504 Shares 5455 views

metoda Hybridological

Jak słusznie zauważył wiele, genetyka jest królową nauk. Rzeczywiście, kwestie związane z tą nauką, jest jednym z najważniejszych, ponieważ określają one, jak mówią, jakość potomstwa rodzi. Genetyka i zawsze pomaga w rozwiązywaniu problemów, takich jak poszukiwanie nowych metod leczenia poważnych chorób.

Jednym ze sposobów, aby pracować w genetyce jest metoda Hybridological. To nie jest to, że inne, jako metodę studiowania dziedziczności. Jego istotą jest taka: jeśli istnieje sreschivanie dwa gatunki, ich potomkowie odziedziczą zestaw atrybutów, które zostaną określone przez genotypu. Taki sposób jest znany jako sposób Hybridological Mendla. Był pierwszym, który przekroczył różnych odmian grochu, które różniły się od siebie pod wieloma względami. Na przykład, różnią się wielkością nasion, ich kształt, kolor i wynikać wysokość i tak dalej. Mendel przeprowadzane liczne operacje na skrzyżowaniu różnych gatunków i zaobserwować, w jaki sposób objawia się wszystkie znaki w pierwszym, drugim i innych pokoleń mieszańców. Takie prace Naukowcy przeprowadzili wiele odmian grochu, więc był w stanie ustalić pewne wzorce, które odnoszą się do stosunku ilościowego roślin hybrydowych, a oni zwykle mają pewne właściwości odmiany.

Sposób Hybridological może być podzielone na kilka typów. Najprostszym z nich jest to, że inne nie, jak monohybrid krzyż. Jest kilka różnic pomiędzy formami rodzicielskimi, co do zasady, to jest dosłownie kilka znaków.

Jeżeli podać konkretne przykłady, nazywany jest przejście między odmianami nasion grochu z zielonym i żółtym. W następstwie doświadczeń Mendel przyszedł do wniosków, które stały się przez niektórych postulatów genetyki. Po pierwsze, mówimy o regule dotyczącej jednorodności pierwszej generacji hybrydowego. Po drugie, należy powiedzieć o drugiej generacji hybrydowego prawa rozszczepienia. I po trzecie, powinniśmy zwrócić uwagę hipotezę o czystości gamet.

Jeśli mówimy o pierwszej generacji zasadą jednolitości, konieczne jest, aby powiedzieć, że zakłada podobieństwo pierwszej generacji z rodzicami na każdym terenie.

Tutaj można zapoznać się pełną dominację cech jednego rodzica nad innymi znakami.

Sposób Hybridological można uznać za przypadki specjalne o analizę genetyczną. On zwykle poprzedzone tzw metody hodowli. Konieczne jest, aby wybrać albo utworzyć surowy materiał, który będzie następnie badano. Mendel w tym przypadku współpracował z nasion grochu, które są samopylne.

Nie jest tajemnicą, że w niektórych przypadkach proces, który nazywa się bezpośrednią metodą Hybridological nie może być używany. Odnosi się to do dziedziczenia cech u ludzi. Faktem jest, że w tym przypadku nie mogą być planowane krzyżowanie i nevzmozhno zapewniają parametry takie jak płodność, a także terminy dojrzewania. Z tego powodu, w genetyce są wykorzystywane i niektóre inne metody.

Na przykład, cytogenetycznych metod. Ich badania włączono cytogenetyka nauki. To nie wyklucza takiego jak analiza Hybridological, ale studiuje wizualną nośnikiem informacji genetycznej. To nie jest tylko mitotycznego, mejotycznego i chromosomów polytene i mitochondriów i plastydów. Zatem metody cytologiczne, przede wszystkim obejmuje badania chromosomów.

Aby to zrobić, należy użyć następujących metod badawczych: metodę mikroskopii świetlnej, a także liczne metody mikrospicheskih testy, które są prowadzone z pomocą niektórych urządzeń elektronicznych.