872 Shares 6439 views

Leczenie przepukliny pachwinowej u mężczyzn bez operacji. Leczenie środków ludowej

Przepuklina pachwinowa-moszny – jest to wspólny patologia przedniej ściany brzucha. Zasadniczo, choroba ta jest często u mężczyzn, ponieważ kanału pachwinowego są one znacznie szersze i znacznie gorzej jest chroniona przez tkanki łącznej niż kobiety. U dzieci przepuklina pachwinowa występuje jeszcze rzadziej, większość z nich jest wrodzona. Zazwyczaj przepukliny wypełnioną część gruczołu lub jelicie cienkim. Czasami mężczyźni ona zstępuje do moszny, w tym przypadku jest on nazywany pachwinowej-moszny.

W wielu przypadkach jest to widoczne gołym okiem (fot przepuklina pachwinowa u mężczyzn są przedstawione w tym artykule), ponieważ w jego miejscu znajduje się charakterystyczna wypukłość nie zniknie na własną rękę. Przepuklina może szczypać, które zazwyczaj powoduje niedrożność jelit. Zasadniczo, proces towarzyszą ostry ból.

przyczyny

Oddziały pośrednictwem kanału pachwinowego wypaść. Kanał ten jest utworzony poprzeczny mięśni, wewnętrzną nachylona i tkanki łącznej. Jego całkowita długość wynosi 4,5 cm.

Część kanału jest pokryta zewnętrzną ukośną mięśni i tkanki łącznej, – od wewnątrz. Obejmuje ona górną część poprzecznym i ukośnym mięśni, przepuklina więzadła – na dole. Uraz lub osłabienie któregokolwiek z powyższych elementów prowadzić do wystąpienia przepukliny bramy.

Przepukliny pachwinowej-moszny utworzone z następujących powodów:

  • otyłość;
  • Ciąża – osłabienie brzusznej;
  • regularne zaparcia;
  • podnoszenia ciężarów.

typy

Leczenie przepukliny zależy od stopnia i rodzaju naruszenia jelit występu. W zależności od tych parametrów lekarz zadecyduje, jakie leczenie jest dla Ciebie – leki lub potrzebujesz operacji.

Przepuklina może być dwojakiego rodzaju:

  • ukośne;
  • prosto.

Bezpośredni przepuklina pachwinowa, statystycznie, jest produkowany u dorosłych mężczyzn. Wewnętrzna część jelita, gdy jest ona skręcona do wewnątrz, tworząc w ten sposób pętlę. Główną przyczyną jej występowania jest intensywna praca fizyczna i podnoszenie ciężarów. Leczenie tej choroby – pre chirurgiczny koniecznie zrobić USG przepuklinę pachwinową.

Ukośne przepukliny – jest przywilejem wyłącznie mężczyzn. Jelita gdy zajmuje ono obszar pachwinowy kanału, a ponadto może przenikać do moszny. W początkowych stadiach choroby stosować terapii zachowawczej, który ma na celu wzmocnienie tych mięśni. Operacja odbywa się we wszystkich innych przypadkach. Przepuklina w tym przypadku jest całkowicie usunięte.

objawy przepukliny

Pierwszym objawem przepukliny – tkanka brzuszna. Mówiąc po waga wzrasta do podnoszenia, osoba może odczuwać ostry ból, który występuje w pachwinie.

Po oddaniu moczu lub defekacji przepukliny zmniejsza rozmiar, z powodu spadku ciśnienia wewnątrz jamy brzusznej.

Pachwinie w pozycji stojącej odczuwa bólu, które mogą być tymczasowe lub stałe, w zależności od stopnia nasilenia choroby.

Przepuklina w ciężkich przypadkach może towarzyszyć nudności, objawy gorączki, kołatanie serca.

Leczenie przepukliny pachwinowej u mężczyzn bez chirurgii

Takie leczenie polega na stosowaniu leków, stosowania fizjoterapii i manipulacji za pomocą środków ludowej itd

środki folk

Przypisywanie przepukliny pachwinowej u mężczyzn leczenie bez operacji powinien lekarz prowadzący, najlepiej po konsultacji z wieloma ekspertami z tej dziedziny. nie może być traktowany niezależnie, ponieważ może pogorszyć ich stan. Ponieważ lekarze mogą próbować uzgodnić następujących środków ludowej.

kora dębu

Leczenie przepukliny pachwinowej u mężczyzn bez operacji możliwym wykorzystaniem okłady z kory dębu. Jest to niezbędne w celu kory drzewa, szlifować, a następnie wlać łyżkę proszku z kubka wrzącej wody. Postawić na małym ogniu i się moczyć przez 10 minut. Przykryć i usunąć do ostygnięcia.

Następnie można użyć gotowego środka – muszą zwilżyć gazę, a następnie podłączyć go do przepukliny. Aby skompresować ten nie zostanie przesunięty, konieczne jest, aby to naprawić. Jest to możliwe do tej owinąć folią na górze i – bandaż. Kompres powinien być zmieniany w ciągu trzech godzin.

kapusta marynowane

Solanka kwaszona prowadzone również leczenie przepukliny pachwinowej u mężczyzn bez operacji. Może też zmniejszyć ból. Jest to okład jest bardzo prosta – wziąć bandaż lub szmatką gaza, składany kilka razy, zwilżoną w soku z kiszonej kapusty, a następnie nałożony na przepuklinę i jest izolowany przez folię i szalik.

inne dodatki

Prawy pachwinowa mogą być traktowane w taki prosty i skuteczny środek, jak kwas octowy. Zaleca się, aby przemyć każdy dzień występ schłodzonego roztworu wody octu. Aby go przygotować, trzeba wziąć szklankę wody 2 łyżki octu (4%). Konieczne jest, aby umyć po takim nałożyć ciepły kompres infuzji, wykonany z czerwonego wina i dębowych liści. okłady dębowe powinny być zmieniane z okładów z ziół gryzhnika.

Dobre rezultaty dają okłady z chleba żytniego, pocierana czosnku lub silnego wlewu piołunu. Te metody tradycyjnej medycyny może spowolnić wzrost przepukliny i zapobiec jej potencjalnych powikłań.

maść

Gotować tej wody w naczyniu. Gdy zagotuje, włożyć naczynia do mniejszej objętości i nie topi pół kilograma tłuszczu wewnętrznego wieprzowego. Następnie wlać do szkła, rozgrzanym słoika.

Wlać oddzielnie w banku (pół litra) octu polstakana, break do tego samego domu surowego jajka. Bank Dodaj do góry z roztopionym tłuszczem, przykryć i przechowywać przez tydzień w chłodnym miejscu.

Następnie w łaźni wodnej, ciepła słoik, tłuszcz jest całkowicie stopiony i mieszaninę dodać 2 świeże jaja przepiórki i tłuszczu łyżka borsuka.

Otrzymane środki ubij mieszalnika lub miksera do uzyskania jednolitej masy. Maść w lodówce. Należy smarować z przepukliny pachwinowej w nocy, a także w ciągu dnia.

Maść trzeba wcierać w obszarze zagrożonym, górna położyć serwetkę, potem kawałek tkaniny wełnianej, bandaż bandaż poprawek. Jest to konieczne, aby utrzymać okład o dwie godziny.

ostróżka

Wlać 20 gramów rośliny i umieścić szklankę wody na wolnym ogniu przez dziesięć minut. Infusion dopełnić do początkowej objętości przez dodanie wody. Wykorzystanie środków otrzymanych na łyżeczce przed posiłkami.

napary

Patrząc na zdjęcie wystąpienia przepukliny pachwinowej u mężczyzn, to trudno przyjąć, że może to być traktowane z napary z ziół. Ale medycyna ludowa mówi, że tak jest. Przynajmniej można złagodzić ten stan. Na przykład, można przygotować wywar z Tsvetkov Vasilka. Aby to zrobić, trzeba zrobić 3 łyżki wrzącej oczyszczalni pół szklanki. Usuń napar i podjąć przed posiłkami w dawkach podzielonych. W ten sam sposób, aby rosół z liści agrest, pestkowych i meadowsweet ziołowymi.

modrzew kora

Gotować pięć łyżki kory modrzewia litra wrzącej wody i usunąć wlewów w ciągu 12 godzin. Bulion gotowe zużywają szyby 5 razy dziennie, korzystnie przed posiłkami. Leczenie przez długi czas – od 1 do 6 miesięcy. Po 2 tygodniach od przyjęcia należy zrobić przerwę 7-dniową. Otrzymany infuzji przechowywane maksimum dwa dni w chłodnym miejscu.

Ponadto całą wewnętrzną również skutecznymi okłady otrzymane z wlewu. Gaza składana na cztery, to jest zwilżona, umieszczony na przepuklinę, a następnie pokryte tkaniną. Te okłady umieścić dwa razy dziennie.

aktywność fizyczna

Nadmierne ćwiczenia są uważane za jedną z głównych przyczyn przepukliny pachwinowej. W szczególności wady widoczne u ludzi, którzy są zaangażowani w siłowni i podnosić ciężkie sztangi lub hantle. Ćwiczenia związane z pracą mięśni brzucha, wzrost ciśnienia w jamie brzusznej, co prowadzi do powstania przepukliny.

Osoby z chorobą może być zaangażowany w ćwiczeniach fizycznych, tylko jeśli przepuklina pachwinowa skośna nie je załadować. Najskuteczniejszym sportem w tym przypadku, jest pływanie. Osoba korzystająca wzmacnia mięśnie brzucha, tworząc w ten sposób pozytywny efekt.

Może być również nadana tlenowych fizycznych technik terapeutycznych, spacery i jogging, jazda na rowerze. Ale nadal podniósł ćwiczenia musisz omówić z lekarzem.

Jeśli jest włączona, a następnie można użyć tego zestawu lekcji:

  • Leżąc na plecach, mają swoje wahania stóp, opuścił ręce wzdłuż ciała. Robimy ćwiczenia znany jako „nożyce”.
  • Leżąc na plecach, trzymać ręce za głowę i nogi zgięte w kolanach. Na przemian w lewo iw prawo kolano i łokieć przeciwnej ramienia dogonić siebie. To ćwiczenie jest przeprowadzane do piętnastu razy, można to zrobić w ciągu dnia.
  • Wywieranie „rower” – włącz „pedał”.

noszenie klamrach

Prawie wszyscy eksperci radzą, aby nosić bandaż w przypadku przepukliny pachwinowej. Chociaż ta metoda metody leczenia nie są wliczone w cenę. Bandaż złagodzić tylko ludzką kondycję, ale choroba nie można wyleczyć. Zapobiega to możliwości, że przepuklina wzrośnie dodatkowo zmniejsza ryzyko zaciśniętym przepukliny. Choć jest to konieczne, aby nosić gorset, inaczej choroba będzie się rozwijać.

Jeśli stan pacjenta poprawił się po tych zabiegów nie dzieje, jest tylko jedno wyjście z tej sytuacji – chirurgia.