816 Shares 4672 views

BlueScreen, błąd. Jak naprawić Bluescreen błąd?

Zwykli ludzie zwani „niebieski ekran śmierci” w rzeczywistości ma normalną nazwę – to BlueScreen (błąd). Jak to naprawić, teraz każdy wie więcej lub mniej profesjonalnego administratora systemu, ale użytkownicy mają często o tym nie wiadomo.

Ten błąd jest dość powszechne w przypadku korzystania z systemu operacyjnego Windows. Jednocześnie, niewiele osób wie o tym, co to błąd, który prowadzi do takiej awarii, w rzeczywistości może być ustalona z góry, nawet jeśli mamy zrozumieć, jakie problemy komputer może być przeżywa i co mogą przynieść. W rzeczywistości jest to nic wielkiego, po prostu trzeba pamiętać konkretny wykaz informacji.

Dlaczego tak się stało?

Oczywiście, najpierw należy określić przyczynę, z powodu której nie było takiej sytuacji. Aby to zrozumieć, trzeba zastanowić się uproszczony schemat architektury systemu operacyjnego.

Twój kod system operacyjny działa w dwóch podstawowych trybach – w trybie jądra i użytkownika. W tej ostatniej funkcji różnych narzędzi aplikacyjnych, takich jak różnych przeglądarkach, notesy, biura, itp, to znaczy tych, którzy nie mają żadnego dostępu do krytycznych parametrów systemu operacyjnego. Tryb jądra już bezpośrednio wykonywane przez kod systemu operacyjnego, a także trwają prace zainstalowane sterowniki.

programiści systemów operacyjnych postanowiliśmy wykorzystać ten podział jest osiągnięcie wysokiego bezpieczeństwa systemu, ponieważ w przypadku braku takiej separacji byłoby wystąpić w jakichkolwiek usterek w aplikacji użytkownika nie było sytuacji, w której system operacyjny przyjdzie działać. Jak dziwne, gdyż nie trzeba było wiele, ale po wykryciu nieprawidłowego kodu, system zaczyna się bronić i używa do tego Bluescreen (błędu). Jak naprawić? Wyeliminować przyczynę problemu?

ustalić przyczynę

W profesjonalnych kręgach nazywa się niebieski ekran błędu STOP na przyczyny, że zaraz przestanie komputer, a jedyną rzeczą, która może sprawić użytkownikowi – zapoznał się z informacjami dostępnymi na niego i po prostu uruchom ponownie komputer. Warto zauważyć, że zgodnie ze standardowymi ustawieniami, system operacyjny sam musi ponownie uruchomić komputer po pewnym okresie czasu, więc czasami występują takie sytuacje, gdy wszystkie informacje o błędzie nie mają czasu na czytanie, a urządzenie przejdzie do restartu. Jest to dość kłopotliwe, ponieważ staje się coraz trudniejsze do wyeliminowania problemu, ponieważ nie wiemy, dlaczego nie było BlueScreen (błąd). Jak naprawić to, czego nie wiem?

Dlatego, jeśli nagle pojawił się niebieski ekran śmierci, należy najpierw udać się do właściwości komputera, a następnie przejdź do sekcji „Ustawienia zaawansowane”, „Zaawansowane” i pod „Ustawienia”, aby usunąć automatyczny restart komputera.

Dlaczego tak się stało?

Jak wspomniano powyżej, z uwagi na fakt, że błędny kod został wykryty w trybie jądra, nie BlueScreen (błąd). Jak naprawić, można znaleźć po zdefiniowaniu, dlatego też powstał. To samo dzieje się z następujących powodów:

 • Konflikt urządzeń podłączonych do komputera.
 • Konflikt zainstalowanych sterowników.
 • Zainstalowany niewłaściwy sterownik.
 • Sprzęt nie jest kompatybilny z systemem operacyjnym.
 • Urządzenia w komputerze przegrzany.
 • BIOS został skonfigurowany nieprawidłowo.
 • Zbyt mało wolnego miejsca na dysku twardym.
 • Komputer jest zainfekowany programów antywirusowych.
 • RAM i CPU podkręcony.

Dlaczego jest to najczęściej?

Oczywiście, powodów może być wiele, ale w znacznej większości przypadków błąd krytyczny jest wynikiem tego, co masz jest problem ze sterownikami. Bardzo często, jak to wynikiem tego jest błąd BlueScreen systemu Windows 7. Zgodnie z danych statystycznych zbieranych przez Microsoft Corporation, około 7 na 10 przypadków występuje właśnie ze względu na wadliwe działanie zainstalowanych sterowników, i dotyczy różnych narzędzi, w tym sterowniki do karty graficznej, karty sieciowej, web-kamery, drukarki i inne urządzenia.

Jak zapobiegać?

dość często pojawia się sytuacja, że Bluescreen (usterki) w przypadku, gdy usterka jest kierowca z różnych programów, takich jak antivirusniki, oprogramowanie nagrywające, dysków wirtualnych i wiele więcej. To z tego powodu zaleca się używać tylko oryginalnego sterownika, który daje deweloperowi siebie, a nie próbować je pobrać ze stron nie są znane do Ciebie.

Pozornie proste wytyczne, ale wiele z nich nie są zgodne, więc pojawia się w końcu na swoim komputerze Bluescreen. Kody błędów mogą być bardzo różne, więc jest często nawet ich własne użytkownicy nie są w stanie określić, jakiego rodzaju przyczyny, nie ma problemu.

Co robić?

Po znalezieniu BlueScreen (błąd 1049 lub inny), trzeba zwrócić uwagę na nazwę sterownika, jeśli jest on obecny. Teraz trzeba przejść do menu „Sterownik”, a następnie znaleźć urządzenie lub program, do którego oprogramowanie należy. Odbywa się to w celu określenia narzędzia lub sterownik urządzenia, który doprowadził do niebieskiego ekranu. Jeśli kierowca jest po stronie oprogramowania, w tym przypadku, po prostu zainstalować go ponownie, aby pozbyć się tego problemu.

Jeśli mówimy o kierowcy, który należy do jednego z urządzeń w komputerze, w tym przypadku trzeba będzie go zaktualizować. Dość często zdarza się, że wycofywania do wcześniejszej wersji może uwolnić się od strachu, że BlueScreen pojawia się ponownie (błąd). Jak mogę to naprawić już wybierać się w zależności od tego, co spowodował.

Kod – głównym przedmiotem zainteresowania

Następnie powinno się zwrócić uwagę na kod i nazwa błędu, który wystąpił. Przejdź do menu o nazwie «Kod BSoD”, a następnie w prawym menu, wybierz kod błędu. W otwartym artykułu można dowiedzieć się, co to za błąd i jak zrozumieć to, czego potrzebujesz, aby wybrać metodę szybkiego usuwania.

Ze względu na fakt, że istnieje system operacyjny Windows 8, który różni się od poprzedniego projektu, jak również różnego rodzaju informacje, które opisują „niebieski ekran śmierci”, to koniecznie należy przeczytać zalecenia, jeśli naprawdę chcesz pozbyć się błędów i więcej z nie występuje.

przydatne informacje

Na koniec warto zauważyć kilka punktów, które trzeba wiedzieć, czy niebieskim ekranie:

 • Pojawia się niebieski ekran po wystąpieniu błędu w trybie jądra przy starcie.
 • Stosowanie oryginalnych sterowników i stabilnych programów pobranych z oficjalnej strony, minimalizuje prawdopodobieństwo wystąpienia tego błędu.
 • W każdym przypadku trzeba wyeliminować przyczyny z powodu których doszło do niebieski ekran, nawet jeśli po jego zniknięciu system nadal działa normalnie.

Pamiętając o tym wszystkim, można zminimalizować ryzyko wystąpienia tego błędu, i w takim przypadku będzie wiedział, co zrobić, aby rozwiązać ten problem.

Dzisiejsi użytkownicy często spotykamy niebieski ekran, ale nawet nie rozumieją, jak go wyeliminować, i dlaczego on przyszedł. Biorąc pod uwagę to coś strasznego, bo nawet nazwany „niebieski ekran śmierci” faktycznie wyrównał w sytuacji, gdy komputer jest dosłownie „umierających”. W rzeczywistości tak nie jest. Sytuacja, jak widać, wystarczy przeanalizowane i wyeliminowane.