587 Shares 5591 views

Kantar dla koni własnymi rękami. Uprząż dla koni

Z koniem rolniczych, każdy właściciel ma na celu zapewnienie jej odpowiedniej opieki i znaleźć odpowiednią amunicję do niego. To zawsze było najważniejszym dobrostanu zwierząt. Prawidłowo dobrane wyposażenie ułatwi proces przyzwyczaić do niego i pomoże właściciel znaleźć wspólny język z niego.

amunicja cel

W dzisiejszych czasach, uprzęże dla koni przedstawiane w ogromnej różnorodności. Brak jej właściciele zwierząt nie cierpią. Kantary, uzdy, chumbur, koc i siodło – wszystko uprząż konia. Wszystkie te elementy można kupić na targu lub w specjalistycznych sklepach, i mogą być wykonane niezależnie.

Uprząż dla koni powinny być łatwe do naprawy, a być uniwersalne do zastosowania w różnych rodzajach prac podejmowanych.

Ręce mogą uczynić jednym z tematów wykorzystać – uwięzi. Chociaż życie z self-made kantary małych, ale produkcja trafi na minimalnych środków. Są one łatwiejsze do mycia i wysuszyć je szybciej.

Co jest kantar dla koni

Halter jest uważany za urządzenie, które pomaga uczyć konia do osoby. Tego rodzaju pałąk, który nie jest uzda jest włączone. Jest on używany do kontrolowania konia, czyszczący, sedlanie, prowadząc przy okazji. Noszenie go, jest to bardziej wygodne, aby sobie z tym poradzić w pastwiska. W tym przypadku, jamy ustnej zwierzęcia pozostaje wolny, co pozwala mu spokojnie pasą. Składa się z kapsułką, podborodnogo, policzkowych i potylicznych pasów.

liny Halter

Aby przyzwyczaić szczególnie wrażliwe konie korzystać z tej uwięzi. On delikatnie działa na zwierzę, które pozwala pracować z nim. Jego okrągłe guzki wytworzenia ciśnienia działającego na okładce koni skóra, zmuszając ją, by obrócić głowę tam, gdzie trzeba opanować.

Ale zanim podejmiesz tę część uprzęży, musisz nauczyć się jak prawidłowo zgadzają podwójne węzły. Powinny one być okrągły kształt. Nieprawidłowo związany będzie płaska i będzie produkować nacisk na dość dużej powierzchni ciała konia.

Przed rozpoczęciem dziania podwójnego urządzenia, należy najpierw połączyć proste. Dlatego konieczne jest, aby upewnić się, że nie był zbyt napięty. koniec liny trzeba mieć równolegle do dolnej pętli pierwszego węzła. W połowie drugiego remisu. Po spędzeniu tej manipulacji, są dokręcone. Dokręcić je potrzebują takiego samego stopnia.

Po obu stronach węzeł otrzymuje się dwie linie, które są równoległe do siebie. Węzły są umieszczone w poprzek górnej liny. Rezultatem jest jednostką, która wygląda jak literą X. Dopiero opanowanie podobny dziewiarskich mody mogą być wykonane na uwięzi konia.

Określania wielkości

Ważną kwestią podczas procesu tkania: skąd wiesz, rozmiar uwięzi? Z koniem musi usunąć dokładnych pomiarów. Jeśli nie można ich usunąć, można to zrobić trochę więcej, to nie będzie tak źle.

Można również użyć specjalnej tabeli (patrz. niżej), które posiadają wszystkie parametry pomiarowe zwierzęcia, który będzie wykonać zadanie szybko i sprawnie.

Produkcja liny Halter

Do wytwarzania stosuje się w postaci pojedynczego włókna kabla i żeglowania. Od nylonu – bardziej śliski materiał, kantar z rąk do bardziej trudne, ponieważ od niego.

Według pomiarów z tabeli kolejno z jednym końcem liny związany zwykły węzeł 4. Ponadto wielkość liny uformowany w pętlę i związany węzeł normalnego kształtu gdy jako wiązanie sznurowadła. Długość pętli powinna wynosić około 10 cm.

Po obu stronach nosa związany węzłów. Kiedy będziesz je przymocować kantar będzie mieć dwie równoległe równej długości połączonych ze sobą lin, które są połączone ze sobą tych węzłów. Następnie powinien trwać piastę gardła. Korzystanie wymiarach podanych w tabeli, to wiązane, tak aby być w środku, w tej samej odległości między węzłami nosa. Po obu stronach lin o różnych długościach otrzymane. To musi być stała.

Kolejny krok – wiązania węzła w pobliżu prawego ucha zwierzęcia. Halter musi nabyć właściwą formę. Zgodnie z tabelą porównać wszystkie rozmiary. Powinny one być niemal identyczne, różnica nie powinna być duża.

Następnie należy połączyć z konwencjonalnym dwie jednostki długości liny uwięzi. Uzyskaj długość 2 pętli – 10-12 cm, aby dokręcić ją całkowicie, należy najpierw spróbować go na konia ..

Liny muszą mieć taką samą długość. Podczas korzystania z liny z tworzywa sztucznego z zapalniczką jest konieczne oplavit jego końcach. Następnie mogą one być połączone paski skóry lub pozostawić niepodłączone.

Kantar dla koni, wykonane z liny, jest uważany za gotowy. Podczas montażu dostosowanego do wielkości głowy zwierzęcia. W tym przypadku węzły są przesunięte w dobrym kierunku (w górę lub w dół). Dopasować je całkowicie, muszą być dokręcone. Jeśli ręku być używane podczas prowadzenia pojazdu, konieczne jest, by odległość od brody koniom węzłów wynosiła około 10 cm.

Halter usieciowane z oplotu lub zawiesi

Kantar dla koni mogą być wykonane z mocnej taśmy. Do tego celu nadaje się również procy. Wymagane jest zastosowanie pojedynczego pierścienia metalowej taśmy z klamrą oraz jeden chumbura pierścienia. Przy wytwarzaniu uwięzi za pomocą sztywnych pasów w miejscu, które będzie pod brodą zwierzęcia, można uszyć tylko jeden pierścień. Ale gdy ma do czynienia z koniem na skrzyżowaniu trzech szyte.

Halter składa się z dwóch pierścieni o różnych średnicach. Pojedyncze, o małej średnicy (około 65 cm), przeznaczone do dopasowania do pyska zwierzęcia, a drugi, o średnicy od około 105 cm w ramie klamry na głowicy, za uszami. Pierścienie te są zszywane przez trzech poprzeczek. Umieszczony wzdłuż policzków mają długość 20 cm. Zwora działa pod podbródkiem, ma długość 13 cm.

Sposób wytwarzania

Zawiesie lub drelich pocięte na paski. to składa się w połowie z. Przez połączenie końców taśm z tkaniny w środku teks paska. Więc uruchomić wszystkie pasy. Wszystkie niezbędne rozmiar być usunięte ze starego modelu.

Do wytwarzania uwięzi należy wziąć część starego pasa biodrowego klamry długości 15 cm, z drugiej strony, z otworami, powinna mieć długość 55 cm. Ostatecznie szyć taką wiązkę przedmiotem konnej jak uwięzi dla koni, musi być prawie 3 m zawiesia.

Pod ganache składana podwójnie chusta jest przyszyte części pasa, dzięki czemu jego całkowitej długości, którego długość wkładki zawiera pętle była 105 cm.

W celu wytworzenia pasa, który jest umieszczony wokół lufy, wzór linii jest złożona dwukrotnie i zszywane vsploshnuyu jednym pierścieniu. W środku pierścienia i wkładki jest nałożony pasek zawiesie przyśrodkowej dnie i jest otoczony przez pierścień wylotowy metalu. Konieczne jest, aby owinąć końce wzorów, tak aby dotykały się wzajemnie okrążenie i szyć. Zamiast wspólnych paski i taśmy stosuje naschechnogo jeden koniec paska i drugi ciągły nakładać na pierścieniu, tak że odległość pomiędzy środkowej taśmy wynosiła 13 cm, a przyszyć. Chwileczkę wszyty pasek naschechny. Po tych wszystkich operacjach kantar dla koni jest gotowy.

Ta pozycja uprząż wykonana własnych, dowolnie ozdobić za pomocą oplotu, kulki, monogramy.

środki ostrożności

Kantar jest blisko trenować konia do jazdy i go złapać. Ale mogą być niebezpieczne, ponieważ mają większą siłę. I potknął gałęzi drzewa, hak, nawet podkowy, koń może dostać poważne obrażenia, w najgorszych przypadkach – śmierć. W przypadku wystąpienia sytuacji awaryjnej koń może umrzeć, nie uwalnia się od uwięzi.

Aby zapewnić całkowite bezpieczeństwo konia, można użyć nieciągłą kantar z odpinanym skórzaną górną część lub wkładki. Części te zamontowane są klamry. W przypadku dużego obciążenia ich złamać.

Podczas korzystania nylonowe starych kantary koń może być zabezpieczone cienkim sznurkiem. Jest ona włożona w pobliżu naschechnogo klamry pasa. Pod obciążeniem po prostu pęknie, zwalniając sprzączkę. I zwierzę szybko uwolniony z uwięzi.

Zwierzę było w pełnej uprzęży bezpieczeństwa dla koni muszą spełniać wszystkie niezbędne wymagania.