603 Shares 1708 views

Rozdzielnie elektryczne: rodzaje, funkcje, instalacja

Do momentu bezpośredniego zużycia energii elektrycznej przechodzi przez kilka etapów, w tym jej wytwarzania i przesyłu linii specjalnych. Ostatnim krokiem przed faktycznym użyciem przepływ ekranu elektrycznego, gdy kontrola energii, a także zapewnia ochronę obwodów i przeciążeń. Takie urządzenia są wykorzystywane w organizacji infrastruktury, budynków mieszkalnych, przemysłowych i lokali publicznych. W zależności od celu, rozdzielnicy elektrycznej ustawić odpowiedni typ. Na rynku szeroka gama modeli takich urządzeń, które różnią się od parametrów konstrukcyjnych oraz wewnętrznych mechaników.


Funkcja Rozdzielnica

W najprostszej wersji rozdzielnicy wykorzystywane do zasilania sieciowego, co dodatkowo zasila oświetlenie, gniazdka i innych urządzeń gospodarstwa domowego. Wraz z rozszerzeniem spektrum odbiorników energii może wymagać bardziej złożony model, który pozwoli zrealizować grupę dystrybucyjną energii. Jest to urządzenie o szerokich możliwościach przełączających, które współpracują z pewnymi kategoriami gniazd, świateł i urządzeń stacjonarnych. Aby zrozumieć, jakie zadania można wykonać dystrybucja elektryczny tarczy, należy coraz rozważyć organizację dostaw. Jedno urządzenie może służyć nie tylko mieszkania, ale cały budynek. W tym przypadku można powiedzieć, że zarząd zarządza energią dostarczaną do poszczególnych urządzeń, które obejmują ich obszar usług.

gatunek

Istnieje kilka klasyfikacji desek. Pierwszą rzeczą, którą należy określić przeznaczenie konstrukcji. Jak już wspomniano, urządzenie może wykonać zasilanie z oczekiwaniem mieszkania lub większej liczby konsumentów. Dodatkowo określony sposób montażu i materiał wytwarzania. Jeśli chodzi o pierwsze kryterium, a następnie na rynku są dość typowe i tradycyjne wzory wiszące na ścianie. W pracy jest bardzo wygodne elektryczna zbudowana tarcza, która jest zintegrowana z niszy w ścianie. Jednak instalacja takiego urządzenia nie zawsze jest to możliwe. Jeśli mówimy o materiałach, producenci zwykle użyć kombinacji plastiku i metalu. Pomimo zwykłych cech wytrzymałej metalowej obudowie, nowoczesne kompozyty są również nie pozostaje w tyle w wytrzymałości i trwałości, tak znacząca różnica pomiędzy tymi modelami nie jest.

Kompozycja rozkładu elektrycznych

Zwykle znajduje się panel sprzętu, który jest używany do dystrybucji i przesyłu energii elektrycznej jednostka mieszkalnym lub kilku linii konsumpcji na podeście. Standardowy zestaw urządzeń, które obejmuje rozdzielnicę elektryczną obejmuje RCD przełącznik obciążenia, licznik energii, urządzeń z oponami i terminali, bezpieczników i innych składników w celu zapewnienia bezpieczeństwa sieci i zarządzania energią przełączania. Jako uzupełnienie, niektóre ustawienia mogą być również zaopatrzone w infrastrukturę do łączenia kanałów telewizyjnych przewodów i kabli. Najnowsze wersje płyt dostarczonych i urządzeń automatycznych, które optymalizują zużycie energii z orientacją różnych warunkach eksploatacyjnych, w tym czasie dnia.

montaż tarczy

Prace montażowe na montaż desek zacząć montaż głównej konstrukcji. Należy zauważyć, że istnieją urządzenia w postaci gotowych kompletnych budynków z płytami montażowymi, ale najbardziej skorzystać z kompletnego modelu, który jest przeznaczony do samodzielnego montażu obwodów. Więc pierwszą rzeczą w organizmie jest przygotowany, a następnie usuwa się specjalne wtyczki w konstrukcji ściany. Poszczególne panele zespół dystrybucji energii elektrycznej może mieć różne liczby odcinków kabli Podsumowując, w związku z czym konieczne jest początkowo do obliczenia możliwość tworzenia dodatkowych otworów dla drutów przewodowych. Następnie przykręcone na szynie DIN, są zamontowane na ścianach opony uziemienia do obojętnego i łączyć wsporniki montażowe. Oczywiście, wypełnienie może być różny w zależności od konkretnych wymagań. Na tym etapie najważniejsze – do przygotowania pola i jego zawartość do ostatecznego montażu.

instalacja

Proces montażu obudowa zależy od rodzaju projektu elektrycznego. Mamy już zauważyć, że najbardziej problematyczne jest wbudowane szafy sterowniczej, jak jego integracja jest konieczna do stworzenia specjalnej niszy w ścianie. Ponadto, jak to ma miejsce w przypadku konwencjonalnych budynków, pudełko jest wykonane lądowanie na specjalnych wspornikach. Przed wyborem lokalizacji ważne jest, aby obliczyć dostępność całego okablowania. Gdy panel elektryczny zespół jest kompletny, może być podłączony do źródła i konsumentów. Wewnątrz przewodu w kablu układa z przyporządkowanymi przewodami. Pożądane jest, aby spłaszczyć przewody w jednym układzie warstw z urządzenia docelowego, w którym planowane połączenia. Po podłączeniu przewodów elektrycznych do infrastruktury niezbędnej do połączenia konsumentów i osprzętu elektroinstalacyjnego. Potem na przemian na oddzielnych liniach podawane obciążenia.

Ograniczanie dostępu do tarczy

Działanie wymagania elektryczne przestrzegania bardzo rygorystycznych środków bezpieczeństwa. Uwzględnienia tych wytycznych jest konieczne na etapie montażu szafy sterowniczej. Tak więc, jeśli masz zamiar zainstalować w przestrzeni mieszkalnej czy publicznego, jest to niezbędne, aby zapewnić specjalne zabezpieczenia i niezawodną izolację żywych komórek. W tej formie, zwykle prowadzone rozdzielnic elektrycznych, metalowe, z których usługa została wyspecjalizowany personel. W ten sposób fizyczny dostęp do zawartości obudowy jest również zablokowany przez bariery, które można pokonać tylko za pomocą specjalnego narzędzia lub klucza.

Cena emisyjna

Niewielki narzut i zawiasach projekt można kupić za 500-700 rubli. Model ten, które nadają się do obsługujących jedno mieszkanie i nie są przeznaczone do rozszerzenia możliwości przełączania. Najbardziej popularne nadal korzysta z wbudowanego rozdzielnicy elektrycznej, którego cena wynosi 1-1,5 tys. RUB. Zazwyczaj metalowe pudełka, konfiguracja, która koncentruje się na potrzebach współczesnego konsumenta.

wniosek

Dystrybucja energii odpowiedzialna jest operacja, która determinuje trwałość i moc odbiorników końca, a skuteczność optymalizacji kosztów. Z tego powodu producenci dążyć do osiągnięcia tego rodzaju urządzenia są najbardziej niezawodny i jednocześnie funkcjonalny. Zwiększyć gamę urządzeń gospodarstwa domowego i urządzeń oraz powoduje rozszerzenie listy zadań do wykonania przez rozdzielnicy elektrycznej z nowoczesnym krawędzi. Na tle tego trendu zyskuje popularność modelu, przeznaczonego do samodzielnego montażu komponentów wewnętrznych. Na przykład za pomocą połączeń gwintowanych, płyta montażowa obudowy mogą być dostarczone przez każdego urządzenia elektrycznego. Jednym z takich obudowa może jednocześnie pisać elementy modułowe i poszczególne komponenty systemu.