813 Shares 1131 views

Środki z kleszczami

Późną wiosną i latem – wspaniały czas ciepło, światło. Dla relaksu jest najbardziej odpowiedni do charakteru tej porze roku. Ale tym razem, aktywacja ssące krew owadami takimi jak komary i kleszcze. Są wektory poważnych chorób. Szczególnie niebezpieczne są kleszczy. Rodzaje tych owadów wysysających krew różnią się w obszarze ich siedlisk. Niektóre z nich nie atakują ludzi, a inne w przypadku braku zwykłego źródła „nakarmić” znaleźć kolejną ofiarę. Te cechy są brane pod uwagę w procesie wytwarzania narzędzi z kleszczy. Najbardziej niebezpieczne owady Ixodidae rodzina. To właśnie te pasożyty nosić kleszczowe zapalenie mózgu i boreliozę. Ich naturalnym siedliskiem jest w strefie umiarkowanej europejskiej części Rosji i na Syberii.


metody zabezpieczeń

Środki z roztoczy są podzielone na trzy grupy:

– Repelenty – odpychają pasożytów.

– akarycydy (od greckiego słowa Akari – roztocza i Łacińskiej caedo – zabić) – leki, które niszczą owady.

– Materiał owadobójcze hydrofobowe oddestylowano i wyeliminować pijawki.

Repelenty przeciw kleszczom

W takiej kompozycji obejmuje składnik chemiczny – dietylu toluamid. Idealnie odpycha owady, a tym samym zapobiega możliwości ukąszeniu. Największe zapotrzebowanie jest dla takich marek jak repelentów "Off", "maksymalna Reftamid" "DEFI-Taiga", "MEDILIS- komara", „Gall-RET '' Biban”. Odstraszający efekt leku trwa przez kilka dni. Tick repelent nakłada się odsłonięte części ciała i ubrania ludzi. Do ochrony dzieci przed owadów opracowano miękkie leków, takich jak „off-dzieci”, „MEDILISIK dla dzieci przed komarami”, „Biban żel”, „Efkalat”, „Ftalar”, „Evital” kolonia „Pihtal”. Przed nałożeniem na skórę środka odstraszającego zaleca się testować na małej powierzchni korpusu do reakcji alergicznych.

akarycydowe sparaliżować owady

Substancjami czynnymi leku są alfametryna lub alphacipermetrin. W interakcji z roztoczy leku owadów pochodzi paraliż kończyn. On spoczywa na osobie, a nie gryzie go. Niestety, fundusze są dystrybuowane wyłącznie przez kleszcze na tkaninie. W żadnym wypadku nie mogą być przetwarzane z tymi substancjami odzieży publicznie. Tkanina jest przetworzone, suszone, a potem jedyne co można nosić. W naszym kraju wytwarza ponad 30 akarycydy. Najbardziej popularne wyroby takie jak "Reftamid tajdze", "anty-roztocza Fumitoks", "Anti-roztocza Gardeks", "anty-roztocza piknikowe", "Gardeks aerozol ekstremalne", "Tornado anty-roztoczy". Skuteczność substancji czynnej są przechowywane przez 2 tygodnie.

Podwójne działanie odstraszające substancje owadobójcze,

Należą alfametryna i toluamid dietylowy, zabijania i preparaty odstraszające. Środek napylony kleszczy tylko na odzież odstraszający owady. Sposób stosowania jest taki sam jak akarycydy. Największe zapotrzebowanie oznacza „roztocza kaput aerozol”, „Medilis Comfort”, „Moskitol sprayu”, „ekstremalne Gardeks” (aerozol z roztoczy).

Wszystkie te leki są dobrze chronione przed ukąszeniami pasożytów i pomóc uniknąć dyskomfortu i niebezpiecznych chorób. Najważniejsze – pamiętaj, wchodząc w lesie, trzeba ubierać się tak, że ciało jest tak mały, jak to możliwe do odsłoniętej skóry.