rozpoznanie choroby

Nerwica żołądka, objawów i metod leczenia, które są bardzo podobne do innych chorób przewodu pokarmowego, trudno jest zdiagnozować samodzielnie. Dlatego konieczne jest, aby skonsultować się z lekarzem. On będzie sprawdzić zapalenie trzustki, zapalenie błony śluzowej żołądka, wrzody żołądka i chorób nowotworowych.

Diagnoza jest badań żołądkowo-jelitowych. Pomagają zidentyfikować przyczynę, prowokują nerwica żołądka. Jeżeli lekarz nie znajdzie nieprawidłowości w układzie trawiennym, leczenie choroby został neurologiem.

Nerwica żołądka, objawy i leczenie, które uważamy za w tym artykule, często na podstawie zaburzenia nerwowe i stres, jak wynika z jego terapii i nie zawiera żadnej gastroenterologa.

leczenie chorób

Kiedy diagnoza „nerwicy żołądka” leczenie zwykle składa się z witamin, leków leczniczych i pomoc psychologa. To sprawia, że możliwe, aby zbliżyć się do choroby ze wszystkich stron.

Podczas terapii pacjent jest przepisywany specjalną dietę, która jest dobierana indywidualnie. To zależy od objawów choroby i stanu pacjenta. Ponadto, lekarz przepisuje przyjmujących leki uspokajające, wzmacniają efekt pracy z psychologiem.

Ważne jest, aby pamiętać, że samo-uczta zwana choroba jest bardzo niebezpieczna. Jeśli używasz leków nie przepisanych przez lekarza, będzie to powodować pojawienie się innych chorób i będzie przyczyną poważnych konsekwencji.

W leczeniu tej choroby lekarze, które mają pozytywny wpływ na układ hormonalny, normalizuje prace.

Terapia fizykoterapii poprawia funkcjonowanie przewodu pokarmowego i normalizuje na samopoczucie pacjenta. Dodatkowe środki leczenia znaleźć masażu, terapii wodnej z kojących ziół i soli morskiej.

Ponadto, dla szybkiego powrotu do zdrowia polecić już być na zewnątrz, spacery, ćwiczenia i jeść prawo. Jeść witaminy B i C, można pomóc się zrelaksować swój system nerwowy. Nie będzie źle i odpoczynek w sanatoriach, z dala od tętniących życiem miast.

Taka terapia może pomóc przezwyciężyć chorobę szybciej i poprawić swoje zdrowie. Należy zauważyć, że nerwica żołądka, jelit, działa na tej samej zasadzie.

Odżywianie podczas nerwicy

Prawidłowe odżywianie i specjalna dieta odgrywa ważną rolę w leczeniu choroby. To pomaga osobie, aby uniknąć nudności, wymioty i inne nieprzyjemne objawy, aż do całkowitego wyzdrowienia. Podstawowe zasady w tym przypadku są:

 • Gruntowne żucia pokarmu.
 • Połykania należy przeprowadzić w małych porcjach.
 • Jedz często (5-6 razy dziennie), ale w małych porcjach.
 • Nie jeść tłuste, smażone i wędzone.
 • Wyeliminować ostre i słone potrawy.
 • Przygotowanie posiłków warto para, piec lub gotować.

Są to podstawowe zasady diety, bardziej od niej będzie malować się z lekarzem.

środki folk

Jeśli nerwica rozwija żołądka i jelit, objawy mogą być usunięte i tradycyjnej medycyny:

 1. Do leczenia można pić herbatki ziołowe kojąca oregano. Nie tylko mają działanie uspokajające, ale również leki przeciwbólowe.
 2. Oregano jest również połączony z waleriany, głóg i pospolity. Ta kolekcja szybko uspokaja i daje dobry, zdrowy sen.
 3. Melissa zmniejszają nudności i wymioty, a także pomoc w celu uspokojenia układu nerwowego.
 4. Wywary i napary z dziurawca ma działanie przeciwzapalne i przeciwbakteryjne. Pomaga uspokoić żołądek i przewód pokarmowy.
 5. Korzenie i trawa Galium używać antybakteryjnie, środek przeciwbólowy i uspokajający.

Te proste recepty, które pomogą Ci pokonać chorobę, ale przeprowadzenie tego zabiegu dopiero po konsultacji z lekarzem.

okres rehabilitacji

Po zabiegu trzeba przejść kurs rehabilitacji. W tym czasie powinien postępować zgodnie z zaleceniami ekspertów, aby jeść i unikać ćwiczeń. Unikaj stresu, stres nerwowy i poświęcić swój czas ulubione zajęcia. Spróbuj pozbyć się złych nawyków. Wszystkie z tych prostych technik pomoże zapobiec histeryczną nerwicy żołądka w przyszłości.

Nerwice żołądka w jakiejkolwiek formie daje człowiekowi wiele niedogodności. Ze względu na nich, zaburzenia łaknienia, istnieje ból brzucha, zgaga i inne nieprzyjemne objawy. Prawidłowe i terminowe leczenie może pomóc przezwyciężyć chorobę i zapobiega jego ponownemu powstawaniu.