775 Shares 4746 views

Cukinia, smażone w mące: przepisy kulinarne i cechy gotowania

Cukinie są unikatowymi warzywami, z których można gotować wiele smacznych i zdrowych potraw. I to nie tylko wszystkie słynne sałatki lub fritters. Najprostszym sposobem na zrobienie cukinia, smażonego w mące. Ponadto istnieją dziesiątki dość interesujących przepisów na ten temat.

Łatwe i proste

Każdy, kto dopiero zaczyna swoją karierę kulinarną może zacząć od najprostszej opcji. W tym przypadku cukinia, smażona w mące, gotowana jest w ciągu zaledwie 20 minut. Wymaga to minimalnego zestawu produktów: na 1 kilogram świeżego squasha – 10 g soli, szklankę mąki i 3 łyżki oleju roślinnego.

Przygotuj cukinię, smażoną w mące, w następujący sposób:

 1. Dla pracy lepiej jest wybrać młode owoce. Mają bardzo delikatną skórę i miękkie, prawie niedostrzegalne nasiona. Pierwszą rzeczą do zrobienia jest dobrze umyć warzywa, a następnie po usunięciu wierzchołków delikatnie pokroić w te same okręgi o grubości nie większej niż 1 centymetr.
 2. Po tym, każdy kawałek należy pocierać solą.
 3. Wlać mąkę do oddzielnej płyty.
 4. Włożyć patelnię do ognia.
 5. Teraz każde koło powinno najpierw wrzucić mąką, a następnie wrzucić do wrzenia olej i smażyć z obu stron, aż pojawi się łagodna, krępująca skórka.

Lepiej jeść takie cukinię zaraz po gotowaniu. To danie jest idealne na pełne śniadanie lub lekką kolację.

Oryginalne breading

Cukinia, smażona w mące, będzie nawet smaczniejsza, jeśli dla ich przygotowania użyj nie dość zwykłego chleba. Oryginalna kompozycja może zmieniać nie tylko smak, ale także wygląd gotowego naczynia. Aby to sprawdzić, potrzebujesz 2 cukinii – 5 łyżek mąki kukurydzianej, soli oraz 1 łyżeczkę czerwonego pieprzu, suszonej bazylii i siekanej gałki muszkatołowej.

Technika gotowania jest nieco inna od poprzedniej wersji:

 1. Po pierwsze, warzywa powinny być myte, jak zwykle, pocięte w kręgi.
 2. Potem muszą być solone i pozostawić w tej pozycji przez 10 minut.
 3. Pozwól spuścić wodę, aby przejść do następnego etapu.
 4. W oddzielnym pojemniku połączyć sól, mąkę i przyprawy.
 5. Kawałki cukinii na przemian obniżyły się w bułce tartej, a następnie smażono na patelni w wrzącym oleju roślinnym. Podczas obróbki termicznej produkt będzie nieco miękki.

Oprócz tego dania, lepiej używać grubej kwaśnej śmietany ze świeżymi ziołami lub jogurtem.

W jednej sesji

Pieczenie poszczególnych sztuk czasem trwa długo. Co zrobić, jeśli jedzenie powinno być gotowane szybko? Jak smakuje smażony cukinia na patelni w bardzo krótkim czasie? Jest wyjście. W tym celu wystarczy zmienić metodologię samego procesu. Produkty będą wymagały tego samego: na podstawie każdego młodego cukinia – trochę soli, łyżki mąki pszennej i oleju roślinnego.

W tym przypadku sposób gotowania jest następujący:

 1. Przede wszystkim, jak zwykle, należy umyć warzywa.
 2. Następnie, w każdym szpiku warzywnym obcięto obu wierzchołków. Pozostały element obrabiany podzielony jest na 4 części, przez co tworzą poprzecznie dwa nacięcia. Następnie płytki powinny być podzielone na segmenty o długości 4-5 cm.
 3. Złożyć produkty w misce, dodać sól, lekko posypać mąką i delikatnie wymieszać łyżką.
 4. Przetworzone w ten sposób segmenty są umieszczane na patelni i smażone w oleju roślinnym na średnim ogniu.

Jest to najprostsza wersja tego, jak smażony cukinia smażona na patelni. I aby były bardziej ostre, nie wolno soli, ale staraj się nie przesadzać jej ilością.

Warzywa w ciasto

Otrzymuje się bardzo smaczne cukinię, smażone w mące z jajkiem. Ta metoda jest często stosowana do przygotowywania wielu produktów (mięsa, ryb i innych). W tym przypadku potrzebne będą następujące składniki: 800 gramów cukinii – 8 łyżek mąki, 2 jajka, trochę soli, 4 łyżki oleju roślinnego i szczypta mielonego pieprzu czarnego.

Naczynia przygotowywane są według następującej technologii:

 1. Pierwsze zmyto cukinię należy podzielić na okrągłe blanki o grubości centymetra. Jeśli warzywa są bardzo duże, to mają lepsze cięcie twardej skóry specjalnym nożem.
 2. Następnie koła powinny być solone i pozostawione na głębokiej płycie przez 15 minut.
 3. Wolny czas można spędzić na gotowaniu ciasta. Aby to zrobić w oddzielnym naczyniu, musisz pokonać jajka z pieprzem i solą, dodając pół szklanki wody. Następnie, nie zatrzymując mieszania, stopniowo wprowadzaj mąkę. Gotowa kompozycja powinna być podobna do płynnej kwaśnej śmietany.
 4. Teraz każdy kawałek musi być najpierw zanurzony w ciastku, a następnie umieścić w patelni z wrzącym olejem i smażyć przez 5 minut z każdej strony. Proces ten lepiej prowadzić pod pokrywą. Więc warzywa w środku okażą się delikatniejsze.

W razie potrzeby można podać to danie z sosem śmietanowym lub majonezowym.

Aromatyczny dodatek

Ci, którzy lubią pikantne potrawy, mogą gotować cukinię, smażoną w mące z czosnkiem. Nie jest to trudne. Konieczne będzie przygotowanie do tego podstawowych składników: cukinia, sól, mąka pszenna, olej roślinny i czosnek, koszt 2 zębów na każdy warzywo.

Cała praca odbywa się w trzech etapach:

 1. Najpierw należy przygotować warzywa. W tym celu należy je umyć, a następnie podzielić na puste miejsca w postaci okręgów lub płyt. Ich grubość powinna wynosić co najmniej jeden centymetr. W przeciwnym razie ciało rozprzestrzeni się, a gotowa potrawa straci swój kształt.
 2. Słone solone półfabrykaty smażyć w wrzącym tłuszczu z dwóch stron aż do utworzenia skorupy o charakterystycznym odcieniu. Należy upewnić się, że produkt nie zasycha i pozostaje miękki.
 3. Czosnek ścisnął przez prasę i przetworzył je każdemu kawałkowi wciąż gorącego cukinia. W tym celu masę ziemi można po prostu układać z góry lub wycisnąć z niej sok przez gaz.

Przyjemny zapach czosnku z powodzeniem uzupełnia smak świeżych warzyw, co sprawia, że gotowe danie staje się bardziej atrakcyjne.

Wartość energetyczna

Cukinie są niskokaloryczne potrawy. Dlatego są często włączani do swojej diety, ci, którzy są zmuszeni do monitorowania swojej wagi. Oczywiście, ponieważ w 100 gramach świeżego produktu zawiera tylko 24 kilokalory. Ponadto nie zapominaj, że zawierają ogromną ilość:

 • Makroelementy (wapń, magnez, potas, fosfor i sód);
 • Witaminy (A, E, C, B i PP);
 • Nasycone kwasy tłuszczowe;
 • Żelazo;
 • Mono- i disacharyd.

Podczas gotowania liczba kalorii w gotowym produkcie zmienia się znacznie. Wszystko zależy od metody przygotowywania i towarzyszących elementów. Na przykład przy gaszeniu cebul, masła i marchwi liczba ta wzrasta do 40 sztuk. Jeśli używasz cukinia, smażony w mące, zawartość kalorii będzie jeszcze większa.

Wzrasta z powodu użycia dużej ilości oleju. Po tak ekstremalnej terapii w 100 gramach cukinii będzie już około 100 kilokalorów. To zdecydowanie warto rozważyć u tych, dla których utrzymanie normalnej wagi jest poważnym problemem.

Ciekawe rozwiązanie

Jak inaczej można gotować smażone cukinię w mące na patelni? Odpowiedzią na to pytanie jest dziesiątki różnych opcji. Najciekawsze z nich wymaga użycia specjalnego sosu. To bardzo proste. Najpierw trzeba przygotować niezbędne składniki: 2 cukinię – 16 g soli, 2 ząbki czosnku, 150 gramów majonezu i 5 łyżek mąki.

Teraz możesz zacząć gotować:

 1. Pierwszy squash musi być dobrze umyty, a następnie podzielić się w jakikolwiek dogodny sposób na mniejsze preformy, umieścić je w misce i posypać solą.
 2. Każdy kawałek chleba w mące i smażyć na średnim ogniu z dodatkiem niewielkiej ilości oleju.
 3. Przygotuj sos z majonezu i tartego czosnku.
 4. Pachnąca mieszanka na jednej stronie każdego kawałka smażonego cukinia. Aby warzywa dobrze nasączała, powinien chwilę poczekać. W zasadzie sos może być podany oddzielnie w wazonie.

Ta opcja może być używana jako gorąca lub zimna przekąska, a także dobre naczynie boczne do naczyń mięsnych.