858 Shares 1503 views

Chleb – co to jest? Korzystanie z chleba podovogo. Przepis na chleb pieczony

Prawie legendarną rzeczą, poprowadzoną w duchu starożytności i baśni, jest chleb podovy. To, co jednak nie jest znane wszystkim. Większość ludzi ma niejasne uczucie, że jest coś pysznego, domowego, z odrobiną komfortu. Uważa się jednak, że do wypieku takiego chleba wymagane jest, aby prawdziwy rosyjski piec. Mówią, że we współczesnych realiach nie można spróbować chleba . Chyba, że ktoś nie zostawiłby w wiosce babki, gdzie jeszcze nie dotarli do gazu, a gdzie pozostawali mistrzowie kuchni.


Od razu powiedziemy: ten błąd kulinarny. Można nawet piec w domu w zwykłym kuchenka gazowa tak samo, legendarny chleb podovy. Co to jest i jak to jest zrobione, w tym artykule powiemy. Ponadto oferujemy wybór kilku receptur, opanowanych, które nie pamiętają o sklepach.

Chleb – co to jest?

Te chlebki i bochenki, które kupujemy codziennie, oficjalnie zwane "formą chleba". Nazwa zawiera również odpowiedź na sposób przygotowania: ciasto jest rozmieszczone na specjalnych formach, w których jest wysyłane do piekarnika. Jeśli chodzi o chleb podvogo, nie potrzebuje form: jest pieczony na płaskiej powierzchni, gromadzi objętość i kształtuje swój wygląd. W czasach, w których rosyjskie piece były jedynymi urządzeniami do ogrzewania i gotowania, na ich podłodze, na których były kęsy wykonane z ciasta, nazywano. Odpowiednie "imię" zostało również pieczone.

Właściwości wylanego chleba

W porównaniu z formowanym, chleb "starożytny" odznaczał się gęstością. Dzięki tej metodzie wypieku ciasto wydało więcej wody. Zgodnie z tym, wysoką wartością odżywczą z zawartością kalorii była tylko pieczony chleb. Użycie jej z tego punktu widzenia dla współczesnych ludzi jest dość wątpliwe: wszyscy tracą wagę, licząc kalorie i dietę. Możemy jednak ograniczyć się do kawałków o mniejszej wielkości, ale by się z tym dobrze sprowadzić: bochenek stosu jest bogaty w przeciwutleniacze (mają korzystny wpływ na skórę i trawienie), makroskładniki odżywcze (siarka, sód, magnez, fosfor) i pierwiastki śladowe (cynk, żelazo, mangan, Miedź). Ponadto obniża poziom glukozy we krwi i pomaga w odzyskiwaniu komórek układu nerwowego. Ponadto upieczony chleb trwa znacznie dłużej.

Jak to było pieczone w dawnych czasach

Było wiele tajemnic zbożowych i sakramentów przekazanych przez dziedzictwo. Niektóre zostały utracone na zawsze, niektóre stały się wspólną własnością. Oto niektóre z nich.

  1. Zasadniczo ważne było łuki piekarnika: niskie i okrągłe, pozwalało chleba wstrząsnąć bardziej i bardziej smażąc. Ta tajemnica stała się znana, a teraz piec gazowy jest niski, z stromym sklepieniem i ceramiczną podłogą.
  2. Pszenica została przecięta (czasami siatka), a żyto lub mieszanina różnych mąk pokrajanych. Dzięki takim poprawkom nadmiar powietrza z ciasta po prostu odparował, zamiast rozdarzyć skorupę lub obrzęknąć chleb, co czyni go wewnątrz wgłębienia.
  3. Prawdziwy dno chleb powinien być pachnący. A kochankowie wyciągnęli piec z liśćmi, najczęściej kapustą lub dębem lub pikantnymi ziołami.
  4. Kluczem do pomyślnego wypieku pieczywa jest dobrze nagrzany piec. Musi być podgrzany do dwustu stopni, a dopiero potem umieścić puste miejsca.

Mając takie małe końcówki przed oczami, nawet bez specjalnego piecu, można gotować pyszny i pachnący domowy chleb. Co to jest, powiedzieliśmy, nadszedł czas na praktykę.

Pieczywo musztardowe

Jeśli jesteś pierwszym, który przygotowuje upieczony chleb, przepis na początek jest najprostszy. I niech mąka po raz pierwszy jest najbardziej znanym – pszenicą. I dla pikantności i ducha domowego, wymień wodę solanką z solonych ogórków (najlepiej ambasadora, bez ocet). Jeśli jest producent chleba, nie wystąpią problemy z partią. Miesiąc kilogram mąki, łyżka żywej drożdży, dwie łyżeczki musztardy (z tym chleb jest jeszcze bardziej smaczny), a trochę więcej niż pół szklanki napiętej solanki są umieszczone w aparaturze. Kiedy chlebarz wykańcza proces ugniatania, ciasto jest rozmieszczone na pergaminie do pieczenia, na którym układa się arkusz do pieczenia, i wysyła do lekko ogrzanego (nie wyższego niż trzydzieści stopni) piekarnika do wylewania. Latem, kiedy ciepło jest w kuchni, można zostawić przyszły bochenek tuż przy stole. Po godzinie jego kształt odzyskuje, jeśli to konieczne, temperaturę w piekarniku doprowadza się do 180 stopni, a chleb zostaje wypieczony. Za godzinę można to dostać. Ale aby lepiej spróbować chleba następnego dnia, więc będzie jeszcze bardziej smaczne.

Pszenica chleb z otrębami

To tylko znalezisko dla tych, którzy wolą jeść prawidłowo i z zyskiem. Jedyny zaczep jest znalezienie otręby pszennej, ale wytrwałość z nim będzie łatwiej sobie poradzić. Półtoregram kilogramów tego cennego produktu nalewa się dwoma dużymi łyżkami, możesz mieć sól, sól, coś podgrzać. Dwie kostki drożdży rozpadają się, wlać wodę (trochę), uzupełnione ćwiartką kilogramem mąki i łyżeczką cukru i pół godziny wędrują pod pokrywką. Następnie kwaśny wlewa się do otrębów wraz z resztą wody (całkowita objętość litra), a razem dobijamy do pęcherzyków. Miska jest przykryta ponownie i pozostawiona w upale przez trzy czwarte godziny. Następnie ciasta są ugniatane, tworzą się dwa okrągłe bochenki, które są przesuwane na arkusz pieców, a znów pół godziny są odpowiednie. Następnie na bochenkach są płytkie krzyżowo nacięcia, korony są smarowane mlekiem, a preparat wchodzi do piekarnika na 50 minut przy temperaturze 220 stopni Celsjusza. Taki przepis na upieczony chleb pozwala uzyskać bardzo obfite i pożyteczne bochenki.