158 Shares 1718 views

Sigmoidoskopia: opinie. Sigmoidoskopia: przygotowanie

Każdy człowiek przynajmniej raz przekazany analiz i zrobiłem kilka egzaminów. Diagnoza wielu narządów odbywa się za pomocą ultradźwięków. Jednak nie zawsze są dokładne i pouczające. W niektórych przypadkach, badanie przeprowadzone przez „wewnątrz”. Ten artykuł omówi co za sigmoidoskopię. Preparat do tej diagnozy to absolutnie konieczne. Również można dowiedzieć się, jakie opinie przygotowane przez procedury.


Jaki rodzaj manipulacji?

Po pierwsze, powiedzmy, że sigmoidoskopii. Zdjęcia urządzenia, który zapewnia diagnostykę przedstawione w tym artykule.

Manipulacja umożliwia wyświetlanie maksymalnej jamy jelita grubego. W razie potrzeby mieć możliwość podjęcia część materiału do badania. Takie badanie jest zalecane osobom, które mają skłonność do chorób jelit. Także diagnoza jest przypisany do prawie wszystkich chorych 40 lat po proktologa.

Sigmoidoskopia Wytwarzanie procedury

Przed wykonaniem diagnostyki niezbędne, aby przygotować odpowiednio ciele, szczególnie jelita. Pamiętaj, aby zwrócić się do lekarza, co robić przed manipulacją. Sigmoidoskopia, którego przygotowanie trwa kilka dni, przeprowadza się w ciągu kilku minut. Istnieje kilka etapów, aby podzielić ten proces.

Pierwszy krok: dostosowanie mocy

Jeśli wyznaczony Sigmoidoskopia dziecko lub dorosły, trzeba kilka dni przed zabiegiem do zmiany diety. Zasilanie powinno być wyłączone z niestrawnych żywności i żywności, które przyczyniają się do powstawania gazu. Tak, zrezygnować fasola, pieczywo, słodycze i napoje gazowane.

Zabrania się spożywania produktów alkoholowych i żywności, który przyczynia się do zatrzymywania płynów w organizmie. Dać pierwszeństwo zup niskotłuszczowych, gotowane mięso lub niesłodzone owsiankę.

Drugi etap: oczyszczanie jelit

Jeśli są przypisane do kolonoskopii i Sigmoidoskopia, należy wstępnie oczyścić jelita. Można to zrobić za pomocą lewatywy lub po zażyciu środków przeczyszczających.

Jeśli wolisz lewatywę, konieczne jest przeprowadzenie oczyszczania kilka godzin przed zabiegiem. W przypadku, gdy zostaną zastosowane środki przeczyszczające muszą brać leki nocy.

Trzeci etap: przed zabiegiem

Jeśli Sigmoidoskopia (Zdjęcia organowe przedstawione w tym artykule) jest zalecany do jelita przed konieczne jest postępowanie w celu zapewnienia, że żadne wewnętrzne krwawienie lub choroba zapalna. Aby to zrobić, lekarz dokonuje kontroli manualnej i określa status i gotowość jelita do rozpoznania.

Widoki pacjentów

Recenzje Sigmoidoskopia w większości przypadków otrzymuje pozytywne. Jednakże, wielu pacjentów uważa, że lepiej jest przeprowadzenie rezonansu magnetycznego lub tomografii komputerowej. Zastanów się, co zawiera recenzje sigmoidoskopię.

czas diagnoza

Procedura ma pozytywną opinię w związku z prędkością inspekcji. W przeciwieństwie do kolonoskopii, Sigmoidoskopia wykonywane bardzo szybko. Specjalista będzie potrzebował tylko kilka minut na badania i diagnozy.

Należy zauważyć, że procedura MRI i CT skany wykonywane nawet szybciej. Z tego powodu, w porównaniu do danych diagnostycznych Sigmoidoskopia traci.

Badanie cen

Recenzje Sigmoidoskopia jest dobra ze względu na koszty. W publicznych placówkach służby zdrowia badanie będzie kosztować cię za darmo. Prywatnie, diagnoza Klinika cena wynosi około 1000 rubli.

W porównaniu z CT, takie badanie jest bardzo korzystna. Jest to tańsze niż kilka razy.

Badanie informatywności

Recenzje Sigmoidoskopia jest pozytywna ze względu na fakt, że specjalista może uzyskać maksimum informacji. Warto zauważyć, że diagnoza nie daje kolonoskopii lub MRI.

analiza możliwości

W trakcie badania, ekspert jest w stanie podjąć część materiału do badania. Taka cecha charakterystyczna nie oferują rezonansu magnetycznego lub tomografii komputerowej. Dlatego Sigmoidoskopia jest bardzo popularny.

Jeżeli w czasie diagnozy wykazały polipów, cysty lub inne patologie, lekarz bezboleśnie osobny kawałek biopsji.

Łatwość przygotowania

Sigmoidoskopia jest procedurą, która wymaga minimalnej ciało treningowy. Dla MRI lub CT scan osoba musi rozważyć kolejne elementy. Przed kolonoskopii w ogóle jest wymagane do korzystania dużo płynu.

ból

Wielu pacjentów skarży się, że procedura jest dość bolesne. Przed manipulacją lekarza nie korzysta z żadnego znieczulenia. Cała procedura odbywa się „na życie”.

Pacjenci mówią, że podczas wprowadzania maszyny poczuła lekki dyskomfort i ból. Ponadto, wprowadzenie jelita grubego powietrzu, ludzie czują się wzdęcia i rapiranie w jelitach. Kiedy rozpoczyna się badanie, niektórzy pacjenci skarżą się na silny ból.

Eksperci zauważają także, że takie uczucia pojawiają się tylko wtedy, gdy pacjent ma zapalenie lub guzów w jelitach.

nieporadność pacjent

W przeciwieństwie do rezonansu magnetycznego i tomografii komputerowej, w którym urządzenie kontrolne wykonuje w tym przypadku diagnoza jest wykonywana żywej osoby. Wielu pacjentów powiedzieć, że w czasie badania czuli dyskomfort i ucisk. Byli zażenowany, że ich jelita lekarz bada wnętrze.

Jednak warto zauważyć, że lekarze o tym nie mówi nic. To ich praca, a pewnego dnia może zbadać specjalista do dwóch kilkunastu pacjentów.

wniosek

Sigmoidoskopia jest bardzo proste i pouczające widzenia diagnozy. Nie bój się i iść na egzamin, jeśli to konieczne. Takie badanie może wykryć nieprawidłowości w czasie i zaoszczędzić od powikłań. Życzę zdrowia!