345 Shares 2316 views

Peugeot RCZ: niezwykle stylowy samochód

Francuscy projektanci zdołali stworzyć samochód, który uosabiał siłę techniczną i unikalny nowoczesny styl, aby mylić, co z innymi jest po prostu nierealistyczne. Nazwa nowości to Peugeot RCZ. W swojej klasie samochód wyróżnia się na tle konkurencji jego charyzmatyczny wygląd, piękne wykończenie wnętrza i, oczywiście, sprawne silniki.


Technologie, które stały się własnością Peugeot, pomagają Ci w myśleniu o nowej erze jazdy. Pomimo tego, że planowana jest koncepcja Peugeot RCZ, recenzje wielu miłośników samochodów zmusiły producenta do zmiany decyzji i uruchomienia modelu na przenośniku. Tak więc, odtąd marzenia o stylu, szybkości i wygodzie są urzeczywistniane w rzeczywistości. Ponadto projektanci zbudowali nie tylko inny model sportowy, ale prawdziwą klasę samochodów.

Mówiąc na zewnątrz, należy podkreślić, że Peugeot RCZ jest umieszczony jako samochód sportowy. Potwierdzają to kontury i kształty karoserii, co czyni je legendą dla koneserów szybkości. Wnętrze wykorzystuje wysokiej jakości materiały, w tym skórę, węgiel i aluminium. Wnętrze samochodu zapewnia wysoki poziom zaufania i komfortu dla ludzi już przy lądowaniu, nie mówiąc już o niewiarygodnych odczuciach podczas jazdy. Wielu właścicieli samochodów po prostu cieszy się ergonomią modelu. I to naprawdę jest, ponieważ wszystkie elementy sterujące są umieszczone bardzo wygodnie i są w zasięgu ręki. Jeśli chodzi o fotel kierowcy, Francuzi też byli zaskoczeni, ponieważ potrafią przystosować się do jakiegokolwiek.

Dla Peugeot RCZ istnieją dwa warianty silników, z których każdy jest słusznie jednym z najbardziej skutecznych i bezpiecznych ze wszystkich. Jeden z nich ma objętość 1,6 litra i potrafi rozwijać 156 "koni". Ten silnik benzynowy działa w połączeniu z 6-biegową automatyczną lub ręczną skrzynią biegów.

Druga jednostka napędowa ma taką samą objętość, ale jej moc wzrosła do 200 KM. Jest to również najbardziej ekonomiczny, zużywa na 100 km przebiegu tylko 5,3 litra oleju napędowego. Zgadza się, że nie każdy samochód sportowy może pochwalić się tak niskim kosztem i tak wysokimi zwrotami. Należy zauważyć, że wydajność urządzenia jest zwiększona ze względu na wyposażenie turbiny. Dla tego silnika są dostarczane mechaniki. Dodatkowo, przez 100 kilometrów emitowane są tylko 139 g substancji szkodliwych.

Bardzo ważne niuanse, o których chciałbym wspomnieć w Peugeot RCZ: bezpieczeństwo. W tym auto projektantom możliwe było wdrożenie odpowiednich aktywnych systemów i nowoczesnych technologii, aby zapobiec kolizjom. Nie jest to zaskakujące, biorąc pod uwagę wcześniej powiedziane pragnienie francuskiej firmy, aby zapewnić maksymalne bezpieczeństwo.

Podsumowując, chciałbym zwrócić uwagę na styl nadwozia, bazujący na architekturze trzech komponentów. Ta oryginalna sylwetka samochodu nie jest dość typowa dla innych modeli Peugeota. Dlatego przedstawiciele francuskiego producenta twierdzą, że Peugeot RCZ został stworzony w celu zniszczenia istniejących stereotypów na ten temat. Koszt samochodu zależy od konfiguracji i zaczyna się od znaku 1 miliona rubli.